Su vasara dar tik spėjome atsisveikinti, tačiau dabar tinkamiausias laikas ruoštis kitam karštajam sezonui. Depiliacijos centro EPIL įkūrėja ir vadovė, elektroepiliacijos pradininkė Lietuvoje Marija Salamakinienė pasakoja apie veiksmingiausius ilgalaikius nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdus ir atkreipia dėmesį, kad geriausias laikas tokioms procedūroms – ruduo ir žiema. Nuostabi žinia ta, kad pašalinti juos galime visam laikui.

 

0P3A7345Kokius plaukelių šalinimo metodus naudojate depiliacijos centruose EPIL?

     

Visuose EPIL depiliacijos centruose plaukai šalinami tik ilgalaikiais metodais, tokiais kaip elektroepiliacija ir lazerinė epiliacija. Tai du vienas kitą papildantys metodai. Lazerinė depiliacija – gana greitas ir palyginti pigesnis plaukų šalinimo būdas, leidžiantis džiaugtis rezultatais ilgą laiką. Tačiau taip pat turi tam tikrų pliusų ir minusų. Štai lazeris yra šviesos technologija, jis veikia tik plauke esantį melaniną. Tai reiškia, kad jeigu plauko stiebe nėra pakankamai melanino – plauke neįvyks nekrozė, tad rezultatas bus trumpalaikis. Todėl šis metodas tinkamas tik turint vidutiniškai tamsius ar labai tamsius plaukus. Tokiu atveju gelbėja mūsų naudojamas antras įrankis – elektroepiliacija, kuri padeda pašalinti netgi hormoninius šviesius, žilus ir raudonus plaukus visam gyvenimui negrįžtamai. Elektroepiliacija sunaikina pačią plauko struktūrą, todėl po šios procedūros plaukai daugiau neatauga.

 

Kokioms kūno vietoms tinka epiliacija lazeriu ir elektroepiliacija?

 

Dažniausiai lazerinė epiliacija naudojama visam kūnui tose srityse, kur daug tankių plaukų, t. y. rankoms, kojoms, bikinio zonai, pažastims. Elektroepiliacija tinkamiausia mažoms zonoms arba ten, kur norima atsikratyti plaukų visam gyvenimui: veidas, pirštai, kaklas, speneliai, pažastys. Tačiau yra klientų, kurie nori atsikratyti plaukų visam gyvenimui nuo viso kūno, todėl jie irgi renkasi elektroepiliaciją.

 

Ar plaukus šalina tik moterys?

   

Sulaukiame abiejų lyčių klientų. Ir daugeliui ne tik pašaliname nepageidaujamus plaukus ar palengviname kasdienę rutiną, bet ir turime daug gražių pavyzdžių, kai išsprendžiame visą gyvenimą kamavusias problemas. Ypač moterys, turėjusios padidėjusį plaukuotumą veido srityje, po procedūrų net verkia iš džiaugsmo supratusios, kad daugiau niekada nereikės rytais skustis ar pešioti plaukų. Jos pradeda labiau savimi pasitikėti, mylėti save, netgi drąsiai eiti į pasimatymus.

 

Kaip tinkamai pasiruošti plaukų šalinimui?

 

Kiekvienam plaukų šalinimo metodui reikia ruoštis skirtingai. Tačiau yra pagrindinės taisyklės, taikomos abiem metodams. 5–6 savaites iki planuojamos procedūros nepešioti ar kitaip nešalinti plaukų su šaknimi, t. y. plauko šaknis turi būti visiškai susiformavusi. Vengti tiesioginės saulės ar soliariumo ne mažiau kaip 2 dienas iki procedūros. Jeigu būsite saulėkaitoje, naudokite kosmetines priemones su SPF apsauga, kuri ne mažesnė nei 30. Dieną prieš lazerinės epiliacijos procedūrą plaukus nusiskuskite, o prieš elektroepiliaciją – plaukai turi būti ataugę bent 2–5 mm. Svarbu, kad procedūros dieną klientas būtų sveikas – nesirgtų užkrečiamosiomis ligomis, nevartotų tam tikrų vaistų, negertų / nevalgytų kofeino turinčių produktų. Jeigu vartojate vaistus, kurie didina jautrumą šviesai (tetraciklino grupės antibiotikai, ciprofloksacinas, sulfanilamidas, sisteminiai priešgrybeliniai vaistai, sisteminiai retinoidai), būtinai praneškite apie tai mūsų specialistui.

 

Kokia priežiūra reikalinga po plaukų šalinimo procedūrų?

 

Odos priežiūra po depiliacijos labai paprasta: prireikus dezinfekuoti, tepti rekomenduojamais kremais, porą dienų vengti pirčių (saunos, garinės, infraraudonųjų spindulių ir kt.), vandens telkinių, dėvėti plačius drabužius, nesideginti nei saulėje, nei soliariume, gerti daug vandens. Naudoti švelnius prausiklius, netrinti, nelupinėti ar kitaip netraumuoti odos. Tepti kosmetines priemones su SPF 30.

 

Kaip dažnai tenka kartoti procedūras? Koks metų laikas joms tinkamiausias?

 

Kalbant apie lazerinį plaukų šalinimą, procedūras tenka kartoti kas 4, 6, 8, 10 ir 12 savaičių. Elektroepiliacijos dažnumas – kas 4–5 savaites. Abiem metodais šalinant plaukus būtina saugotis saulės, tad geriausias laikas pradėti plaukų šalinimą yra ruduo / žiema, kad kitą vasarą būtumėte pasiruošusi.

 

Kada negalima atlikti?

 

Epiliacija lazeriu neatliekama ant ką tik įdegusios odos, t. y. turi praeiti bent 3–4 paros po buvimo saulėje. Žindant ir laukiantis kūdikio, sergant onkologinėmis ligomis, cukriniu diabetu. Jei vargina odos ligos – pūslelinė, psoriazė, egzema ir kt. arba žmogus turi žaizdų, nudegimų ar kitų sužeidimų srityje, kur planuojama šalinti plaukelius. Taip pat elektroepiliacija ir plaukų šalinimas lazeriu negalimas asmenims, kurie vartoja fotosensibilizuojančius ir kraują skystinančius vaistus, turi autoimuninių ar hormoninių sutrikimų. Tačiau technologijos juda į priekį, vis sekame naujausius mokslinius tyrimus, kad kažkam pasikeitus galėtume reaguoti.

 

Kiek metų jau dirbate plaukų šalinimo srityje?

 

Plaukų šalinimo srityje dirbu nuo 2008-ųjų. Tuo metu gyvenau Ispanijoje, ten baigiau elektrologų mokymus. Sugrįžus gyventi į Lietuvą, elektroepiliacija buvo niekam nežinoma, todėl 2011 m. atidariau pirmąjį EPIL depiliacijos centrą Vilniuje, paskui Kaune ir Klaipėdoje. Taip jau išėjo, kad esame pirmieji, Lietuvoje pradėję teikti ilgalaikį plaukų šalinimą ir jau daugiau nei 12 metų specializuojamės vien šioje srityje. Niekada nesiekiau tapti verslininke, tačiau iš meilės savo darbui „gimė“ mylimas verslas. Mėgstu daug dirbti, kurti, tobulėti ir prisidėti prie žmonių gerovės, palengvinant jų kasdienį gyvenimą ir netgi padedant susigrąžinti pasitikėjimą savimi.

 

Kokių dažniausių klausimų ar nuogąstavimų išgirstate iš klientų?

 

Dažnai klientai skundžiasi lazerinės epiliacijos specialistų pertekliumi rinkoje, nes nebežino, kokia įranga tikrai gera, ar specialistas patyręs. Pastebime, kad Lietuvoje daug kur naudojami kinų gamybos lazeriai, kurie savo efektyvumu nė kiek neprilygsta originaliai kokybiškai įrangai, palyginimui – kinų gamybos lazeriai kainuoja vos kelis tūkstančius, o originalių lazerių kainos prasideda nuo 30 tūkst. Eur. Todėl klientai ir stebisi, kodėl vienoje įstaigoje pažastų depiliacija gali kainuoti 20 Eur, o kitoje – 50 Eur. Tačiau rezultatai kalba patys už save, nes didžiulę reikšmę turi naudojama įranga ir, žinoma, specialisto patirtis bei žinios.

 

Kokius mitus apie plaukų šalinimą lazeriu galite sugriauti?

 

Pirmiausia – kad lazeris sukelia vėžį. Plaukų šalinimas lazeriu pasaulyje atliekamas jau daug metų, atlikta begalė tyrimų šiuo klausimu, tad lazeris niekaip nesusijęs su onkologinėmis ligomis. Antra – kad lazerinė epiliacija neveiksminga. Tai vėlgi netiesa. Lazerinės epiliacijos efektyvumas labai priklauso nuo naudojamos įrangos ir specialistų profesionalumo šioje srityje.

 

Trečia, neįmanoma pašalinti plaukų visam gyvenimui. Daugelis žmonių apskritai net nežino, kad yra elektroepiliacija, kurios metu plaukai pašalinami negrįžtamai. Tad plaukų pašalinimas visam gyvenimui – misija įmanoma.

 

Autorius Laima Samulė