Tikriausiai ne daugelis žino, kad iš pradžių magijoje buvo naudojamas stiklinis indas, pripildytas vandens – nupoliruoto krištolinio kamuolio atitikmuo. Ši burtininkų priemonė dažniausiai gaminama iš skaidraus kalnų krištolo arba berilio. Tikima, kad į jį pažiūrėjus, galima pamatyti ateitį, rasti atsakymus į nežinomus klausimus. Ko gero, daugelis pranašysčių nebūtų tokios tikslios, jei nebūtų juo naudojamasi…

 

krištolinis rutulys

Krištoliniai rutuliai išpopuliarėjo Viduramžių laikais. Pasakojama, kad naudodamiesi krištoliniais kamuoliais skelbė garsiąsias pranašystes Nostradamas, Paracelsas, grafas Kaliostro ir kiti žymūs tų laikų pranašai. Beveik kiekviename karališkajame teisme būdavo valstybės pranašų, kurie naudodamiesi krištoliniu kamuoliu, nupasakodavo valdovo ir valstybės ateitį.

 

Šiandien be krištolinio kamuolio neišsiverstų aiškiaregiai, pranašautojai ir ekstrasensai. Tačiau dabar jis dažniausiai gaminamas ne iš kalnų krištolo ar berilio, o iš aukštos kokybės optinio stiklo. Ši priemonė tiksliau, konkrečiau ir ryškiau parodo ateities vaizdą negu plokščias veidrodis arba kiti dažnai magijoje naudojami atspindintys daiktai.

 

Magiškasis rutulys yra be galo jautrus burtininkų instrumentas, kuriame kaupiasi neigiami jausmai ir mintys. Todėl po magijos seanso krištolinį rutulį reikia nuplauti po tekančiu vandeniu ir padėti į sandarų stalčių, apmuštą juodu aksomu, kad neprasiskverbtų nė mažiausias natūralios ar dirbtinės šviesos spindulys. Su krištoliniu kamuoliu reikia elgtis labai atsargiai ir pagarbiai, nes nuo jo priklauso, ką parodys. Rutulys turi būti pakankamai didelis, nuo 10 iki 20 cm, idealu, jei skaidrus ir permatomas. Bene labiausiai magiškiems rutuliams tinka kalnų kvarcas arba krištolas. Tikima, kad jis skleidžia ypatingą magišką energiją, o saulės spinduliai, skrodžiantys krištolą, turi gydančių galių. Be to, krištolas visais laikais buvo vertinamas kaip intuicijos ir pažinimo akmuo. Bioenergetikų nuomone, natūralus krištolo spinduliuotė rezonuoja su aukščiausia žmogaus čakra – Sahasrara, kuri atsakinga už žmogaus ir kosmoso santykį. Krištolas lauždamas šviesos spindulius ir juos atspindėdamas paviršiuje turi ypatingų galių: aktyvina smegenų veiklą, įkvepia, užtikrina proto skaidrumą, padeda sutelkti dėmesį ir regėti vizijas bei suvokti informaciją, gautą iš kosmoso. Renkantis krištolinį rutulį labai svarbu atkreipti dėmesį, kaip jis atspindi šviesą. Dirbtinėje arba natūralioje šviesoje krištolinis kamuolys sugeria šviesą, o tamsoje ją spinduliuoja.

 

Krištolinį rutulį reikėtų laikyti ant medinio, kvadratinio arba stačiakampio stovo. Jame turėtų būtų išskaptuota pusapvalė įduba rutuliui įdėti. Atramos turėtų būti nudažytos juodais dažais, į kuriuos įmaišyta per pilnatį surinktų, sudžiovintų ir sutrupintų peletrūnų.  Aplinkui stova reikia užrašyti arkangelų Gabrieliaus, Mykolo, Rafaelio ir Urielio vardus. Vietoj arkangelų vardų, galima nubraižyti Zodiako ženklų simbolius: Vandenio, Jaučio, Liūto ir Skorpiono.

 

Burtis su krištoliniu rutuliu geriausia per pilnatį. Tuo metu paaštrėja intuicija ir pasąmonę labiausiai veikia Mėnulis. Burtis galima tik, jei žmogus yra visiškai atsipalaidavęs. Todėl galima prieš seansą išgerti raminančios arbatos arba cikorijų kavos, o kambaryje pasmilkyti muskatų smilkalų, šeivamedžio arba šermukšnio šakelių.

 

Tada uždegti žvakių ant juodo aksomo, kurios padės sukurti tinkamą apšvietimą. Žvakių turi būti ne viena, o septynios. Jos turi būti išdėliotos puslankiu. Žvakių liepsna – vienintelis apšvietimo šaltinis užtamsintame kambaryje, kuriame buriamasi. Būrėjas patogiai atsisėda į krėslą prie stalo, ant kurio padėtas krištolinis rutulys, atsikrato pašalinių minčių, susikoncentruoja į būrimą ar pranašystę. Tada pažvelgti į krištolinį kamuolį. Pirmą kartą seansas turėti trukti ne ilgiau nei 5 minutes, nes būrėjas dar nėra įgudęs labai ilgai sukoncentruoti dėmesį į vieną dalyką. Tai optimali trukmė ir patyrusiems būrėjams. Iš viso seansas neturėtų trukti ilgiau nei 30 minučių, nes šis užsiėmimas pareikalauja labai daug jėgų. Burti su krištoliniu rutuliu nerekomenduojama dažniau nei 3 kartus per savaitę. Laikas padaryti pertrauką, jei pradeda ašaroti akys, jaučiamas nuovargis ir bendras kūno silpnumas. Jei į šiuos simptomus nebus kreipiamas dėmesys, būrimo ir pranašavimo rezultatai gali būti netikslūs ir klaidinantys.

 

Pabaigus pranašavimą, reikia padėkoti nežemiškoms jėgoms ir užpūsti žvakes. Tada plačiai atverti langą ir pakvėpuoti grynu oru, giliai įkvepiant deguonį į plaučius. Galima išgerti puodelį saldžios arbatos. Kai viskas bus atlikta, nuplauti krištolinį kamuolį po tekančiu vandeniu, švariai nušluostyti ir padėti tamsioje, sandarioje vietoje iki kito užsiėmimo.