Manote, kad viską žinote apie seksą? Daugelis žmonių turi klaidingų įsitikinimų apie intymius santykius. Kokie dažniausi mitai apie seksą?

 

"seksas"

Reikėtų susirūpinti savo santykiais, jei pora savo seksualinį gyvenimą vertina vidutiniškai. Kai kurias problemas galima išspręsti, o kartais vienintelė išeitis – pakeisti partnerį. Galima ir trečia išeitis – keistis patiems (tai sunkiau nei pakeisti partnerį, tačiau veiksminga). Neretai problemos kyla dėl nepamatuotų lūkesčių apie seksą. Išsiaiškinus dažniausiai pasitaikančius mitus apie seksą, galima atsipalaiduoti ir mėgautis tuo, ką turite. Į seksą reikia žiūrėti paprasčiau, netikėti kiekvienu mitu, mylėti ir džiaugtis santykiais su savo gyvenimo partneriu.

 

9 dažniausiai pasitaikantys mitai apie seksą:

 

  • Sinchroninis orgazmas. Daugelis yra įsitikinę, kad orgazmas, kurį partneriai patiria vienu metu, yra harmoningos sąjungos požymis. Tačiau iš tikrųjų nėra nieko blogo didžiausią palaimą patirti skirtingu metu. Moterys ir vyrai aukščiausią malonumo tašką pasiekia nevienodu greičiu. Dažniausiai vyrai jį pasiekia greičiau. Vis dėlto jautrus ir dėmesingas mylimasis, suprasdamas, kad partnerei reikia daug daugiau laiko, geba prisitaikyti. Statistika skelbia, kad tik 18 % susituokusių porų orgazmą patiria sinchroniškai. Tai nėra koks nors nukrypimas nuo normos. Nesinchroninis orgazmas yra natūralus ir dažniausiai pasitaikantis reiškinys.

 

  • Kuo ilgiau trunka lytiniai santykiai, tuo geriau. Jei seksualiniai santykiai prasidėjo be pakankamo pasiruošimo, įžanginių glamonių, moteriai dažniausiai nebus svarbu, kiek truks lytiniai santykiai – ilgai ar trumpai, nes orgazmo ji vis tiek negalės patirti. Tačiau vos 2 – 5 minučių preliudija gali padėti pasiekti aukščiausią malonumo tašką.

 

  • Moteris kiekvieną kartą mylėdamasi privalo patirti orgazmą. Visiškas mitas! Daugelis moterų (ypač tik pradėjusios gyventi lytinį gyvenimą) nepatiria orgazmo, tačiau tik didelį susijaudinimą, kuris iš dalies jas tenkina. Seksologų nuomone, jei moteris orgazmą patiria 5 – 7 kartus iš 10 lytinių santykių, tai visiškai normalu ir nereiškia seksualinio šaltumo. Tokiais atvejais daryti nieko nereikia!

 

  • Tik kompleksuoti žmonės mylisi tamsoje. Netiesa, tokius lytinius santykius mėgsta tikri sekso gurmanai! Tiesa yra ta, kad tamsa padeda atsiskleisti tikrajai laukinei aistrai ir žadina susijaudinimą. Kai vieni organai tampa neveiksnūs (suprastėja regėjimas), kitų organų funkcijos itin paaštrėja. Dėlto galima labiau mėgautis kiekvienu prisilietimu, kvapais ir kitais pojūčiais. Bent retkarčiais verta mylėtis aklinoje tamsoje – neišdildomi įspūdžiai ir galbūt net stipresnis orgazmas bus beveik garantuoti!

 

  • Kuo storesnis ir ilgesnis vyro pasididžiavimas, tuo daugiau malonumo moteriai. Netiesa! Moters makštis gali prisitaikyti prie beveik bet kokio dydžio varpos. Kita vertus, per didelis ir ilgas vyro lytinis organas gali sukelti skausmą lytinių santykių metu. Kokį malonumą suteiks seksualiniai santykiai, labiausiai priklauso nuo pačių partnerių, o ne jų fizinių ypatybių.

 

  • Patyrus orgazmą reikia garsiai šaukti. Erotinėse filmų scenose matydamos, kad aktorės, apimtos ekstazės, rėkia ir aimanuoja, moterys pradeda manyti, kad tokie garsai padeda vyrui suprasti, kad patyrė orgazmą. Tačiau beveik 40 % iš tikrųjų nemėgsta tokios garsinės išraiškos, įspėjančios apie moters orgazmą. Jie prisipažįsta, kad daug maloniau girdėti švelnius atodūsius ir šnabždesius.

 

  • Po menopauzės sekso nebebūna. Tai netiesa. Jei pora yra laiminga, puoselėja ir saugo santykius, yra sėkmingai susituokę, tai intymūs santykiai gali išlikti iki žilos senatvės. Tačiau jei seksualiniai santykiai kelia nusivylimą, tai tada vyrą nustos traukti moteris, nepriklausomai nuo jos amžiaus ir fiziologinių pokyčių. Nedaug kalbama apie tai, kad menopauzė ne slopina, o priešingai padidina seksualinį apetitą. Moteris nebebijo, kad gali neplanuotai pastoti, todėl seksas nebekelia nerimo, ji gali labiau atsipalaiduoti ir mėgautis.

 

  • Daugeliui moterų orgazmui patirti užtenka vaginalinio sekso. Jeigu orgazmus pasiekti būtų taip lengva, tai nebūtų tiek daug patarimų, kaip jį pajusti. Tada užtektų, kad vyras įkištų varpą į makštį ir orgazmas būtų garantuotas. Deja, viskas yra daug sudėtingiau. Moters orgazmas susideda iš klitorio, G taško, makšties nervų stimuliavimo, kalbant tik apie lytinius organus. Tačiau nereikia pamiršti, kad lygiai taip pat svarbios ir kitos erogeninės zonos.

 

  • Vyrai nori atsitiktinių santykių, o moterys – ne. Visi žmonės skirtingi ir gali turėti kitokių interesų. Reikėtų vengti daryti apibendrinimus. Yra moterų, kurios nevengia atsitiktinių santykių. Taip pat vyrų, kurie nemėgsta atsitiktinių santykių ir seksu užsiima tik, esant rimtiems santykiams.