Neįprastų formų kriauklės – tikri meno kūriniai. Įmantrus moliuskų kiautų raštas visais laikais atrodė labai magiškas ir paslaptingas. Todėl nieko stebėtino, kad tada, kai nebuvo kitokių magijai skirtų reikmenų, ritualams ypatingų galių turintys žmonės naudojo priemones, rastas gamtoje. Natūralūs gamtoje rasti objektai prisotinami dvasinių energijų, kurios reikalingos įvairiems burtams bei kerams atlikti. Ypatingai ilgą istoriją magijoje turi jūros kriauklės, kurios, tikima, yra įgijusios vandenų dievų ir deivių galių.

 

kriaukles

Kriauklės gimė plačiuosiuose vandenynuose, todėl jos yra stipriai susijusios su vandens elementu. Taip pat jos susijusios su Mėnuliu, kuris sukelia potvynius ir atoslūgius. Tiek vandens, tiek Mėnulio elementai turi stiprią moterišką energiją, kuri iš prigimties yra labai jautri, todėl kriauklės gali būti naudojamos magijoje, siekiant išpildyti troškimus.

 

Iš jūros dugno, paplūdimyje surinktos kriauklės turi būti specialiai paruošiamos tolimesniam naudojimui. Atliekamas tam tikras ritualas, kuris suaktyvina jų magiškas galias. Taip pat pakrautos stebuklinga energija ir apvalytos turi būti tos kriauklės, kurios ilgą laiką buvo saugomos dėžėse namuose. Kriaukles reikėtų panardinti į dubenį vandens su jūros druska. Palikti jas mirkti dieną arba per naktį. Keletą valandų kriaukles pakrauti teigiama energija: dubenį su kriauklėmis palaikyti tiesioginiuose Saulės ar Mėnulio spinduliuose.

 

Kriauklės – tai meilė. Tikriausiai visi prisimena įspūdingą italų renesanso dailininko Sandro Botičelio paveikslą „Veneros gimimas“, kuriame vaizduojama romėnų meilės deivė Venera (arba graikų – Afroditė), išnyranti iš didžiulės jūros kriauklės. Norint, kad Afroditė padėtų meilės reikaluose, rekomenduojama nešioti kūno papuošalus arba plaukų aksesuarus su jūros kriauklėmis. Tikima, kad tokie papuošalai – tai amuletai, padedantys pritraukti tinkamą partnerį. Norint išlaikyti du įsimylėjėlius kartu, galima nešioti talismaną, sudarytą iš dviejų sujungtų kriauklių. Viduje tokios kriauklės reikėtų užrašyti įsimylėjėlių inicialus, uždaryti kriauklę ir ją užklijuoti.

 

Kai pasaulyje dar nebuvo pinigų, žmonės vietoj jų atsiskaitydavo kriauklėmis. Kaurų kiautai būdavo naudojami kaip valiuta Afrikoje ir Šiaurės Amerikoje. Indėnai kaip pinigus naudojo „Wampum“ – karolius, suvertus iš moliuskų kiautų. Todėl kriauklės dažnai naudojamos burtuose apie pinigus. Į mažą, žalią arba auksinį maišelį įdėti jūros kriauklių, sidabrinę monetą ir mėtos lapelį. Kodėl mėta? Sakoma, kad tai pinigus pritraukianti žolelė. Maišelį pakabinkite darbo vietoje ir, panorėję sėkmės piniginiuose reikaluose, patrinkite jį. Į piniginę ar rankinę įdėti nedidelę jūros kriauklę, kad niekada nepritrūktų pinigų.

 

Apsaugoti – tai pradinis kriauklės tikslas. Kažkada ji apsaugojo gležną moliusko kūną, todėl dabar ji gali apsaugoti savo šeimininką. Teigiama, kad sraigių kiautuose slypi didžiulės, saugančios energijos atsargos. Daugelio pakrančių kultūrų atstovai kriaukles naudojo, norėdami apsaugoti namus nuo nelaimių. Anot liaudies magijos, ant virvutės sukabintų kriauklių girliandą reikia pakabinti ant langų ar durų. Kriauklių vėrinius gali nešioti vaikai ant kaklo. Tikima, kad tokie vėriniai padės nenuklysti nuo namų, išlikti saugiems ir sveikiems. Taip pat nedidelę kriauklę galima užkabinti ant šuns antkaklio. Toks augintinis niekada nenuklys nuo namų ir bus ištikimas savo šeimininkams.

 

Ką reiškia rasti tam tikrą kriauklę? Skirtingų rūšių kriauklės turi ypatingą reikšmę:

 

  • Abalona kriauklė – tinka visiems burtams, ypač su žolelėmis ir akmenimis.
  • Dvigeldžių moliuskų kriauklės – apsivalymas ir meilė.
  • Didžiosios strombidės kriauklės – meilė.
  • Kūgenių kriauklės – apsauga.
  • Kaurų kriauklės – klestėjimas, pinigai. Atidžiau įsižiūrėjus į šią kriauklę, jos taip pat atrodo labai moteriška.
  • Paprastosios jūrinės sraigės (paprastoji bukcina) – dramatiški pokyčiai.
  • Paprastoji lėkštelė (dubenukė) – drąsa, pasitikėjimas, stiprybė.
  • Jūrų šukučių kriauklės – kelionė, judėjimas.