Dažnai manoma, kad priaugti svorio bėgant metams, yra natūralu. Tačiau amžius nėra vienintelė svorio augimo priežastis. Jų yra daugybė, tačiau pagrindinė – gyvenimo būdo pokyčiai. Nieko nėra neįmanoma. Idealų svorį galima išlaikyti, nepriklausomai nuo to, kiek jums metų.

 

6 patarimai, kaip išlaikyti normalų svorį, bėgant metams:

 

dietos

  • Braškės, obuoliai ir svogūnai. Mokslininkai nustatė, kad flavonoidų turtingų maisto produktų vartojimas padeda ne tik išlaikyti normalų svorį, bet ir numesti. Produktai, kurie gali padėti sumažinti kūno masę – spanguolės, braškės, vyšnios, vynuogės, miško uogos, arbatžolės, obuoliai, svogūnai, porai, brokoliniai kopūstai. Rekomenduojama įtraukti šiuos maisto produktus į dienos valgiaraštį, jei norite džiaugtis dailesnėmis kūno linijomis.
 
  • Išlikti fiziškai aktyviems. Medžiagų apykaita, metams bėgant, lėtėja, todėl tampa lengviau priaugti nereikalingų kilogramų. Norint išvengti svorio augimo, svarbu išlikti fiziškai aktyviems. Geriausia, jei reguliariai darytumėte nedidelio intensyvumo mankštą. Sportas padeda išsaugoti raumenis ir sąnarius stiprius lyg jaunystėje, nepaisant to, kiek prabėgo metų. Naujausi tyrimai parodė, kad 10 minučių sportas 3 kartus per savaitę yra toks pat efektyvus kaip 30 minučių nepertraukiamos fizinės veiklos. Taigi, jei nustosite naudotis liftu ir pradėsite lipti laiptais, paliksite automobilį šiek tiek toliau nuo darbo vietos arba 10 minučių pasivaikščiosite per pietų pertrauką – džiaugsitės geresne sveikata.
 
  • Išlikti protiškai aktyviems. Manoma, kad atminties sutrikimai yra normalus dalykas, atsirandantis žmogui senstant. Tačiau tai nereiškia, kad nieko negalima pakeisti! Maloni veikla (skaitymas, kryžiažodžių ir sudoku sprendimas, šachmatai ir kompiuterinių žaidimai) stimuliuoja skirtingas smegenų sritis, sustiprina atmintį ir pagerina dėmesio koncentraciją. Šie intelektualūs pomėgiai pažadina ir treniruoja smegenis, padeda išvengti streso ir depresijos, pagerina gyvenimo kokybę.
 
  • Dietoms – ne! Mažo kaloringumo dietos gali dar labiau sulėtinti medžiagų apykaitą. Negaunant pakankamai kalorijų, kūnas bando saugoti energiją ir tuo pačiu kaupti kalorijas. Jeigu dažnai laikysitės drastiškų dietų, jūsų metabolizmas gali niekada nebeatsistatyti į normalų lygį. Dietos, kurių laikantis rekomenduojama suvartoti iki 1200 kalorijų, padeda numesti svorio, bet taip pat naikina ir raumenų audinius. Raumenys sudegina daugiau kalorijų negu riebalai, todėl raumenų audinio praradimas tik dar labiau apsunkina lieknėjimo procesą.
 
  • Stebėti savo sveikatą. Organizmui senstant, ligų padaugėja: padidėja hipertenzijos ir osteoporozės rizika, todėl tampa sunkiau išlikti fiziškai aktyviems. Reguliarūs sveikatos patikrinimai gali padėti ir toliau džiaugtis kiekviena gyvenimo diena. Jūs net nepastebėsite, kaip tai gali pakeisti jūsų gyvenimą. Būdami geresnės sveikatos turėsite daugiau noro užsiimti fizine veikla, kuri padarys jus ne tik sveikesnius, bet ir laimingesnius.
 
  • Pradėti savimi rūpintis kuo įmanoma greičiau. Manote, kad galite priaugti keletą kilogramų ir vėliau juos lengvai numesti? Pamirškite tai! Sveikos mitybos taisyklės turėti būti tokiu pačiu įpročiu, kaip valytis dantis du kartus per dieną. Tik tada galėsite niekada nesijaudinti, nepaisant savo amžiaus, dėl papildomų kilogramų.