Gruodžio 7 dieną JAV tylos minute prisimenama šiurpi II pasaulinio karo Perl Harboro ataka, kurios metu žuvo 2400 amerikiečių ir 1100 buvo sužeisti. Šiais metais minimos 71-osios Perl Harboro metinės. 1941 metų gruodžio 7 dieną, sekmadienį, imperinis japonų karinis jūrų laivynas netikėtai užpuolė amerikiečių kariuomenės ir karinio jūrų laivyno bazę, todėl šią dieną buvo tiek daug žuvusiųjų ir sužeistųjų.

 

Per ataką amerikiečiai neteko daugybę karo laivų ir lėktuvų, kurie buvo dislokuojami Ramiojo vandenyno regione. Perl Harboro atakos metu žuvo, buvo sužeisti ar paimti į nelaisvę daugiau nei 60 japonų tarnautojų. Japonų karinis jūrų laivynas taip pat neteko 5 mažų povandeninių laivų ir 29 lėktuvų, rašo timeanddate.com.

 

Japonų kariuomenė tikėjosi, kad Perl Harboro ataka sutrukdys Jungtinėms Valstijoms dar labiau įsitvirtinti Ramiojo vandenyno regione. Tačiau iš tikrųjų puolimas reiškė, kad dar viena valstybė įsitrauks į II-ąjį pasaulinį karą. Praėjus dienai po užpuolimo Jungtinės Valstijos paskelbė karą Japonijai.

 

1991 metais, praėjus 50 metų po Perl Harboro atakos, Jungtinių Valstijų kongresas įsteigė Perl Harboro atminimo medalį, kuris buvo įteiktas visiems Jungtinių Valstijų karininkams, dalyvavusiems Perl Harboro atakoje. Medalis taip pat buvo teikiamas civiliams žmonėms, kurie žuvo ar nukentėjo atakos metu.