Seniai šiuolaikinės Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Šiaurės Italijos ir Pietų Vokietijos teritorijoje gyveno grupė žmonių, kuriuos istorikai vadina keltais. Jie išpažino sudėtingą pagonišką religiją. Ilgą laiką keltų gentys telkėsi miškuose, o tai paveikė jų įsitikinimus. Keltai tikėjo, kad tarp žmogaus ir gamtos nėra ribos. Kiekvienas sezonas keltų horoskope skirtas tam tikram gyvūnui. Iš viso išskirta 13 ženklų: Elnias, Katė, Gyvatė, Lapė, Karvė, Jūrų arkliukas, Paprastasis nykštukas, Arklys, Žuvis, Gulbė, Drugelis, Vilkas, Sakalas. Keltų horoskopo simbolikos studijavimas padės išplėsti supratimą apie save ir aplinkinius.

 

horoskopai

ELNIAS. Gruodžio 24–sausio 20 d.

 

Aukštų idealų ir siekių simbolis, skatinantis naujų projektų pradžią. Kantrus ir atkaklus, todėl pasiekia pergalę. Kai kiti seniausiai pasiduoda, Elnias eina toliau, nes tiki, kad sunkus darbas bus apdovanotas. Turi begalinio dosnumo potencialą, jo širdies ritmas skleidžia švelnias gerumo bangas. Tai rafinuoti, santūrūs ir kryptingi žmonės. Rūpinasi išvaizda, mėgsta būti dėmesio centre ir siekia aukštumų. Kinijoje elnias – laimės ir sėkmės simbolis.

 

KATĖ. Sausio 21–vasario 17 d.

 

Turi greitą mąstymą ir puikų sąmojį. Pasižymi nepriekaištingu intelektu, be to, turi šeštąjį pojūtį. Katė – maloni būtybė, galinti parodyti gerąją prigimtį ir užuojautą. Nors kartais gali būti nuošalyje, visada atidžiai stebi. Širdyje nešiojasi geriausius ketinimus. Šio ženklo žmonės kūrybingi, todėl, norėdami išreikšti save, turi užsiimti menine kūryba.

 

GYVATĖ. Vasario 18–kovo 17 d.

 

Įtikinamai bendraujantis gyvūnas. Jeigu aistringai siekia tikslo, gali entuziastingai jam atsiduoti. Taip pat gali būti spontaniška ir nenuspėjamaNors yra lanksti, patinka, kad visas pasaulis sukasi aplink ją taip, kaip jai reikia. Pasižymi stipriu charakteriu ir analitiniu mąstymu, todėl dažnai tampa viršininkėmis, didelių projektų organizatorėmis, lyderėmis.

 

LAPĖ. Kovo 18–balandžio 14 d.

 

Į situacijas geba pažvelgti iš neįprastos pusės, rasti nestandartinių išeičių. Puikiai išmano esamą situaciją, visada atidi aplinkinių veiksmams ir nepraleidžia svarbių smulkmenų. Pasižymi lankstumu ir gebėjimu prisitaikyti prie aplinkybių – savo ir artimųjų labui. Raudona gyvūno spalva simbolizuoja saulę. Todėl keltams Lapė įkūnijo aistrą, energiją, išraišką.

 

KARVĖ. Balandžio 15–gegužės 12 d.

 

Karvės ir jaučiai yra tie, ant kurių peties galima verkti – jie pasirengę išsakyti nuomonę ir patarti, ypač klausimais, kurie susiję su santykiais. Turi gerą intuiciją ir gali iš tolo atpažinti melagį. Taip pat linkę į užsispyrimą. Turi puikų skonį ir mėgsta stilingus, elegantiškus gaminius, namų dekoro elementus. Šis ženklas itin patikimas – moka saugoti paslaptis.

 

JŪRŲ ARKLIUKAS. Gegužės 13–birželio 9 d.

 

Kartais sunku suprasti, nes gali greitai pakeisti įpročius ir prioritetus, net charakterio savybes – šis mažas padaras kupinas netikėtumų, itin lankstus ir išradingas. Tai žmonės, kuriuos mielai pakviestumėte tvarkyti finansinius ar teisinius reikalus. Šie žmonės universalūs, stebėtinai gerai prisitaiko prie aplinkos, itin patrauklūs priešingai lyčiai.

 

PAPRASTASIS NYKŠTUKAS (paukštis). Birželio 10–liepos 7 d.

 

Paprastieji nykštukai rūpestingi, visada pasiruošę padėti, neriasi iš kailio, kad nudžiugintų draugus ir šeimą. Svarbiau ne materialūs dalykai, o santykių kokybė. Išlieka ramūs bet kokiu oru. Tai žmonės, kuriuos kiekvienas norėtų turėti šalia sunkią akimirką. Išradingi ir išlaiko sveiką protą net sudėtingomis aplinkybėmis.

 

ARKLYS. Liepos 8–rugpjūčio 4 d.

 

Moka dirbti, mėgsta laimėti. Turi daug talentų ir pasitiki savimi, tad gali judėti tinkama kryptimi įvairiose srityse, ypač versle. Kalbant apie strategiją, Arklys pasižymi šeštuoju pojūčiu – turi nepaprastą vidinį kompasą. Gerai sekasi vadovaujamos pareigos, bet mielai dirba ir pagalbininkais, jei už gabumus ir nuopelnus tinkamai įvertina.

 

ŽUVIS. Rugpjūčio 5–rugsėjo 1 d.

 

Turi unikalų požiūrį į pasaulį, todėl yra vieni geriausių menininkų, poetų, muzikantų. Kartais jaučia poreikį atitrūkti nuo pasaulio, kurį laiką pagyventi atskirai, kad pamėgintų suprasti save ir vėl grįžus nustebinti naujais kūrybiniais polėkiais. Dažnai meta iššūkį visuomenei norėdami parodyti visus individualumo aspektus.

 

GULBĖ. Rugsėjo 2–rugsėjo 29 d.

 

Pasižymi aukštais standartais, reikliu skoniu, visur įžiūri grožį. Rafinuota ir kilni, kartais Gulbė netinkamai suprantama kaip individualistė. Tačiau taip nėra. Ji siekia partnerystės ir gali atrodyti, kad nori aistringų santykių. Gali būti išrankios smulkmenoms, turėti idėjų, kaip viską daryti. Jei ieškote gudraus, organizuoto ir gero skonio žmogaus, ieškokite Gulbės.

 

DRUGELIS. Rugsėjo 30–spalio 27 d.

 

Šis ženklas išreiškia lengvumą ir džiaugsmą. Skrisdamas nuo vieno draugo prie kito, visada palaiko ryšį su artimaisiais. Turi švelnią sielą, negali ilgai prie ko nors prisirišti. Mėgsta svajoti, reikšti naujas idėjas, kalbėtis apie dvasinius dalykus. Tai žmonės, kurie savo ryškumu apšviečia kitų nuobodžias dienas. Itin jautrūs, tyčia niekam nepakenks.

 

VILKAS. Spalio 28–lapkričio 24 d.

 

Turėdami tvirtą valią šio keltų horoskopo ženklo žmonės kartais gyvena kaip vieniši vilkai. Turėtume kliautis jų parama sunkioje situacijoje, tačiau tik tuo atveju, jei turite bendrų tikslų. Norėdami suprasti šio ženklo žmogų, pirmiausia turite suprasti jo širdį, aistros gelmę. Tai užtrunka, todėl kartais Vilko atžvilgiu susidaromi klaidingi stereotipai ir nuomonės. Nepaisant priskiriamo žiaurumo, Vilkas yra ištikimas ir patikimas.

 

SAKALAS. Lapkričio 25–gruodžio 23 d.

 

Išmintingi Sakalai noriai dalijasi žiniomis su kitais. Gali būti itin dosnūs. Turi ypatingą pusiausvyros jausmą, kuris suteikia nuostabų vientisumą. Atviri viskam, kas nauja, mėgsta filosofiją. Pagal keltų horoskopą, Sakalas turi nuomonę apie viską. Bet tai nereiškia, kad jo negalima įtikinti. Padeda aplinkiniams, kai reikia aukštesnio matymo sprendžiant problemas.