Nešiojamas kompiuteris nėra tarp pačių pigiausių pirkinių. Paprastai jis kainuoja bent kelis šimtus eurų, o kartais jo vertė gali perkopti 1, 2 ar net 4-5 tūkstančių eurų sumą. Tačiau galutinė kaina dar ne visada atitinka prekės vertę. Kai kada, žinodami tam tikras taisykles bei tendencijas, galite sutaupyti įsigydami visiškai lygiavertį produktą. Šiame straipsnyje jums pateiksime keletą naudingų patarimų, kaip įsigyti įvairių gamintojų nešiojamus kompiuterius už mažesnes kainas. Pasiruošę sužinoti, kaip sutaupyti? Pradėkime.

 

computer 6

Atnaujintos prekės

 

Jeigu prie nešiojamojo kompiuterio randate užrašą „Refurbished“ arba „Atnaujinta prekė“, vertėtų į ją atkreipti dėmesį. Toks nešiojamas kompiuteris galėjo būti grąžintas pardavėjui arba būti paimtas po lizingo sutarties sąlygų neįvykdymo. Toks kompiuteris į pardavėjo rankas galėjo grįžti ir dėl smulkaus defekto ar dėl to, jog pirkėjui jis paprasčiausiai neįtiko. Šiuo atveju pardavėjas suremontuoja ir atnaujina kompiuterį, pakeisdamas susidėvėjusias ar neveikiančias detales. Tada jis patikrinamas ir vėl įdedamas prekybon, tik šįsyk už gerokai mažesnę sumą. Taip galite sutaupyti tarp 10 ir 30 procentų vertės.

 

Pirkimas išsimokėtinai

 

Pirkimas išsimokėtinai yra lankstus būdas, leidžiantis turėti didesnę finansinę nepriklausomybę bei įsigyti norimus daiktus. Nemažai daliai žmonių bus saugiau bei paprasčiau 10 mėnesių mokėti po 60 eurų, negu atlikti vienkartinį 600 eurų mokėjimą. Tiesa, perkant lizingu – gali prisidėti papildomi mokesčiai (palūkanos, administravimas, kt.). Tokiu atveju verta stebėti akcijas, kada siūlomas „Lizingas be pabrangimo“. Šiuo atveju pirkėjas už nešiojamą kompiuterį, net ir pirkdamas jį išsimokėtinai, mokės tokią pat sumą, kaip pirkdamas iš karto. Nėra palūkanų, nėra ir pabrangimo.

 

Nemokama programinė įranga

 

Kada perkate nešiojamąjį kompiuterį, atkreipkite dėmesį į programinės įrangos bei operacinės sistemos punktus. Jeigu operacinės sistemos nėra, jums reikėtų ją įsigyti (ne piratuoti), o tai kainuoja nemenką sumą pinigų. Dėl šios priežasties, beveik visada daug geresnis sandoris bus pirkti jau su Windows, negu be. Dauguma pardavėjų bei gamintojų jau iš gamyklos išveža kompiuterius, su operacine sistema, jums tereikia patiems ją konfigūruoti. Kai kurie tiekėjai nemokamai prideda Windows OS prie pirkinio.

 

Toliau – nemokamos programinės įrangos alternatyvos. Pvz. yra Microsoft Office, kurio legali licencija kainuoja, ir tikrai nemažai. Google jums siūlo nemokamą alternatyvą – Google Docs. Tokio paties pajėgumo programinė įranga, pasiekiama internetu ir nereikalaujanti jokių mokesčių. Tas pats liečia ir nuotraukų redaktorius – Adobe Photoshop (mokama) bei Gimp (nemokama).

 

Senesnis modelis

 

Beveik visi gamintojai labai greitai reaguoja į technologines naujoves. Jeigu palygintumėte jų siūlomą įrangą vienais metais ir tą pačią dieną kitais metais, pastebėtumėte atnaujintą arba praplėstą produktų gamą. Tačiau tai nereiškia, kad senesni modeliai tapo nebeaktualūs ir nebėra tokie galingi. Priešingai – jie vis dar gali būti labai protinga investicija.

 

Bet kuris praėjusių metų arba net pusantrų-dviejų metų senumo Asus, Lenovo, Dell, HP ar kito gamintojo nešiojamas kompiuteris dar turi „pakankamai parako“, kad patenkintų darbo ir net žaidimų poreikius. Nebijokite dairytis ir į tokius variantus, nes gamintojai daugiau stengiasi vystyti rinkodarą ir skatinti vartojimą, o reikšmingi atnaujinimai įvyksta tik lyginant 3,5-4 metų bėgyje. Senesnis nešiojamas kompiuteris gali būti be galo efektyvus.

 

Akcijos bei spec. pasiūlymai

 

Nešiojamų kompiuterių akcijos turi būti jūsų paieškos radare. Matydami didesnę nuolaidą arba ypatingą pasiūlymą nuolat turėtumėte susidomėti, nes pardavėjai dažnai juos taiko. Kai kada tam tikro gamintojo nešiojamiems kompiuteriams, pvz. Acer arba MSI gali būti taikomos ypatingos 20; 30 proc. nuolaidos, kai kada tokie pasiūlymai pasitaiko perkant kitą įrenginį (pvz. televizorius + nešiojamas kompiuteris). Prenumeruokite naujienlaiškius, sekite pardavėjų paskyras soc. tinkluose ir stebėkite jų internetinius puslapius. Tokiu būdu tikrai sutaupysite keliasdešimt arba net kelis šimtus eurų pirkdami nešiojamą kompiuterį.