Ruduo pasitinka ne tik su spalvotais lapais, bet, deja, ir su peršalimo ligoms. Kai merkia rudeniški lietūs, pučia žvarbūs vėjai, temperatūra, regis, kiekvieną dieną nukrenta vis labiau, lengva pasigauti virusą, nepaisant to, kad vilkite šiltą, pūkinę striukę ir kaklą esate apsivynioję šaliku ar skarele. Kiekvienais metais pirmuosius peršalimo simptomus daugelis bando malšinti liaudiškomis priemonėmis, bet ar jos tikrai veiksmingos?

 

peršalimas

Kaip atskirti peršalimo ligas nuo gripo? Tiek peršalimo infekcijas, tiek gripą sukelia virusai, kurių neveikia gydymas antibiotikais. Antibiotikai naikina tik bakterijas, o ne virusus. Ligonis simptomus paprastai jaučia 7 – 10 dienų. Dažniausi iš jų yra sloga, kosulys, krūtinės užgulimas. Aukšta temperatūra – dažniausiai gripo simptomas. Antivirusiniai vaistai gali padėti, jei jie pradedami vartoti per 48 valandas nuo ligos pradžios.

 

Kaip išlikti sveikiems ir stipriems? Patarimas paprastas kaip dukart du. Sveikai valgykite, gerkite pakankamai skysčių ir būkite geros nuotaikos!

 

Tiesa ir mitai apie namines priemones nuo peršalimo ir gripo:

 
  • Česnakų valgymas padeda sustiprinti imuninę sistemą. Tiesa! Žalias česnakas gali padėti pasveikti nuo peršalimo infekcijų ir gripo. Tačiau česnaką atsargiai turėtų vartoti tie, kurie vartoja kraują skystinančius preparatus – česnakas gali padidinti kraujavimo riziką.
 
  • Gėrimų su kofeinu vartojimas gali padėti likti darbingiems, kai sergate. Mitas! Kofeinas skatina organizmo dehidrataciją. Ir nors atrodo, kad tai vienintelis dalykas, kuris gali padėti ištverti dieną, vienintelis dalykas, kuris gali iš tikrųjų padėti grąžinti jėgas – tai miegas ir poilsis.
 
  • Miegojimas su kojinėmis, kuriose prikišta svogūnų, gali išgydyti slogą ir peršalimą. Mitas! Natūraliojoje kinų medicinoje svogūnus kišti į kojines ir eiti miegoti, mūvint jomis, rekomenduojama peršalus ar kitaip sunegalavus. Daugelis rytų holistinės atstovų tuo tiki, tačiau nėra jokių mokslinių įrodymų, kad šis metodas būtų iš tikrųjų veiksmingas.
 
  • Vištienos sriuba padeda greičiau pasveikti. Tiesa! Garai, kylantys nuo sriubos, padeda atlaisvinti užsikimšusią nosį, o druska ramina gerklės skausmą.
 
  • Medus padeda gydyti peršalimo infekcijas ir kosulį. Tiesa! Medus slopina kosulį, todėl gydytojai dažnai rekomenduoja suvalgyti visą ar pusę šaukštelio medaus, kai vargina peršalimas ir kosulys. Tačiau meduje kartais gali būti bakterinių toksinų arba botulino – nors tai natūrali medaus sudedamoji dalis, tačiau gydytojai rekomenduoja jo vengti mažiems vaikams ir ypač kūdikiams.
 
  • Badavimas gali padėti greičiau pasveikti. Mitas! Anksčiau buvo manoma, kad aukšta temperatūra susijusi žmogaus medžiagų apykaitą. Tokia nuomonė greičiausiai atsirado, nes karščiuojant dažniausiai dingsta apetitas ir nesinori nieko valgyti. Dabar medikai tvirtina, kad tai nesusiję. Badavimas nepadės greičiau pasveikti, tik dar labiau nualins organizmą.
 
  • Peršalus reikia vengti vartoti pieno produktų. Mitas! Pieno produktai tirština gleives, jeigu žmogaus organizmas netoleruoja laktozės arba jautriai į ją reaguoja. Tiesioginio ryšio tarp pieno ir gleivių nėra.
 
  • Skiepai nuo gripo garantuoja šimtaprocentinį imunitetą gripo virusai. Mitas! Skiepai apsaugo tik nuo vieno ar kelių gripo virusų, o jų yra daugiau ir niekas negali žinoti, koks virusas bus aktyviausias šiais metais. Vis dėlto geriau pasiskiepyti negu nepasiskiepyti.