Kartais atrodo, kad parduotuvių ir vaistinių lentynos lūžta nuo maisto papildų kiekvienam kūno negalavimui gydyti. Tačiau net ir maisto papildus reikia vartoti saikingai. Kai kurių papildų iš viso geriau niekada nevartoti.

 

Karčiojo apelsino ekstraktas naudojamas papilduose, skirtuose mesti svorį ir mažinti alergijos simptomus. Tačiau visame pasaulyje garsus daktaras Ozas siūlo tokiais maisto papildais labai nesižavėti. Šį papildą vartoti gana pavojinga, nes jis gali tapti širdies priepuolio, insulto ar net mirties priežastimi. Karčiuosiuose apelsinuose yra stimuliatoriaus panašaus į efedriną, kuris 2004 metais buvo uždraustas naudoti maisto ir vaistų pramonėje, nes keli žmonės dėl jo patyrė širdies priepuolių ir insultų. Tai buvo pirmas kartas, kai JAV maisto ir vaistų valdybos (FDA) nutarimu buvo uždraustas augalinis papildas, o karčiojo apelsino cheminė sudėtis yra labai panaši.

 

Lobelijos laikomos natūraliu, antispazminiu vaistu, kuris vartojamas, sergant astma ar bronchitu. Tačiau vartojant šį augalinį papildą gali pavojingai padažnėti širdies plakimas, labai nukristi kraujo spaudimas, gali ištikti net koma ir mirtis.

 

Johimbinas liaudies medicinoje vartojamas, siekiant sustiprinti seksualinius pojūčius. Afrodiziaką vartoja vyrai ir moterys, norėdami sustiprinti aistrą. Vyrai taip pat jį vartoja norėdami išvengti erekcijos sutrikimų. Šalutiniai šio augalinio preparato poveikiai pasireiškia širdies darbo sutrikimais, padažnėjusiu plakimu ir aukštu kraujospūdžiu. Šį papildą galima vartoti, tik prižiūrint gydytojui.

 

Labai svarbu visada skaityti maisto papildų informacinius lapelius ir juos vartoti, kaip parašyta ar kaip paskyrė gydytojas. Jeigu kyla kokių nors neaiškumų, visada galima pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

 

Galbūt kyla klausimas, kokie maisto papildai yra saugiausi vartoti? Tai multivitaminai, omega 3 riebiosios rūgštys arba žuvų taukai, vitaminas D, kalcis ir magnis.