Jau dvidešimt septintąjį kartą, sukviesti Tarptautinio jaunųjų muzikų festivalio, į Kauną plūsta jaunieji talentai iš įvairiausių pasaulio šalių. Kauno valstybinės filharmonijos inicijuotas festivalis iš sąlyginai kuklaus renginio per daugiau nei ketvirtį amžiaus tapo solidžiu, brandžiu muzikiniu įvykiu, kiekvieną pavasarį į sceną pakilti kviečiančiu vis naujus jaunuosius atlikėjus, kurių talentas klausytojams dovanoja nuoširdumo kupinas akimirkas. Tapęs Baltijos jūros regiono šalių Kultūros ministerijų koordinuojamos programos „Ars Baltica“ nariu, festivalis į Kauną jau yra pakvietęs svečius iš kone visų žemynų bei įvairiausių pasaulio šalių. Ypatingu festivalio pasiekimu galima įvardinti faktą, kad kone visų šio renginio dalyvių vardai po keleto metų pastebimi garsiausių pasaulio koncertų salių afišose.

 

A4_a3

 

Į septynis koncertus vienijantį renginių ciklą sukoncentruotas festivalis šiemet skambės ne tik Kauno valstybinės filharmonijos salėje. Svečių iš užsienio ir jaunųjų Lietuvos talentų muzikavimu galės mėgautis Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio ir Elektrėnų menų mokyklos salėse susirinkusi publika. Rietave skambės viešnios iš Ukrainos Sofiia Yakovenko smuikas bei iš fiordų išraižytos Norvegijos atvykusios Sytske Pas valtorna. Elektrėnuose fortepijoną prakalbins iš Vokietijos atvykusi Carmen Geutjes ir dvi mūsų tautietės, jaunosios pianistės Klėja Kašubaitė bei Dominyka Norbontaitė.

 

Festivalį iškilmingai pradės jungtinis Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos simfoninis orkestras, kuriam diriguos puikiai festivalio gerbėjams pažįstamas Maestro Jonas Janulevičius. Koncerto metu skambės žinomi Antonio Vivaldi, Balio Dvariono, Gaetano Donizetti, Josepho Haydno bei Johano Svendseno opusai, o kartu su orkestru muzikuos jaunieji solistai – Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai: smuikininkės Justė Kaminskaitė, Alija Larbi, Austina Mažeikaitė, klarnetininkas Rokas Makštutis ir pianistė Kamilė Palekauskaitė.

 

Trys pagrindiniai festivalio koncertai leis susipažinti su jaunaisiais talentais iš Lietuvos, Danijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Ukrainos, Italijos, Norvegijos ir Slovėnijos. Greta gausių ir spalvingų fortepijoninių programų skambės violončelės, smuiko, valtornos bei klarneto repertuaras, o jauniesiems instrumentininkams talkins ištikimos jų pagalbininkės – kartu atvykusios ar Lietuvoje reziduojančios pianistės – koncertmeisterės. Šie koncertai – ne tik puiki proga pažinti jaunus atlikėjus, bet taip pat – išgirsti jų reprezentuojamą savų tautų kompozitorių kūrybą. Kiekvienas atlikėjas greta klasikinio repertuaro, atskleidžiančio jaunojo talento interpretacinius bei techninius gebėjimus, gros savos šalies autorių kūrinius.

 

A4_b3

 

Baigiamasis festivalio koncertas pristatys jaunųjų muzikų fiestos svečius kitame amplua. Visi jie turės progą pasirodyti kaip solistai, grojantys su simfoniniu orkestru. Šioje iškilmingoje muzikinėje kelionėje jaunuosius atlikėjus patikimai lydės Kauno miesto simfoninis orkestras ir patyręs Maestro, Vokietijoje reziduojantis dirigentas Vilmantas Kaliūnas, kurio kūrybinėje biografijoje svarbią vietą užima muzikavimas su jaunimo kolektyvais. Baigiamasis festivalio koncertas pradžiugins klausytojus perlais iš klasikinio koncerto žanro repertuaro. Čia skambės žymieji Piotro Čaikovskio, Josepho Haydno, Roberto Schumanno, Wolfgango Amadeus Mozarto, Carlo Maria von Weberio ir kitų kompozitorių kūriniai.