Ispanijoje gyvenantys lietuviai sako, kad vynas čia pigesnis nei vanduo bei priduria, kad Ispanijoje lietuviai gali lengvai užsidirbti tūkstantį ir daugiau eurų per mėnesį.

 

20151215_ispanija_vynas

 

Prieš 15 metų į Ispaniją išvykęs Kazys, kaip ir daugelis lietuvių, atvyko į svetimą šalį dėl ekonominių priežasčių – Lietuvoje darbo nebuvo, o gyventi reikėjo.

 

Kretingiškis Kazys dirba pomidorų šiltnamiuose, esančiuose Almerijos provincijoje. Vyras turi ateiti į darbą ryte bei sako, kad jeigu baigiasi pinigai – visada galima valgyti pomidorus ir iš bado tikrai čia niekas nemirė ir nemirs. O vynas kainuoja vos pusę euro.

 

Šį antradienio vakarą 19 val. 30 min. per KK2 Kazys pasakos, kad jaučia nostalgiją gimtam kraštui – vyras labai myli Lietuvą ir tautiečius, todėl visus juos vadina „broliais“, net ir KK2 žurnalistą bei operatorių.

 

20151215_ispanija_vynas

 

Kitas KK2 žurnalistų kalbintas lietuvis Jonas Lietuvą gynė per sausio įvykius, ir Ispanija jam nelabai patinka bei sako, ūkių savininkai kartais apgaudinėja eilinius darbuotojus.

 

Jonas sako, kad nors ir tenka sunkiai dirbti, bet gyvenimas čia geresnis negu Lietuvoje: „Dirbam, vargstam, bet sesuo gyvena Lietuvoje ir gauna tik 192 eurus pensijos“.

 

Atvykus į Ispaniją Joną ištiko dar viena nelaimė – jis pametė savo pasą, todėl grįžti į Lietuvą jam nėra taip paprasta, nebent automobiliu važiuoti tūkstančius kilometrų iki gimtosios tėvynes.

 

Lietuviai Ispanijoje pasižymi tuo, kad telkiasi į mažas bendruomenes.  Jonas gyvena su Kaziu, o jie abu gyvena su dar vienu lietuviu kurio pravardė Džiumbras.

 

Tautiečiai gyvena netoli darbovietės, lygiai vieną metrą nuo šiltnamio. Todėl eiti į darbą labai netoli.  Jie gyvena Almerijos provincijoje, San Isidro miestelyje, čia  šilta,  prie pat jūros. Temperatūra žiemą – plius 25 laipsniai. Nereikia nei pledo, nei radiatorių.

 

Išskirtinius kadrus iš Ispanijoje gyvenančių lietuvių buveinių žiūrėkite šį antradienio vakarą laidoje KK2 19 val. 30 min. per LNK.