„Pantone“ spalvų institutas neseniai paskelbė, kad 2020 metų populiariausia spalva bus klasikinė mėlyna („PANTONE 19-4052 Classic blue“). Šis atspalvis simbolizuoja ramybę, pasitikėjimą, ryšį, taiką pasaulyje.

 

Klasikinė mėlyna

Klasikinė mėlyna primena dangų, užslinkus sutemoms, susimąstymą, dėmesingumą ir atidumą viskam, kas mus supa. „PANTONE 19-4052 Classic blue“ atspalvis akcentuoja norą pastatyti patikimus ir stabilius pamatus, nuo kurių prasidės naujasis amžius.

 

„Mes gyvename tokiais laikais, kai žmonėms stinga pasitikėjimo ir tikėjimo. Būtent tokį pastovumą ir pasitikėjimą išreiškia „PANTONE 19-4052 Classic blue“ – solidus ir patikimas atspalvis, kuriuo visada galime pasikliauti“, – sakė „Pantone“ spalvų instituto vykdančioji direktorė Leatrice Eiseman. Beribė mėlyna primena didžiulį ir begalinį vakaro dangų. „PANTONE 19-4052 Classic blue“ spalva kviečia mus žvelgti plačiau, pastebėti ne tik tai, kas visiems akivaizdu, išplėsti savo mąstymo ribas. Tai iššūkis mąstyti giliau, padidinti savo perspektyvas ir atverti komunikacijos srautus.

 

Daugelis mėlyną spalvą sieja su ramybe, todėl ir „PANTONE 19-4052 Classic blue“ klasikinės mėlynos atspalvis gali suteikti dvasios ramybės, skatinti gyventi taikiai ir tarsi pasiūlyti jaukų, ramų prieglobstį, užuovėją nuo gyvenimo ir pasaulio negandų. Mėlynos atspalvis gerina dėmesio koncentraciją ir suteikia daugiau aiškumo, skatina atsigręžti į savo vidinį pasaulį, mintis, viską dar kartą gerai apsvarstyti, prieš ryžtantis priimti sprendimą. Savirefleksiją skatinantis klasikinės mėlynos tonas net sustiprina mūsų atsparumą gyvenimo smūgiams.

 

Pasako „Pantone“ spalvų instituto atstovų, pernelyg sparčiai besivystant naujosioms technologijoms, žmogaus protas negeba visiškai suvokti ir prisitaikyti prie greit besikeičiančio nūdienos pasaulio ritmo, todėl žmonės vis dažniau renkasi patikimas, „sąžiningas“ spalvas, kurios tarsi suteikia pažadą apsaugoti. Neagresyvus ir daugeliui tinkantis klasikinės mėlynos atspalvis suteikia galimybę žmonėms atsipalaiduoti. Atspalvis susijęs su naujos dienos atėjimu, visuotinu pažadu, kad rytojus gali būti geresnis.

 

Klasikinė mėlyna yra nesenstanti klasika, elegancija ir paprastumas viename. Grožio specialistai šį atspalvį rekomenduoja 2020 metais naudoti, kuriant dūminį akių makiažą, lakuojant nagus, renkantis aksesuarus, avalynę ir aprangą.

 

Tikriausiai daugelis nežino, kad mėlynos spalvos gerbėjų buvo nuo seniausių laikų. Persų dievas Mitra ir Babilonijos dievų dievas Mardukas nešiojo dangaus atspalvio pelerinas, Jahvės sostą puošė mėlyni safyrai; ant objektų, kurie buvo laikomi šventais, visada būdavo klojamas mėlyno audinio audeklas. Burtininkai per mėlyną stiklą prasiskverbiančią saulės šviesą naudojo dvasiniams apsivalymo ritualams, po kurių, tikėta, kad žmogus tampa geresne savo paties versija.

 

Mėlyna spalva siejama su stabilumu, taika, susimąstymu ir giliomis mintimis. Tačiau mėlyna spalva gesina ir slopina aistrą. Žmonės, kuriems patinka mėlyna spalva, linkę į melancholiją, kuklumą, nesaugumo jausmą, sąžiningumą, stiprų taikos poreikį. Tokie žmonės yra linkę į pasiaukojimą, mėgsta skaityti, labiau mėgsta duoti, o ne gauti. Mėlynų atspalvių mėgėjai nemėgsta ir nemoka kelti skandalų. Jie dažnai jaučiasi vieniši net tada, kai yra apsupti žmonių.