Reikia tik vieno žvilgsnio į viršutinės lūpos linkį, kad būtų galima sužinoti apie žmogaus seksualumą. Ko gero, išvados turėtų būti gana tikslios, nes net Vakarų Škotijos universiteto tyrėjai teigia, kad moterys, turinčios vadinamąjį Kupidono linkį ant viršutinės lūpos, net 12 kartų dažniau patiria orgazmą vienos.

 

Tyrėjai paprašė 18 – 35 metų 258 moterų apibūdinti savo lūpų formą ir seksualinius įpročius. 95 procentai moterų, turinčių šį išskirtinį bruožą, prisipažino, kad gali patirti orgazmą masturbuodamosi. Tik 60 procentų moterų, kurių lūpos be Kupidono linkio, tuo taip pat galėjo pasigirti. Tačiau toms, kurių lūpos be linkio, nusiminti nėra reikalo.

 

Tie patys tyrėjai pastebėjo, kad moterys, nepriklausomai nuo jų lūpų formos, gebėjo patirti orgazmą kitais būdais. Beje, jeigu trokštama sukurti geidulingą įspūdį, visada galima lūpų formą pakoreguoti pieštuku. Pagal šią Vakarų Škotijos universiteto tyrėjų teoriją tokios žymios Holivudo ikonos kaip Sandra Bullock ar Julia Roberts nėra labai temperamentingos.  Kupidono linkį turi Alessandra Ambrosio bei Kate Winslet.

 

Raudonos lūpos gali padėti praturtėti. Yra manančių, kad raudonos lūpos daro moteris patrauklesnes vyrams, nes pasąmonėje jos primena lytines lūpas. Prancūzijoje sociologinis tyrimas atskleidė, kad padavėjos, kurios dažydavo lūpas raudonai, gaudavo daugiau arbatpinigių iš klientų vyrų.

 

Manoma, kad vyrus labiau traukia moterys, turinčios dideles, putlias lūpas, o moteris – vyrai su vidutinėmis lūpomis.

 

Norint papūsti lūpas bučiniui reikia sutraukti 4 burnos raumenis.

 

Lūpos gali padėti išsirinkti tinkamiausią partnerį. Susiliečiant lūpomis apsikeičiama feromonais, kurie padeda pajausti, ar asmuo partneris yra biologiškai suderinamas.