Santykiai – sena tema, kaip pats pasaulis. Visgi niekada neišsemiama, mat kiekvienas žmogiškas ryšys patiria išbandymų. Tačiau santykius su brangiais žmonėmis galime pagerinti ne tik pasitelkę gudrybių, bet ir magijos.

 

Saujelė dėmesioBridging,The,Gap,And,Overcome,Couple,Relationship,Problem,Tiny,Person

 

Santykiai su pačiais artimiausiais, draugais ir mylimaisiais neišvengiamai nutrūks, jei neskirsite vieni kitiems dėmesio. Žinoma, išlikti dėmesingiems gyvenant šiuolaikiniu sparčiu tempu nėra lengva, tačiau dėl brangių žmonių turėtumėte pasistengti. Dėmesį galima rodyti įvairiai. Bene paprasčiausia parašyti žinutę ar paskambinti, skirti laiko pasikalbėti apie rūpimus dalykus, pasidžiaugti, pasiguosti, pasitarti, paklausti nuomonės ar patarimo (tai ypač pamalonina vyresnius artimuosius).

 

Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybių parodyti dėmesį užtrunkant vos kelias sekundes – nusiųsti juokingą paveikslėlį, vaizdo įrašą, pasidalinti nuoroda į informaciją, kuri artimajam būtų aktuali ir kt.

 

Be abejo, vertingiausias gyvenime dalykas yra laikas. Todėl kuo daugiau jo skirsite kitam, tuo svarbesnis jis jausis, tuo geresni bus tarpusavio santykiai. Skirkite laiko gyvam pokalbiui, vakarienei ne namuose, pasimatymui kino teatre, vakariniam pasivaikščiojimui, išvykai į gamtą ir kt. Dėmesys tinka megzti ir puoselėti santykius su visais – pradedant šeima, baigiant meilės objektu.

 

Žiupsnelis netikėtumo

 

Rutina ilgainiui nužudo net gražiausius santykius, todėl nepamirškite vieni kitų stebinti. Nereikia ypatingos išmonės ar išlaidų, kad širdžiai brangiam žmogui paruoštumėte staigmeną. Partneriui ar vaikams tai gali būti mėgstami pusryčiai į lovą, bilietai visiems į filmą, naujas daiktas / žaidimas į namus ir kt. Iškepkite pyragą ir nuvežkite draugei į darbą. Jei patys neturite laiko, užsakykite per maisto pristatymo programėlę. Tėvų sodyboje pasodinkite naują gėlę ar vaiskrūmį. Parašykite popierinį laišką kitate mieste gyvenančiai tetai. Skyrę bent kelias minutes pamąstymui, tikrai rasite būdą, kuo nustebinti konkretų žmogų.

 

Bene svarbiausia, kad netikėtumo faktorius išliktų santykiuose su mylimuoju. Pasak santykių ekspertų, gyvenant kartu ir sprendžianti buitinius klausimus kyla grėsmė, kad aistra dings ir mylimieji taps draugais, dar blogiau – kambariokais. Norint, kad taip nenutiktų, reikia nepamiršti stebinti vieniems kitų: dovanėlės ar gėlės be progos, romantiška vakarienė žvakių šviesoje vidury savaitės, jaukūs prisilietimai atliekant buities darbus, pokalbis apie bet ką kita, išskyrus buitį ir logistiką, naujų vietų lankymas, hobių praktikavimas kartu ar kt. Netikėtumo faktorius reikalingas ir miegamajame: skirtingos pozos, seksualūs ar teminiai drabužėliai, erotiniai filmai, sekso žaisliukai ir kt.

 

Magiški klausimai

 

Prieš keletą metų JAV atliktas tyrimas parodė, kad tėvai vaikams skiria vos kelias minutes nepertraukiamo dėmesio per dieną, vos kiek daugiau pabendraujame su mylimuoju. Ilgainiui pokalbiai šeimoje primena automatiškai pildomą anketą: „taip“, „ne“, „nežinau“, „sunku pasakyti“. Tam, kad bendravimas būtų nuoširdus ir prasmingas, reikėtų pasimokyti užduoti klausimus. Pavyzdžiui, po mokyklos vaikų klausti ne „kaip sekėsi?“, į ką jie atsako „gerai“ ir pokalbis baigtas, bet tokių klausimų, kurie skatina pokalbį: „Kokia pamoka šiandien labiausiai (ne)patiko?“, „Ką naujo sužinojai?“, „Kas šiandien prajuokino?“, „Kas netikėto nutiko?“ ir t. t.

 

Mylimo žmogaus, net to, kurį matote 24/7, nepamirškite paklausti, kaip jam sekasi, kas ji neramina ar džiugina, apie ką svajoja. Nuoširdūs pokalbiai suartina, gilina ryšį, padeda geriau suprasti vienas kitą. Žinoma, klausimai neturėtų virsti kamantinėjimu ar apklausa dėl apklausos, tiesiog parodykite brangiems žmonėms, kad iš tiesų rūpi, įdomu su jais bendrauti, kad esate šalia ir galite išklausyti.

 

Specialios paskirties eliksyrai

   

Santykiams gerinti galite pasitelkti eterinius aliejus. Vieni geriausiai nuteikiančių kvapų – cinamonas bei vanilė. Jie atpalaiduoja kūną ir sielą, išlaisvina mintis. Šie aromatai turi dvejopą poveikį: nuramina ir atpalaiduoja bei žadina aistrą ir kelia apetitą. Dažniausiai vanilės ir cinamono kvapas siejamas su saldumynais, skaniomis vaišėmis, todėl šis aromatas gali į namus pritraukti svečių, sukurti namuose jaukią, kviečiančią atmosferą, kurioje gera ir malonu bendrauti.

 

Įtampą mažina, efektyviai baimę ir susikaustymą įveikia apelsinų kvapas. Yra tyrimų, kurie rodo, kad apelsinų aromatas netgi padeda įveikti depresiją. Rožių kvapas taip pat turi raminamųjų ir nervų sistemą stabilizuojančių savybių.

 

Nuotaiką kelia ir teigiamos energijos suteikia pipirmėčių aromatas. Svaiginantis jazminų aromatas turi raminamųjų savybių, tačiau svarbiausia jo savybė – sklaidyti depresiją, apatiją, stiprinti pasitikėjimą savimi. Šis kvapas padės sukurti jaukią, draugiškų pokalbių atmosferą, namuose sumažės barnių.

 

Geri santykiai poroje neįsivaizduojami be intymumo. Aistrą sužadinti ir atsipalaidavus panirti į kūniškus malonumus padės vanilės, bergamočių, santalų, rožių eteriniai aliejai. Jais kvėpinkite miegamojo erdvę, nepamirškite ir jaukią atmosferą sukuriančių žvakių.

 

Stebuklingi ritualai

 

Aistrą ir santarvę į santykius sugrąžinsite ritualu su raudonomis žvakėmis, kurios simbolizuoja meilę ir aistrą. Ant žvakės užrašykite arba išraižykite mylimojo vardą ir ją uždekite, ant popieriaus parašykite žodžius „noriu, kad į mūsų santykius sugrįžtų meilė ir aistra“. Žiūrėdami į mylimojo nuotrauką garsiai pasakykite šią frazę ir sudeginkite lapelį žvakės liepsnoje. Žvakę užpūskite ir uždekite kitą vakarą Mėnuliui patekėjus. Žvakę deginkite kiekvieną vakarą, kol jaunatį pakeis pilnatis.

 

Medaus ritualas sulipins santykius. Ant lapelio užrašykite kito žmogaus vardą, pasukite lapelį 90º kampu ir tris kartus užrašykite savo vardą (kad vardai persipintų). Sugalvokite ketinimą (norite pagerinti santykius su mylimuoju, susigrąžinti prarastą draugą, susibičiuliauti su kolegomis ar kt.). Rašykite visą frazę nepertraukiamai. Parašę sudėkite trūkstamus taškelius, varneles. Lapelį susukite ir įkiškite į skysto medaus stiklainį. Būtinai rankomis, kad medus liestų pirštus. Ištraukdami ranką kartokite: „Kaip medus saldus, taip (žmogaus vardas) su manimi bus.“ Medų užsukite ir ant dangtelio sudeginkite žvakę. Baltos spalvos – platoniškiems santykiams gerinti, rožinę – santykiams su artimaisiais, raudonos – mylimajam.

 

Beje, magiškas ritualas gali būti apsikabinimas, bučinys, laikymasis už rankų, galvos paglostymas, nugaros pakasymas ir t. t. Viskas veikia, jei į veiksmą įdedate meilės energijos.

 

SPECIALISTĖS KOMENTARAS

 

Aiškiaregė, būrėja, tarologė, parapsichologė Gera Red

 

Ar dažnai santykiai ir meilės problemos atveda žmones išsiburti?

 

Meilė – pagrindinė problema. Žmogus nori būti mylimas, deja, dažnai meilė išeina. Skaudžiausia, kai sutuoktinis išduoda su geriausia drauge. Tai dviguba išdavystė. Lieka klausimas „kodėl?“ – kodėl mane iškeitė, paliko, išėjo. Klesti tarnybiniai romanai, taip pat kurortiniai. Meilė neklausia, ji nusileidžia tarsi iš dangaus. Įsimylėjęs tampa aklas, pridaro kvailysčių, praranda reputaciją. Dažnai susiduriu su meilės trikampiu, skyrybos tapo kone kasdienybe, toleruojama neištikimybė. Po Žemę vaikšto Antikristas. Jis gundo ir, deja, nemažai jam pasiduoda. „Meilė – tai pragaras“, – dainuoja Ala Pugačiova, ir jos žodžiuose daug tiesos. Įsimylėjęs žmogus tampa tarsi neadekvatus. Gaila, savo klaidas suvokia per vėlai.

 

Ko dažniausiai tikimasi iš jūsų – kad sugrąžinsite mylimąjį, priversite pamilti?

 

Taip, tačiau kreiptis į aiškiaregius norint kitą priversti, paklusti, nupirkti jausmus, negalima. Per jėgą mylimas nebūsi. Dažnai užtenka patarti, kad žmogus turėtų pakeisti elgesį, galbūt net išvaizdą. Turėkite interesų, hobių, tada visuomet būsite įdomūs ir antrajai pusei. Dažnai sutuoktinis tarsi uždaro partnerį į nematomą narvelį, nėra net kaip oro įkvėpti. Santykiuose turi būti asmeninė erdvė, atstumas.

 

Jaunimas puikus, išsilavinęs, keliauja, perka būstą (kad ir su paskola), siekia maksimumo. Visuomenė keičiasi ir tobulėja, tačiau meilė netampa mažiau svarbi. Malonu, kai įsimylėjusi pora ateina paklausti, ar tinka vienas kitam, ar tinkamą vestuvių datą išsirinko.

 

Kada ir kodėl meilės burtai gali būti pavojingi?

 

Pavojinga viskas, kas yra prieš kito žmogaus valią. Užburto žmogaus akys tampa stiklinės, jis nieko nemato, tik aistros prieš savo valią objektą. Jis elgiasi neadekvačiai, griūna šeimos. Kai atsitokėja, dažnai jau būna per vėlu, nes įskaudinta antroji pusė nenori gyventi su išdaviku. Svarbu pastebėti, kad yra buitinė meilės magija ir juodoji. Juodajai naudojamas kraujas, kapinių žemė ir kitos priemonės. Ji atsisuka ir prieš žmogų, kuris prašė tokio burto, ir prieš jį atlikti pasiryžusį asmenį. Viena yra grąžinti pasiklydusį sutuoktinį į šeimą, visai kas kita pritraukti visiškai netinkantį žmogų. Visgi sulaukiu prašymų priburti dainininką, televizijos laidų vedėją. Prašančiam nesvarbu, kad yra šeima, kas taps tokio prašymo aukomis. Iš tiesų ir prašančiajam, ir užburtam žmogui gresia nemalonumai, net ligos.

 

Kokie meilės burtai saugūs? Ko galime jais pasiekti?

 

Saugūs buitiniai meilės burtai. Stebuklinga yra Joninių naktis. Nusipinkite vainiką iš 7 žiedynų, nusiprauskite rasa. Labai svarbūs šeimoje ritualai, metinės, bendros šventės tradicijos. Tai taip pat magija. Ji suartina. Apkabinkite mylimą žmogų, pasakykite, koks jis šaunus, ir jam užaugs sparnai.

 

Autorius Laima Samulė