Sausio 1-ąją pagal tradicinį kinų kalendorių dar neprasideda Naujieji metai. Šiais, 2016 metais, Naujųjų metų pradžia paskelbta vasario 8-oji. Kinai tiki, kad šie metai – Raudonosios Ugninės Beždžionės metai.  Senieji, Ožkos arba Avies metai, baigiasi sekmadienį, vasario 7-ąją.

 

"raudonoji beždžionė"

9 dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti apie Raudonosios Ugninės Beždžionės metus:

 

  • Naujieji kinų metai prasideda 2016 metų vasario 8 dieną, pirmadienį, ir baigiasi 2017 metų sausio 27 dieną, penktadienį. Kinų Naujieji metai prasideda antro jauno mėnulio po žiemos saulėgrįžos naktį. Pavasario festivalis baigiamas švęsti po 15 dienų.

 

  • Raudonosios Ugninės Beždžionės metai gali sukelti didelių pokyčių kiekvieno žmogaus gyvenime. Amerikiečių astrologė, fengšui konsultantė, tarologė Susan Levitt teigia, kad 2016-ieji yra idealus laikas bet kokiems pokyčiams. Beždžionės entuziazmas ir energija lemia, kad planai gali būti sėkmingi, rizikos minimalios. Tiesą sakant, šiais metais gali nutikti bet kas – net tai, kas dabar atrodo visai neįtikėtina. Tačiau 2016 metais reikėtų atidžiai vertinti žmones ir nepasitikėti tais, kurie turi blogų ketinimų. Šiais metais gali pasitaikyti nemažai apgaulių. 2016 metais pajutus, kad kelias, kuriuo einama, nepateisina vilčių, rekomenduojama nebijoti pasukti kitu keliu, dėl nieko neapgailestaujant.

 

  • 2016 metų elementas – ugnis. Taoizmas išskiria penkis elementus: ugnį, vandenį, žemę, medį ir metalą. 2016-ieji bus ypač ryškūs ir liepsnojantys, nes juos valdo Raudonoji Ugninė Beždžionė. Šiek tiek ugnies nieko nesunaikina. Ji teikia šilumą ir šviesą. Ugnis – tai gyvenimas, aistra, džiaugsmas ir kūrybingumas. Tik būkite atsargūs ir nežaiskite su ugnimi, nes ji tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme sudeginti ir pražudyti.

 

  • 2016 metų laimingos spalvos. Tai, be abejo, raudona. Dėvėti raudonos spalvos drabužiais šiais metais bus laikoma sėkmės ženklu. Žinoma, yra ir kitų laimingų spalvų, rekomenduojamų kiekvienam kinų Zodiako ženklui. Gimusiems Beždžionės metais rekomenduojama vilkėti kiniško raudonio arba cinoberio (ryškiai ar skaisčiai raudonos), šviesiai mėlynos arba baltos atspalvio drabužius. Auksinė spalva taip pat laikoma laiminga 2016-ųjų metų spalva.

 

  • Sėkminga kryptis – vakarai. Šiais metais rekomenduojama vykti į Vakarus, jei norima sulaukti daugiau sėkmės.

 

  • Laimingas amuletas: Pišiu. Pišiu arba Pi Yao yra mitinė senovės kinų būtybė, kuris atrodo kaip liūtas su sparnais. Jis laikomas labai stipriu hibridiniu gyvūnu, kuris nubaido piktąsias dvasias ir saugo žmones, ypač tuos, kurie praktikuoja fengšui gyvenimo būdą. Fengšui – tai kinų filosofijos sistema, pažodžiui verčiama kaip „vėjas ir vanduo“. Jos tikslas sukurti aplinką, kurioje viskas harmoningai derėtų. Kiti sėkmės amuletai gali būti apyrankės, vėriniai ir žiedai su Beždžionės ženklu ir šiais brangakmeniais: nefritu, kalnų krištolu, tigro akimi, rožiniu kvarcu, gintaru, akvamarinu, citrinu arba granatu.

 

  • Laimingos valandos. Ugninės Beždžionės metais tam tikros valandos bus labai sėkmingos užsiimti įvairia veikla. 2016 metais bus sėkmingos ne tik Beždžionės valandos, bet ir Gyvatės, Drakono ir Žiurkės valandos. Šie gyvūnai laikomi Beždžionės draugais kinų Zodiake. Beždžionės valandos: 15 – 17, Drakono – 7 – 9, Gyvatės – 9 – 11, Žiurkės – 23 – 1.

 

  • Laimingi skaičiai: 4, 6 ir 9. Tikima, kad šie skaičiai 2016 metais neš laimę gimusiems po Beždžionės ženklu. Skaičius 9 yra ypatingas. Pagal kinų Zodiaką Beždžionė yra devintasis ženklas. Devynetas siejamas su nuotykiais, gudrumu, ambicijomis, aktyvumu bei išdaigomis.

 

  • Laimingos gėlės. 2016 metais sėkmę neš indinių krausvų ir chrizantemų žiedai.

 

Kinai tiki, kad kai ateina jūsų gimimo ženklo metai, nesiseks 52 savaites. Taip nutinka dėlto, kad įsižeidžia metų Tai Sui. Todėl 2016 metais svarbu nepamiršti ir naudoti laimingas spalvas, skaičius, amuletus, gėles ir valandas. Visa tai gali padėti išvengti nesėkmių.

 

Tai Sui yra dangaus generolai, kurie padėdavo Judi arba Nefritiniam valdovui rūpintis mirtingojo pasaulio gerove. Tai Sui terminas taip pat naudojamas apibūdinti žvaigždes, esančias tiesiai už Jupiterio planetos.

 

Naujuosius 2016 metus, nesvarbu ar sausį, ar vasarį, reikėtų sutikti atvira širdimi ir protu, stengiantis išsaugoti pozityvų požiūrį. Beje, nepamirškite savo Naujųjų metų pažadų. Gali būti, kad juos pavyks įgyvendinti iki Ugninės Beždžionės metų pabaigos.