Parfumeris, trijų kvapų kolekcijų autorius, kvapų galerijos įkūrėjas Aistis Mickevičius pataria, kaip pasinaudojus kvapų magija ir namuose sukurti romantišką atmosferą  bei pažadinti partnerio aistras.

 

Aistis Mickevičius

 

Profesionalus kvapų kūrėjas jaunavedžių poroms siūlo susikurti aromatus šventei, sau, taip pat pirmiesiems bendriems namams. Visos šios kvepiančios paslaugos vasario 7 – 8 d. bus pristatytos parodoje „Mūsų vestuvės“.

 

Aisti, apibūdinkite meilės kvapą?

 

Aistis Mickevičius

 

Urviniai žmonės, kaip ir gyvūnai, apsiuostydavo ir partnerius pasirinkdavo pagal kvapą. Šiais laikais partnerius pasirenkame pagal skleidžiamą aromatą ir čia mums stipriai padeda parfumerija. Ir jei kažkas sako, kad įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio, tai man norisi pataisyti, jog – iš pirmo įkvėpimo. Kai tik mūsų juslės užuodžia artimą kvapą, mes įsimylime. Kaip kvepia meilė? Natūraliai. Natūralus, švaraus žmogaus kvapas yra artimiausias meilės kvapui.

 

O jei Jūsų užduotis būtų sukurti meilės kvapą, kokių kvapų natas naudotumėte?

 

Aistis Mickevičius

 

Jei aš kurčiau parfumerinius meilės lašus, būtinai įmaišyčiau jazmino. Jazminas,  taip pat ambra – puikiai tinkančios substancijos jausmingumui pažadinti. Meilės kvapas, turėtų būti šiltas ir jausmingas.

 

Kaip manote, o kuo kvepia vestuvės?

 

Aistis Mickevičius

 

Žmonės labai skirtingi – vieni temperamentingi, kiti ramūs, melancholiški, treti jausmingi ar dramatiški, todėl kiekvienų vestuvių kvapas skirsis. Be abejo, vienaip kvepės jaunieji, kitaip patalpa, kurioje vyksta šventė, dar kitaip – svečiai.

 

Viskas priklauso nuo vestuvių: jei jos prašmatnios ir turtingos, tuomet ir kvapas ore turėtų tvyroti prabangus, pavyzdžiui, kokių nors brangių baltų gėlių, medienos natų… Kvapai sukuria tam tikrą nuotaiką ir atmosferą: jei patalpas iškvėpinsite kedro kvapu, svečiai jausis lyg jaukioje medinėje trobelėje, o jei kokiais nors svaiginančiais žiedais – lyg oranžerijoje. Patalpas galima kvėpinti ir maisto kvapais –šokolado, konjako, vanilės, karamelės. Patalpoje, maloniai dvelkiančioje konditeriniais kvapais, žmonės mieliau ir gal net daugiau valgys. Kvapais kuriant patalpų atmosferą, idėjų galima pasiskolinti iš tarptautinės aromatų rinkos, kai ekspertai, naudodami įvairius kvapus modeliuoja tam tikras situacijas, kurios žadina pirkėjų mintis ir sužadina norus.

 

Vasario 7 8 dienomis parodoje pristatysite kvepiančias galimybes jauniesiems. Papasakokite, kas tai?

 

Kai pora tuokiasi, partneriai išgyvena visišką susijungimą, jie tampa vieniu. Įdomiausia, kad tuo metu įsimylėjėliai nori tokio kvapo, kuriuo galėtų abu kvėpintis. Be abejo, tai uniseksualus aromatas, kuris tinka abiems lytims. Kartu derindami kvapų natas ir kurdami abiems tinkantį kvapą, žmonės dar daugiau atsiskleidžia vienas kitam ir tarsi sujungia savo energijas.

 

Kokią įtaką žmonių santykiams turi kvapai?

 

Kvapas apie žmogų suteikia labai daug neverbalinės informacijos. Ir kartais tik pasąmoningai juntame – traukia ar atstumia mus vienas ar kitas asmuo.

 

Jei pora pradėjo bendrauti, tačiau vieną iš partnerių erzina kito partnerio kūno kvapas, natūralu, kad tai gali pakenkti santykiams. Kai mylimieji ar partneriai pradeda derintis vienas prie kito, reikia priderinti ir kvapą. Svarbu, kad vieno parfumerinis skonis ar išprusimas neerzintų kito. Niekas nenorėtų būti šalia žmogaus, kuris nemaloniai kvepia.

 

Koks kvapas namuose tinkamiausias įsimylėjėliams?

 

Namams labiausiai tinka gerai nuteikiantys kvapai – bergamotė, mandarinas, apelsinas, kava, medienos, odos natos. Štai, pavyzdžiui, daugybėje pasaulio kvepalų naudojama bergamotė. Daugelis nežinodami, koks tai kvapas, kvėpinasi ir gerai jaučiasi. Sunku būtų rasti žmogų, kuriam nepatiktų bergamotės kvapas. Todėl norėdami namuose sukurti darnos ir harmonijos atmosferą, drąsiai pasinaudokite bergamotės kvapu.

 

Kokių kvapų pagalba galima būtų sukruti jaukių, mielų namų atmosferą?

 

Namų kvapas labai svarbus – kiekvienas žmogus, šeima kurdama savo aplinką, sukuria ir savo namų kvapą. Kuriant namų kvapą, svarbiausia, visų pirma, namus vėdinti. Ir tik tuomet, kai namai išvėdinti, atskiras namų zonas galima kvėpinti skirtingais kvapais. Miegamajame puikiai tiks atpalaiduojantys kvapai, pavyzdžiui, levandos, pušų spyglių, kedrų. Tokie kvapai, kurie ramins, padės jaukiai ir gerai nusiteikti. Svetainėje galima žaisti įvairesniais kvapais – čia puikiai tiks smilkalai, ambra, gėlių aromatai, rytietiški kvapai, žodžiu, įvairūs namų difuzeriai ar purškiami variantai. Svetainė – laisva zona, todėl ir atmosfera kuriama laisva, neįpareigojanti. Vonios, tualeto zonoje rekomenduočiau sukurti SPA atmosferą– tam puikiai tiks įvairūs prieskoniniai kvapai – pipirai, laurai, čiobreliai, verbenos, rozmarinai, kurie sukurs atpalaiduojančio, malonaus pobūdžio atmosferą. Virtuvėje bei valgomajame idealiai tiks maisto kvapai – vanilės, šokolado, įvairių vaisių.

 

Išduokite, kokie kvapai pažadintų aistrą?

 

Žmones jaudina skirtingi dalykai, tačiau aistros pojūtį paaštrina animalisitinės kvapų natos – ambra, muskusas… Jazminų kvapai suteikia jausmingumo. Kartais žmonėms patinka rytietiški kvapai. Jie taip pat gali pakurstyti aistrą. Yra žmonių, kuriems patinka rožių kvapas, tačiau ne visiems. Šiuo atveju, labai svarbu atrasti kvapą, kuris pažadintų mylimojo aistringąją pusę. Atradus tokius kvapus, galima lengvai manipuliuoti jo pojūčiais.

 

Sakykite, koks Jūsų mėgstamiausias kvapas?

 

Vienas mėgstamiausių mano kvapų yra jūros kvapas. Būtų šaunu, jei mano namai visą laiką kvepėtų jūra. Tai kvapas, kuris mane visada gerai nuteikia.

 

Patarkite, kaip nepasiklysti kvapų džiunglėse ir išsirinkti patį tinkamiausią kvapą?

 

Tai labai sudėtinga ir paprasta vienu metu. Visų pirma, reikia žinoti, kokių kvepalų ieškote? Koks kvepalų tikslas? Kada ir kur jais kvėpinsitės – eidamas įdarbą, vakarėlį, o gal kvepalų ieškote specialiai progai? Pasipurškus naujais kvepalais, labai svarbu jaustis komfortabiliai – kvapas neturi erzinti, o ilgainiui, juo pasikvėpinusiam, ir visai nebesijausti. Būtina atkreipti dėmesį, kaip pasirinktas kvapas skleidžiasi ir laikosi ant jūsų odos – bus tokių, kvapų, kurie nesilaikys arba negražiai skleistis, vadinasi, jie netinka. Renkantis kvepalus, mažiausiai reikia vaikytis madų ir klausyti parduotuvių konsultantų patarimų. Svarbiausia įsiklausyti į save ir savo vidumi pajusti, ko iš tiesų norite ir kas jums tinka.