pexels-pixabay-433308

Gyventi ekologiškai šiais laikais nėra sunku, kadangi egzistuoja labai daug įrangų, kurios veikia našiai, dėl to neblogina žmogaus gyvenimo kokybės, tačiau neatsiejamos nuo tvarumo, kuris tampa daugeliui vis svarbesnis.

 

Ne tik verslas, tačiau ir privatūs namai, daugiabučiai renkasi saulės elektrines, kurios pasirūpina tvariu elektros išgavimo būdu. Įsigyti įrangas bei priedus saulės elektrinei galite Namams24 prekybos vietoje.

 

Vienas svarbiausių elektrinių komponentų yra įtampos keitikliai. Inverteriai saulės elektrinėms yra labai įvairūs, tad pateiksime trumpą gidą, kuris, tikimės,  padės jums rasti tinkamiausią.

 

Be inverterio saulės elektrinė būtų tiesiog bevertė, tad svarbu rasti ne tik tinkamą, tačiau ir geros kokybės. Dėl to reikia pirkti patikimose prekybos vietose, kurios teikia įrangai garantijas, o specialistai – rekomendacijas.

 

Pirmiausia siūlome kuo daugiau dėmesio skirti garantijai. Tai yra tarsi saugumo rodiklis, kad perkate tikrai geras dalis, kurios tarnaus ir našiai, ir ilgai. Inverterių garantijų diapazonas yra gana platus. Dažniausiai trunka nuo 5 iki 10 metų. Labai dažnai ilgesnis garantinis lemia ir didesnę įrangos kainą. Tačiau papildoma investicija tikrai apsimoka, kadangi atsiradus kokiems nors šios dalies veikimo netikslumams, gedimams, jie bus sutvarkyti nemokamai arba dalis net bus pakeista nauja.

 

Renkantis inverterius taip pat reikia įvertinti jų efektyvumo lygį. Dažniausiai jis siekia daugiau nei 95 proc., o tai yra užtektinai, kad energija būtų tinkamai paversta naudojimui buityje. Efektyvumas nurodo – kaip našiai nuolatinė srovė gaunama iš saulės modulių bei konvertuojama į kintamą, kuri patenka į  elektros tinklą. Taigi, kaip DC srovė efektyviai yra verčiama AC srove.

 

Ne visi ieškotojai žino, kad dar vienas svarbus aspektas yra įrangos atsparumas aplinkos poveikiui. Nors dauguma šiuo metu rinkoje siūlomų keitiklių dažniausiai gali būti montuojami patalpose, kuriose nėra šilumos šaltinio, taip pat tose, kuriose yra drėgna, tačiau verta detaliai pasidomėti, ar lauko sąlygomis laikomas keitiklis tikrai nebus pažeistas aplinkos poveikio. Nepamirškite, kad geriausia inverterius yra montuoti ten, kur ne tik nėra lietaus, bet ir tiesioginių saulės spindulių. Abu šie dirgikliai mažina įrangos funkcionalumą. Geriausia montuoti patalpose, tačiau, kaip jau minėjome, jos nebūtinai turi būti apšildomos.

 

Galiausiai, renkantis bet kokias saulės elektrinės dalis, reikia detaliau susipažinti su papildomais parametrais, kurie gali sutemai suteikti daugiau galimybių. Pavyzdžiui, inverteriai gali turėti papildomą viršįtampinę apsaugą, galimybę pagal poreikius prie jų prijungti baterijas, taip pat būti su įtampos valdymo funkcija ir t.t. Žinoma, kuo daugiau funkcijų, tuo elektrinės naudojimas tampa atviresnis.