Kokybiškas seksualinis gyvenimas yra gyvybiškai svarbus santykiams. Tačiau porai ilgus metus būnant kartu miegamajame įsivyrauja rutina, aistra neišvengiamai ima blėsti. Intymiems santykiams naujų atspalvių gali įnešti eksperimentai. Ką verta išbandyti?

 

seksas

Skirtingos pozos

 

Bene paprasčiausias būdas pagyvinti seksualinį gyvenimą – išbandyti naujas sekso pozicijas. Sena ir patikrinta misionieriaus poza nėra vienintelis būdas suartėti ir tai supranta vis daugiau porų. JAV ir Europoje atliktų internetinių apklausų duomenimis, daugiau kaip 30 proc. respondentų kaip mėgstamiausią mylėjimosi poziciją įvardijo šuniuko pozą, misionieriaus liko antroje vietoje su 23 proc., o trečioje – kaubojės poza (kai moteris viršuje) su 19 proc. Pikantiškoji 69 pozicija surinko vos 4 proc. balsų. Šuniuko pozą savo favorite įvardijo dauguma britų, amerikiečių, vokiečių, rumunų, ispanų, prancūzų ir austrų. Olandai dažniausiai praktikuoja misionieriaus pozą. Belgams, šveicarams ir italams labiausiai patinka kaubojės mylėjimosi poza.

 

Idėjų, kokiomis pozomis keisti įprastines, galima rasti internete ar meilės vadovėlyje „Kamasutra“. Atmosferą gali padėti įkaitinti ir tuo pat metu rodomo erotinio filmo herojų pozų atkartojimas. Svarbu, kad naujų pozicijų idėja būtų priimtina abiem partneriams, pozos nebūtų fiziškai pernelyg sudėtingos ar pavojingos. Taip pat nereikėtų siekti vieno suartėjimu metu išbandyti pernelyg daug skirtingų, nes neliks laiko mėgautis malonumu – seksas primins sudėtingą sporto treniruotę.

 

Kita lokacija

 

Dažniausiai kartu gyvenančios poros mylisi savo lovoje. Nors iš pradžių tai gali būti romantiškiausia vieta seksui, ilgainiui ji praranda savo intymumą. Čia kartais ir dirbame, ir valgome, ir sergame. Intymus gyvenimas nušvistų kitomis spalvomis lovą iškeitus į kitas vietas. Tai gali būti kitas nuosavų namų kampelis – stalas, kėdė, vonia, dušas, supamasis krėslas. O gal visai kita lokacija, pavyzdžiui, viešbutis, palapinė. Nauja vieta suteikia daugiau jaudulio, intrigos, be to, leidžia pabėgti nuo kasdienių rūpesčių, kuriuos, deja, dažnai poros taip pat aptarinėja lovoje.

 

Ieškant naujos vietos intymiems santykiams, reikėtų nepamiršti, kad mylėtis viešose vietose, taip pat viešose vietose stovinčiame automobilyje neleidžia įstatymai – už tai gresia baudos. Tad būkime ne tik išradingi, bet ir atsakingi bei saugūs.

 

Gundantys drabužėliai

 

Dar vienas būdas paversti intymų gyvenimą nuostabiu nuotykiu yra viliojantys apatiniai: korsetai, perregimos kelnaitės, prisegamos kojinės, viso kūno kojinės, lateksiniai, net valgomi apatiniai drabužiai ir kt. Seksualūs apatiniai gali atstoti ir kvietimą mylėtis, ir preliudiją, nes jaudina tiek juos vilkinčią moterį, tiek partnerį.

 

Mėgstantys aštresnius pojūčius gali išbandyti įvairiausius BDSM (angl. bondage, discipline, sadism, mazochism) drabužėlius, skirtus poroms, kurias jaudina dominuojančio ir paklūstančio vaidmenys. Šie kostiumai dažniausiai apriboja paklūstančio partnerio judesius ir suteikia galios dominuojančiam.

 

Erotinių prekių parduotuvės siūlo didžiulį seksualių profesinių drabužių asortimentą. Taip galima įgyvendinti karščiausią partnerio svajonę pasimylėti, pavyzdžiui, su medicinos sesele, gaisrininku ar kariškiu. Britų tyrėjų duomenimis, per sueitį 35 proc. moterų ir 20 proc. vyrų įsivaizduoja, kad mylisi su kitais, kodėl nepaversti to realybe vienam partnerių persikūnijant į geidžiamą personažą? Tai suteiks karštus pojūčius abiem.

 

Sekso žaisliukai

 

Tiek fizinėse, tiek elektroninėse erotinių prekių parduotuvėse galima įsigyti įvairiausių dydžių ir skirtingų funkcijų vibratorių, skirtų moterims naudoti vienoms ir su partneriu, analinių kaiščių rinkinių, vibruojančių penių žiedų, G taško stimuliatorių, antrankių, botagėlių, akių, rankų raiščių ir kitokių priemonių. Kai kurie sekso žaisliukai yra tokie išmanūs, kad malonumą partneriui galime suteikti per atstumą – per telefone įdiegtą programėlę ar nuotolinį intymaus prietaiso pultelį.

 

Sekso žaislai padės mėgautis malonumu ir kartu, ir atskirai. Norint naudoti kartu, svarbu žinoti, kokie partnerio pomėgiai, nes jei mums patinka dominuoti, o jį toks elgesys baugina, nieko gero neišeis. Išsiaiškinti tokius dalykus gali padėti erotinių filmų peržiūros, jų aptarimas. Apie seksualines fantazijas sveika pasikalbėti ir atvirai.

 

Pojūčius stiprinančios priemonės

 

Eksperimentuoti galima ir su paprastesnėmis priemonėmis nei sekso žaisliukai. Tokioms nereikia specialios instrukcijos ir energijos šaltinio. Pasitelkę paprastas dalykus, suteiksime kur kas daugiau malonumo nei kasdien. Pavyzdžiui, vyras gali mūvėti mėtinius šaldančius prezervatyvus, galima glamonėti partnerį su leduku ar plunksna, vienam nuo kito laižyti valgomus skanėstus. Sekso prekių parduotuvės siūlo lubrikantų, geismą žadinančių masažo gelių, kvepalų su afrodiziakais ir kt.

 

Intymumą kuria ir žadina net apšvietimas. Vienus labiausiai vilioja plevenanti žvakių liepsna, kitiems patinka, pavyzdžiui, raudona šviesa. Visa tai nesunkiai įgyvendinsime savo miegamajame. Taip pat pravers maloniai kūnu slystanti šilko patalynė (rinktis gundančias juodą, raudoną spalvas).

 

Patirti nepamirštamą malonumą gali padėti ir veidrodis. Stebėdami save ir partnerį besimylinčius nebejotinai patirsite daugiau, nei tamsoje sulindę po antklode.

 

Reikia ne visiems

 

Eksperimentų lovoje reikia toli gražu ne visoms poroms. Jei abu partneriai patenkinti seksualiniu gyvenimu, viskas gerai. Deja, dažnai žmonės pasiduoda išoriniam spaudimui ir ima galvoti, kad jiems taip pat reikia kažko daugiau. Štai po rašytojos E. L. James knygos „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ ekranizacijos erotinių prekių pardavimas JAV pakilo net trečdaliu.

 

Išorinis pasaulis lengvai primeta poroms ir stereotipus apie sekso dažnumą, seksualinį potraukį. Tačiau, kaip teigia seksologai, poroms svarbiausia paisyti savo poreikių. Neturėtume iš aplinkos perimti minties, kad mums per mažai sekso. Ir atvirkščiai – jei pagal vyraujančias normas atrodo, kad sekso per daug, o porai normalu juo mėgautis kelis kartus per dieną, nereikia to laikyti sutrikimu, jei abu partneriai patenkinti seksualiniu gyvenimu. Eksperimentai lovoje nėra būtinybė, tik galimybė.

 

Specialisto komentaras

Gydytojas psichiatras psichoterapeutas  Olegas Lapinas

 

Jei intymūs santykiai nesiklosto taip, kaip tikimės, nereikėtų sakyti, kad vienas partnerių elgiasi nenormaliai, o kitas – normaliai. Etikečių klijavimas nieko neišsprendžia. Reikėtų tiesiog priimti faktą, kad partneris yra toks, jo tokia stadija, mano – kitokia ir tai nėra kieno nors kaltė, tiesiog tokia situacija ir tai gali būti pagrindas išsiskirti. Jei seksualinio potraukio nesutapimas nėra svarbu, galima tęsti santykius. Svarbu išmokti apie tai kalbėti. Tokia tema turėtų būti įprasta – taip, kaip kalbamės, pavyzdžiui, ką ruošime vakarienei ar kur vyksime per atostogas. Svarbu nebijoti vienam su kitu būti atviriems, nors tai gali prieštarauti taisyklėms, kurias partneriai atsinešė iš tėvų šeimų. Tai nėra paprasta. Reikia ir drąsos, ir sąmoningumo, kad suprastume, jog bendra norma gali būti atviras pokalbis.

 

Įdomu

  • Vyras lytiškai aktyviausias 19–23 m., o moteris – 27–30 m.
  • Kaip rodo suaugusių amerikiečių (nuo 20 iki 59 m.) apklausos, viena moteris per gyvenimą turi vidutiniškai 5, o vyras – 9 sekso partnerius.
  • 15–44 m. moterys maždaug 12 proc. atvejų prisipažįsta, kad jas traukia tiek vyrai, tiek moterys, o tarp vyrų tokių yra apie 5 proc.
  • Indianos universiteto duomenimis, Amerikoje 46 proc. vyrų ir 33 proc. moterų, vyresnių nei 70 m., masturbuojasi, o 43 proc. vyrų ir 22 proc. moterų, sulaukusių tokio paties amžiaus, mėgaujasi seksu.
  • Apie moteris fantazuoja net 42 proc. heteroseksualių moterų, o apie vyrus – tik 4 proc. heteroseksualių vyrų.