1993-ųjų vasarą septyniolikmetis  kaunietis krepšininkas Šarūnas Jasikevičius paliko gimtinę ir išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, nes  nusprendė Pensilvanijoje baigti vidurinę mokyklą. Atsisveikindamas su Lietuva  jaunasis žaidėjas   televizijos  laidoje už viską dėkojo savo pirmiesiems treneriams ir tėveliams. Po dvidešimt dvejų metų  Europos ir keturiskart Eurolygos čempionas parašė Š.Jasikevičius išleido autobiografinę  knygą „Laimėti  neužtenka“ . Pristatydamas savo prisiminimus žiniasklaidai ir skaitytojams, Šaras prisiminė, kaip liūdėjo tėvai, išleisdami sūnų Amerikon. Po atostogų vėl jam  išvykstant,  kad ašarų būtų mažiau, mamai  Ritai Jasikevičienei   šeima neleisdavo  kartu važiuoti į Vilniaus oro  uostą…  Apie tai BTV žiūrovai pamatys sekmadienį 9.30 val. „Krepšinio pasaulyje“, laidoje, skirtoje lietuviams legionieriams.

 

KP_saras

Krepšininkas Gediminas Navickas  džiaugiasi savo žaidimu Rumunijoje, Marius Grigonis – Ispanijoje, Tadas Klimavičius – Vokietijoje. Ir kiekvienas iš jų dar turi svajonę… Vieni krepšininkai išvažiuoja, kiti – grįžta. Būdamas vos keturiolikos jonavietis Gilvydas  Biruta kartu su savo treneriu ir visa  komanda išvyko laimės ieškoti  Švedijon, nors  dabar taip elgtis jauniems Lietuvos krepšininkams  nepataria. Po poros metų  Gilvydas  atsidūrė Jungtinėse Amerikos valstijose, kur išmoko krepšinio paslapčių ir tapo diplomuotu viešųjų ryšių specialistu, todėl jau galėtų  dirbti  ir žurnalistu. Tačiau dabar jo tikslas – kuo greičiau  perprasti  europietiško krepšinio stilių ir padėti  Klaipėdos ,,Neptūnui“ pasiekti  kuo daugiau pergalių  LKL ir Europos taurės varžybose.

 

Galingai naująjį NBA sezoną su Toronto ,,Raptors“ komanda  pradėję Jonas Valančiūnas atsakė į klausimą, kas jam buvo sunkiausia pirmajame sezone už Atlanto  ir dėl ko jam   labai patinka Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė?

 

Laidą ,,Krepšinio pasaulyje su Vidu Mačiuliu“ BTV parodys sekmadienį, 9.30 val.