„Mane mušė ir aš mušiau… Bet aš esu vaikas ir myliu savo tėvus. Man iki šiol sunku apie tai kalbėti ir prisipažinti, nes mano tėvai buvo inteligentiški žmonės, kurių mokiniai išsibarstę po visą Lietuvą. Tačiau apie tai kalbėti reikia. Buvau mušama ir rykšte, ir šokdyne. Greitai išmokau, kad jei po pirmo smūgio garsiau rėksi, mažiau gausi. Tuo metu toks vaikų auklėjimo būdas buvo suprantamas“, – šį ketvirtadienio vakarą LNK laidoje „Valanda su Rūta“ 19.30 val. sunkiai tramdydama ašaras pasakos aktorė, trijų vaikų mama Kristina Savickytė – Damanskienė.

 

savickyte_1600x900

Moteris drąsiai pasisakys laidoje apie smurtą prieš vaikus. Tiesa, prisipažins, kad jos dukros prašė viešai nepasakoti apie smurtą, kurį patyrė vaikystėje. „Mano dukros prašė apie tai nekalbėti, nepasakoti, kad esu joms ir įžnybusi, ir pastūmusi. Ir paskui dėl to labai gailėdavausi. Tačiau manau, kad reikia apie tai kalbėti…“, – pasakos garsi aktorė, atirai prisipažinusi ir apie depresiją, kuria sirgo.

 

Tuo metu organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrenė  papasakos apie savivaldybių sutaupytas lėšas, skirtas socialinei  pagalbai ir skurdo mažinimui. „Visuose Lietuvos miestuose susiduriu su nuo smurto kenčiančiomis moterimis, vaikais, netekusiais būsto, arba gyvenančiais tokiuose namuose, kuriuose gyventi neįmanoma. Iš tokių šeimų norima paimti vaikus, nes jie nepajėgūs išspręsti problemų. Savivaldybės verkia, kad pinigų padėti nėra, tačiau peržvelgus pastarųjų metų ataskaitas, matyti, kad vien per 2016 metus buvo sutaupyti 142 milijonai“, – sako R. Dičpetrienė.

 

Pokalbių laida „Valanda su Rūta“ jau šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. per LNK.