Ar žinojote, kad aktyvus sportas gali pagerinti jūsų seksualinį gyvenimą? Taigi, jeigu patinka seksas, kasdienės mankštos reikėtų nepraleisti. Štai dar keletas priežasčių, kodėl verta rytoj, o gal net šiandien, nueiti į sporto salę ir pasportuoti!

 

seksualumas

Orgazmas

 

Aktyviai sportuojančios moterys sugeba patirti intensyvesnį orgazmą ir jį patiria greičiau. JAV Teksaso universiteto mokslininkai atliko tokį eksperimentą: tyrimo dalyviai savanoriai po kardio treniruotės turėjo žiūrėti 20 minučių trukmės pornografinį vaizdo įrašą. Nustatyta, kad tie, kurie sportavo jautėsi 169 % labiau susijaudinę negu tie, kurie nesportavo. Ištvermės pratimai ir šokiai moterims padeda gaminti testosteroną, kuris atlieka pagrindinį vaidmenį, kalbant apie moters susijaudinimą, libido ir orgazmą.

 

Jautrumas

 

Teksaso universiteto mokslininkai taip pat padarė išvadą, kad sportas daro moterį jautresnę. Visų pirma, mankšta skatina klitorio, kuriame yra apie 8000 nervinių galūnėlių, geresnę kraujotaką.

 

Susijaudinimas

 

Mankštinantis tris kartus per savaitę padidėja testosterono ir augimo hormono lygis, o šie hormonai vaidina labai svarbų vaidmenį sužadinant ir lytinį potraukį arba libido. Norėdami tai padaryti, turėtumėte praktikuoti pilatesą arba lankyti treniruotes su TRX treniruokliais. Netrukus turėtumėte pastebėti, kad sportas palaipsniui pagerins jūsų ir jūsų partnerio seksualinį gyvenimą.

 

Erekcijos disfunkcijos atsiradimo rizikos mažinimas

 

Intensyvus fizinis krūvis skatina geresnę varpos kraujotaką ir sumažina erekcijos sutrikimų riziką. Naujausių tyrimų duomenimis, vyresni nei 50 metų fiziškai aktyvūs vyrai yra mažiau linkę į impotenciją nei vyrai, kurie ignoruoja sportą. Mokslininkai pabrėžia, kad vaikščiojant kasdien po 30 minučių pėsčiomis gali sumažėti erekcijos disfunkcijos atsiradimo rizika.

 

Spermos kokybės gerinimas

 

Jeigu norite, kad jūsų partnerio spermos kokybė pagerėtų, turėtumėte jį įkalbėti sportuoti bent 15 valandų per savaitę. Tai ypač svarbu, jei moteris planuoja nėštumą.

 

Sportinis azartas

 

Nereikėtų apsiriboti vien tik fizine nauda sveikatai. Sportas taip pat daro įtaką seksui ta prasme, kad tuo užsiimantis žmogus dažnai būna labiau atsipalaidavęs ir pasitiki savimi lovoje, jau vien dėl to, kad paprastai yra labiau patenkintas savo kūnu. Be to, sportiškumas kartais gali paveikti kitų žmonių nuomonę apie mus, tačiau tai iš dalies yra tam tikrų stereotipų pasekmė. Dažnai galima išgirsti žmonės sakant, kad fiziškai sveikas ir patrauklus žmogus visada yra geidžiamesnis objektas kaip seksualinis partneris. Šiuolaikinė mada įkalė mums į galvas, kad seksualiai patrauklia laikoma liekna, atletiška mergina. Tai esą yra kokybiško sekso garantija. Be to, ir pats žmogus džiaugiasi savo gražiu, treniruotu kūnu. Jis tampa labiau pasitikintis savimi, jis pirmiausiai pats save jaudina, o tai, savo ruožtu, jaudina ir partnerį.

 

Aukso vidurio taisyklė

 

Siekdami sėkmės sportuodami ir užsiimdavo lytiniais santykiais žmonės neretai išsikelia sau neįmanomas užduotis ir pervargsta. Netinkamai sportuojant galima pabloginti ir seksualinį gyvenimą. Per daug intensyvus sportas išvargina, tad apie lovos reikalus po to nesinorės nė pagalvoti. Sunkus fizinis krūvis, susijęs su ilgalaikiu pervargimu, sunkių svorių kilnojimas neigiamai veikia lytinę sveikatą ir sukelia didelį nuovargį ir išsekimą. Tokie žmonės nebeturi laiko seksui. Puikūs sportiniai pasiekimai nepadarys jūsų galiūnu ir lovos. Rekomenduojama pirmenybę teikti saikingam sportui, kuris tikrai turi gydomąjį poveikį ir teigiamai veikia seksualinę sveikatą.