Sklando gandai, kad ir viso pasaulio apsaugos neužtektų, kad Baltuosiuose rūmuose nebeliktų nė vieno vaiduoklio. Oficialioje Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento rezidencijoje vaiduokliai ne tik ramiai tūno tamsiose pakampėse, bet ir iš tikrųjų vaidenasi.

 

rumai

Nors Baltieji rūmai gana naujas pastatas, tačiau tai nereiškia, kad jis negali būti apgyvendintas dvasių. Antrasis Jungtinių Valstijų prezidentas Džonas Adamsas su žmona Abigaile į rezidenciją įsikėlė 1797 metais ir joje gyveno iki 1801 metų. Kai jie čia gyveno, II-ojo prezidento žmona dažnai lankydavosi saulėtose ir sausose skalbyklos patalpose, vadinamose rytiniu kambariu. Čia ji pirmą kartą išvydo vaiduoklį su kepuraite ir nėriniuota skara. Nuo to ir prasidėjo legendos apie paslaptingus reiškinius, vykstančius už Baltųjų rūmų durų.

 

Kitas juose apsilankantis vaiduoklis – tai Deivido Burnso šmėkla. Šis žmogus kadaise buvo milžiniškų žemių, kurios dabar priklauso Vašingtone įsikūrusiai vyriausybei, savininkas. Baltųjų rūmų sargybinis ir siuvėja pasakojo savo ausimis girdėję vaiduoklišką balsą, sakantį „Aš esu ponas Burnsas!“. Nė vienas iš Baltųjų Rūmų darbuotojų nematė paties vaiduoklio, tačiau girdėjo jo sodrų balsą, sklindantį iš geltonojo ovalinio kambario.

 

Metai bėga, Jungtinių Valstijų prezidentai sensta ir palieka šį pasaulį, bet, regis, jų sielos retkarčiais grįžta į buvusią žemiškojo gyvenimo rezidenciją. Politika tikrai nėra pats tyriausias reikalas, todėl, matyt, prezidentų sielos ir nepraranda ryšio su gyvaisiais, galbūt turi ištaisyti kai kurias savo klaidas. Rožinis kambarys, kuriame miegojo 7 JAV prezidentas Endriu Džeksonas – vienas iš labiausiai užkeiktų. Sklando gandas, kad jo balsą girdėjo prezidento Abraomo Linkolno žmona Mari Tod Linkoln. Moteris labai domėjosi okultizmu ir rengdavo spiritizmo seansus, kad galėtų pabendrauti su savo sūnumis. Kartais vietoj sūnų, ji išgirsdavo suirzusį ir piktą buvusio prezidento Endriu Džeksono balsą, kuris esą buvo paniurėlis iš prigimties.

 

Įdomu tai, kad A. Linkolnas žmonos spiritizmo seansuose lankėsi tik du kartus iš smalsumo. Aplankiusiose vizijose jis ne kartą regėjo savo paties mirtį. Pasakojama, kad prieš nužudymą, Linkolnas savo ateitį matė sapne, likus kelioms dienos iki lemtingo įvykio.

 

Tačiau tikriausiai dažniausiai Baltųjų Rūmų gyventojai ir aptarnaujantis personalas teigia matę 16-ojo prezidento Abraomo Linkolno šmėklą. 30-ojo JAV prezidento Kelvino Kūlidžo žmona Greisė buvo viena pirmųjų, kuri išvydo ypatingai Jungtinėms Valstijoms nusipelniusį prezidentą A. Linkolną. Visa tai prasidėjo tada, kai jie gyveno Baltuosiuose rūmuose nuo 1923 iki 1929 metų. Vėliau ji pasakojo, kad buvusį prezidentą matė žvelgiantį pro langą į istorinius mūšio laukus už Potomako upės. Keista ir įdomu, kad tiek daug dailiosios lyties atstovių tvirtino mačiusios vaiduoklius Baltuosiuose rūmuose. Dar viena pirmoji ponia, Eleonora Ruzvelt, teigė jautusi prezidento A. Linkolno buvimą, kai naktį dirbdavo buvusiame prezidento miegamajame kambaryje ir aplinkui būdavo tylu. Spėjama, kad Abraomas Linkolnas gyviesiems prezidentų rezidencijos gyventojams vaidenasi dėlto, kad jo gyvenimas baigėsi tragiškai. Ko gero, jis niekaip negali atitrūkti nuo Žemės, kurioje tiek daug pradėtų ir nebaigtų darbų. Be to, jis buvo vienas mylimiausių Jungtinių Valstijų prezidentų, turėjęs itin stiprų, energetinį ryšį su žmonėmis ir Baltaisiais rūmais. Jį matė ir daugiau žmonių. Vinstonas Čerčilis matė Linkolno vaiduoklį prie židinio, prie kurio britų politikas priėjo, išsimaudęs vonioje. Nyderlandų karalienė Vilhelmina nualpo iš išgąsčio, kai naktį išgirdusi beldimą, atidarė duris ir pamatė lyg gyvą stovintų Abraomą Linkolną. O kiek dar istorijų apie Baltųjų rūmų vaiduoklius, kurios nebuvo papasakotos ir publikuotos!