Net ir alergiški šunims ir katėms žmonės gali norėti prisijungti prie laimingų gyvūnų augintojų gretų. Tačiau kitaip nei pastariesiems jiems reikia labiau apgalvoti, kurią veislę įsigyti. Žinoma, tokių daugiau yra šunų veislių, tačiau nereikėtų nusiminti ir kačių mylėtojams – žinomos kelios veislės, kurios dažniausiai nesukelia alergijos.

 

Alergines reakcijas sukelia naminių gyvūnų plaukuose, seilėse ar šlapime esantys baltymai. Ne viename tyrime įrodyta, kad net ir hipoalerginiai šunys ir katės gali sukelti alerginę reakciją. Moksliškai įrodyta, kad hipoalerginiais galima vadinti tik tuos gyvūnus, kurių oda yra žvynuota kaip iguanų ar gyvačių.

 

Netiesa, kad hipoalerginiai šunys ir katinai būna trumpo kailio. Tokių šunų būna ir didelių, ir mažų, tačiau daugiau didelių veislių. Alergiškiems žmonėms rekomenduojama laikyti Bedlingtono terjerą, garbanotąjį bišoną, kinų kuoduotąjį, airių vandens spanielį, kerio žydrąjį terjerą, labradudelį, Maltos bolonę, pudelį, portugalų vandens šunį, kurį Baltuosiuose Rūmuose laiko JAV prezidentas Barakas Obama, šnaucerį ar meksikiečių plikosios veislės šunį.

 

Alergija katėms pasireiškia dažniau. Kai kurie žmonės gali būti alergiški visoms kačių veislėms, ypač, jei alergijos simtomai labai stiprūs. Vis dėlto yra keletas kačių veislių, kurios visuomenėje pripažintos, kaip hipoalerginės. Tai – devonreksų, sfinksų veislių katės.

 

Vienintelis būdas išvengti nemalonių organizmo reakcijų – tai nuolatiniai skiepai nuo alergijos, nuo kurių žmogus įgyja imunitetą ir po kurio laiko (paparastai metų ar dvejų) tampa nebealergiškas. Tačiau skiepai nuo alergijos gyvūnams veiksmingi tik 65 proc. atvejų.