Jeigu norite numesti svorio ir sumažinti kūno riebalų kiekį, svarbu mitybą praturtinti kalciu. Daugelis mitybos specialistų sutinka, kad vertingosios medžiagos, padedančios išlikti sveikiems, gaunamos iš įvairaus maisto. Šį esminį sveikos mitybos principą dažnai pamiršta žmonės, norintys numesti svorio. Net ir griežtą dietą labai svarbu praturtinti kalciu.

 

Kalcis stiprina kaulus ir dantis, palaiko normalią raumenų veiklą, gerina širdies veiklą. Mineralas palaiko sveiką nervų sistemą, reguliuoja fermentų ir hormonų, pavyzdžiui, insulino, lygį, padeda deginti kūno riebalus ir numesti svorio.

 

Kalcio yra gausu šiuose produktuose: jogurtuose, sūryje, piene, leduose, pupose ir kitose ankštinėse daržovėse, džiovintose figose, brokoliuose, daugumoje tamsiai žalių daržovių ir žuvyse, kurių kaulai yra minkšti, pavyzdžiui, lašišoje. Kiti kalcio šaltiniai: moliuskai, austrės, sardinės, krevetės, tofu varškė, migdolai, braziliški, lazdyno riešutai, kietas sūris, rikota, bri, parmezanas, baltas kiniškas kopūstas, apelsinai, papajos.

 

Rekomenduojama dienos kalcio norma skiriasi nuo amžiaus ir lyties. Kalcis yra gyvybiškai svarbus mineralas, norintiems numesti svorio ir išlaikyti jį stabilų. Labai aktyviems, sportuojantiems žmonėms reikėtų vartoti kalcio papildus, nes mineralas gali būti išskiriamas kartu su prakaitu.