Pastaraisiais metais korėjietiška kosmetika užkariavo viso pasaulio grožio industriją. Tai, kas prasidėjo kaip nišinė rinka, išaugo į kelių milijardų eurų vertės pramonę. Kuo išskirtiniai korėjietiški grožio standartai?

 

Nuo seniausių laikųElegant,Cosmetic,Set,For,Body,Care.

 

Korėjiečių dėmesys grožiui nėra naujas reiškinys, jis giliai įsišaknijęs istorijoje ir kultūroje. Nuo seno šiame krašte grožis siejamas su sveikata, tyrumu ir švara. Džiosono dinastijos (1392–1897 m.) laikais skaisti švytinti oda simbolizavo socialinį statusą ir aukštą moralę. Rūpindamiesi grožiu korėjiečiai kliovėsi natūraliais ingredientais – ženšeniu, ryžių vandeniu, kamelijų aliejumi, lotosų žiedų ekstraktu ir kt. Tokie gamtiniai komponentai odai suteikdavo ilgaamžiškumo, intensyviai ją maitindavo. Šie natūralūs ingredientai naudojami ir šių laikų kosmetikoje, apskritai korėjietiški grožio produktai daugiausia pagaminti iš augalinių sudedamųjų dalių.

 

Šiuolaikinės kosmetikos gimimas

 

Šiuolaikinė Pietų Korėjos grožio industrija pradėjo formuotis XX a. pradžioje, ypač po Korėjos karo, kai šalis sparčiai modernėjo. Tačiau tik 1990-ųjų pabaigoje ir 2000-ųjų pradžioje Pietų Korėjos kosmetika iš tikrųjų pradėjo vystytis į tai, ką pažįstame šiandien. Atsirado įvairių įmonių, siūlančių įperkamus, tačiau aukštos kokybės produktus. Iš pradžių jie ypač traukė jaunimo dėmesį, bet netrukus užkariavo ir vyresnių vartotojų širdis. Šiandienė korėjiečių kosmetika vertinama dėl natūralios sudėties, dėmesio tvarumui – kalbant ne tik apie produktą, bet ir pakuotę.

 

10-ies žingsnių rutina

 

Pagal korėjiečių filosofiją, norint turėti sveiką ir dailią odą, jos priežiūrai būtina kasdien skirti nemažai laiko. Skirtingai nei Vakarų pasaulyje, joks korėjiečių kosmetikos gaminys nesiūlo greito efekto. Viskas vyksta pamažu, kasdien kartojant šią 10-ies žingsnių grožio rutiną.

 
  •  Aliejinis prausiklis. Sukurtas pašalinti makiažą (net ir vandeniui atsparų), ant odos esančius nešvarumus. Dauguma tokių prausiklių papildyti specialiais natūraliais komponentais, pritaikytais konkrečiai odos problemai spręsti: išsausėjimui, jautrumui, polinkiui į spuogus ir kt.
  •  Vandens pagrindo prausiklis. Ši priemonė pašalina aliejaus likučius nuo odos. Kaip ir aliejiniai prausikliai, gali būti papildyta odai naudingais komponentais – švelniai veikiančiomis vaisių rūgštimis, augaliniais ekstraktais, vitaminais ir kt. Svarbu atsižvelgti, kokiai odai skirtas konkretus gaminys.
  •  Šveitiklis. Jį rekomenduojama naudoti du kartus per savaitę. Ši priemonė pašalina negyvas odos ląsteles, skatina ląstelių regeneraciją, taip palaiko švelnią ir sveiką odos struktūrą, sykiu gerina kitų kosmetikos priemonių įsigėrimą bei efektyvumą.
  •  Tonikas. Subalansuoja odos pH pusiausvyrą, ją drėkina. Beje, korėjietiški tonikai yra tirštesnės konsistencijos už mums įprastus vakarietiškus, jų poveikis intensyvesnis. Ši priemonė paruošia odą toliau naudojamiems produktams, jų poveikis būna geresnis.
  •  Esencija. Jos paskirtis – intensyviai sudrėkinti net giluminius odos sluoksnius. Esencijos pasižymi skirtinga konsistencija – vienos visiškai vandeningos, kitos klampesnės, tirštesnės. Renkantis svarbu atsižvelgti į odos tipą ir tai, kas padėtų spręsti varginančias problemas.
  •  Ampulės ir serumai. Ampulėse yra didelė veikliųjų medžiagų koncentracija, todėl poveikis ypač stiprus. Jas būtina rinktis pagal individualų poreikį: drėkinti, nuraminti odą, spartinti jos regeneraciją, reguliuoti sebumo išsiskyrimą ir kt. Vietoj ampulių galima naudoti serumus. Jų veikliosios medžiagos yra didelės koncentracijos, tad ir poveikis stiprus. Dažnai serumai tepami ne ant viso veido, o tik probleminėse zonose.
  •   Lakštinė kaukė. Paprasta naudoti, nes jau paruošta, išėmus ant pakuotės reikia dėti ant veido ir palaikyti nurodytą laiką. Kaukių sudėtis be galo skirtinga, tad renkantis būtina atsižvelgti į odos tipą ir tai, kokios pagalbos tuo metu jai labiausiai reikia.
  •  Paakių kremas. Paakiams netinka bendras veido kremas. Ši zona labai jautri, čia esanti oda plonytė ir lengvai pažeidžiama, todėl reikia specifinių priežiūros priemonių. Svarbu, kad paakių kremo sudėtyje nebūtų alkoholio, kuris ypač sausina odą, taip pat vengti sintetinių kvėpiklių, dažiklių ir kitų alergizuojančių komponentų. Atsižvelgti ir į tai, kokio amžiaus grupei skirtas, kokias specifines problemas sprendžia.
  •  Drėkiklis. Tai losjonas, kremas ar kita drėkinamoji priemonė. Ji užbaigia grožio ritualą, saugo odos drėgmės pusiausvyrą, jaunystę ir sveikatą. Renkantis drėkiklį būtina atsižvelgti į metų laiką: šaltymečiu tinkamesni riebesnės konsistencijos, pagaminti aliejaus pagrindu, o šiltuoju metų laiku – lengvesni, pagaminti vandens pagrindu.
  •  Apsauga nuo saulės. Ji reikalinga net tada, kai lauke vėsu ar apniukę, mat debesys sulaiko tik mažytę dalį UV spindulių. SPF filtras turėtų siekti apie 30, o jeigu saulė labai kaitri, poilsiaujama snieguotuose kalnuose, egzotiškuose šiltuose kraštuose arba oda ypač jautri, reikalingas SPF 50. Priemonę būtina tepti 20–30 min. prieš išeinant į lauką, kad spėtų įsigerti.
 

Autorius Jūratė Survilė