Šiandien, vasario 20 dieną roko grupės „Nirvanos“ lyderiui, maištaujančių paauglių dievukui Kurtui Kobainui būtų sukakę 47 metai, jei gyvenimo nebūtų baigęs savižudybe.

 

Daugelis klausydamiesi muzikos ir šėldami pagal populiarių melodijų ritmus net nesusimąsto, kad daugelio visame pasaulyje garsių muzikantų laukia tragiška lemtis. Žinoma, žmonių atmintyje jie nemiršta. Dainos, vaizdo įrašai, plakatai ir kita grupės atributika mums visada primins išėjusius gabius ir išskirtinius asmenis. Tokius kaip legendinis Kurtas Kobainas. Nuotraukas galite pamatyti paspaudę ČIA ir ČIA.

 

Po mirties Kurto Kobaino kūnas buvo kremuotas. Jo pelenus rožiniame maiše drabužių spintoje saugojo dainininko žmona, taip pat labai kontraversiška asmenybė, roko muzikos atlikėja Kortnė Lav. Į garsaus muzikanto pelenus kėsinosi ne vienas pamišęs gerbėjas. Sklandė gandas, kad jie jau seniai pavogti iš Kortnės spintos, tačiau, laimei, gandai buvo paneigti.

 

1994 metais muzikantas savo paties namuose, apsvaigęs nuo heroino, nusišovė, įsikišęs pistoletą į gerklę. Regis, savižudybės šmėkla Kurtą persekiojo visą gyvenimą. Jo šeimoje buvo savižudžių, o būdamas trylikos, kartu su draugu prie mokyklos rado pakaruoklį. Vaikai keliolika minučių nustėrę stypsojo žiūrėdami į šokiruojantį vaizdą, kol atėjo mokytojai ir juos nusivedė. Sulaukęs keturiolikos draugams paskelbė, kad taps superžvaigžde, praturtės, nusižudys ir bus įžymus kaip Džimis Hendriksas.

 

Maištaujantis paauglys ne kartą buvo atsidūręs gatvėje, dirbo laikinus darbus ir svajojo apie didžią muzikanto karjerą. 1985 su keliais bendraminčiais sukūrė alternatyvios muzikos grupę „Fecal Matter“, įrašė keletą dainų, tačiau jos nebuvo sėkmingos. Vėliau su draugais įkūrė grupę „Nirvaną“, kurios pavadinimas neturi nieko su budizmu ir gera valia. Tiesiog grupės nariai dažnai susimušdavo, vartodavo narkotikus ir alkoholį. Apsvaigę jie pasijusdavo lyg nirvanoje. Taip ir gimė grupės pavadinimas. „Nirvana“ išleido tris albumus, kurie užtikrintai įrašė vaikinų vardus į muzikos istoriją.

 

1992 metais jis vedė taip pat į narkotikų priklausomybę linkusią pankę Kortnę Lav, su kuria susilaukė dukters Fransis Byn Kobain.

 

Viena iš pačių populiariausių „Nirvanos“ dainų „Smels like Teen Spirit“ (angl. „Kvepia kaip paauglių dvasia“):