Artėjant vasarai, visi pradedame žvalgytis po gražiausius Lietuvos kampelius ir planuotis savo atostogas. Visiems norisi švarių, turiningų dvasiškai ir fiziškai atostogų. Jeigu apie tokias svajojate ir Jūs – keliaukite į virš septynių ežerų iškilusį miestą Zarasus, kurį supa ne tik ežerai, bet ir kalvos su miškais.  Prieš keletą metų miesto vizitine kortele tapo septyniolika metrų virš ežero iškilęs apžvalgos ratas, nuo kurio atsiveria puikūs vaizdai į Zaraso ežerą ir jo salas.

 

Zarasai 3

Dar vienas unikalus Zarasų objektas – Zarasaičio ežero paplūdimys su atviru plaukimo baseinu.  Ne vienam poilsiautojui vasaros Zarasuose asocijuojasi su šuoliais į vandenį nuo vienintelio Lietuvoje dešimties metrų aukščio tramplino. Ir tai dar ne viskas – paskutiniaisiais metais Zarasų miestas labai keitėsi, tapo atviru įvairaus amžiaus ir įvairių pomėgių  poilsiautojams. Čia puikiai laiką praleis ir dviratininkai, ir riedutininkai, nes aplink Zarasų miestą ir pačiame mieste nuklota net 20 kilometrų dviračių ir 15 kilometrų pėsčiųjų takų.

 

Aktyvaus sporto mėgėjų laukia vandenlenčių parkas „Wake Inn Zarasai“, kuriame puikiai galima ilsėtis su visa šeima, nes čia apstu kavinių, sutvarkytas paplūdimys ir visa parko infrastruktūra.  Zarasai gali didžiuotis ir socialiai atsakingo miesto įvaizdžiu, nes tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur ir neįgalieji gali išbandyti sudėtingas virvių trasas medžiuose bei sportuoti drauge su kitais.

 

„Tiems, kurie mėgsta lankyti kultūrinius renginius, duris atvėrė didžioji estrada, skirta koncertams ir renginiams bei analogų Lietuvoje neturinti mažoji estrada, įsikūrusi po žeme,“ – miesto privalumus vardija Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas.

 

Nors Zarasų kraštas – tai ežerų ir miškų apsuptyje paskendęs Lietuvos perlas, tačiau šį sykį laidos „Švarūs miestai – švari Lietuva“ vedėja Justė Zinkevičiūtė domėjosi ir Zarasų rajone veikiančiu, tvariomis bei ekologiškomis vertybėmis grįstu verslu – ekologišku ūkininkavimu.  Ar žinojote, kad būtent Zarasų krašte yra spaudžiamas vienas kokybiškiausių ir gardžiausių rapsų aliejų, už kurio skonines savybes  įmonė „Ekko LT“, kuri yra pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Gamtos ateitis“ klientė, yra pelniusi Lietuvos metų gaminio aukso medalį.

 

Laidos „Švarūs miestai – švari Lietuva“ kūrybinė komanda taip pat lankysis Vilniuje parduotuvėje „UMUMU“, kurioje prekiaujama tik tvariais vaikiškais rūbeliais, aksesuarais, indais bei baldais. Jau šį šeštadienį 11 val. įsijunkite  „Lietuvos ryto“ televiziją ir sužinosite kaip iš perdirbto plastiko butelių gimsta naujos prekės, kurios, atlikę savo funkciją, vėl ir vėl yra perdirbamos.

 

Laidos rengėjų nuotr.