Randų ant kūno gali likti po traumų, operacijų ar neprofesionaliai atliktų kosmetinių procedūrų. Sunku, tačiau įmanoma jų atsikratyti ir be lazerio procedūrų.

 

Randai nuo aknės

 

Naudoti priemones, kurios skatina odos atsinaujinimą. Tokiomis savybėmis pasižymi kremai ir tepalai, kurių sudėtyje yra  kolhibino, alantoino, oligopeptidų. Priemonę ant pažeistos odos tepti nuo 2 iki 3 kartų per dieną. Procedūrą kartoti kiekvieną dieną, maždaug 4 savaites. Odą lygina ir šiek tiek mažina randus kosmetinės kaukės ir serumai su taukmedžio sviestu, simondsijų aliejumi, vitaminu E ir pantenoliu. Šios sudėtinės dalys atstato odos drėgmės lygį, stiprina odą ir suteikia jai elastingumo.

 

Randai po neprofesionaliai atliktų kosmetinių procedūrų

 

Po nepavykusių kosmetinių procedūrų odai reikia leisti pailsėti mėnesį. Tiek laiko reikia, kad ji natūraliai atsinaujintų. Tik tuomet galima įvertinti realią žalą odai. Tuo metu odą galima tepti tik su tepalais, kuriuose yra arnikų arba alavijų ekstraktų. Šie vaistiniai augalai skatina gijimą, odos atsinaujinimą ir apsaugo nuo randėjimo. Likusius randus gali išnaikinti tik geras dermatologas. Beje, kuo „naujesni“ randai, tuo juos lengviau išnaikinti.

 

Strijos po nėštumo ar numetus svorio

 

Namų priemonėmis galima panaikinti tik neseniai atsiradusias strijas. Šiuos baltus dryželius ant odos naikina masažas su augaliniais aliejais (migdolų, kviečių gemalų, avokadų), priemonės, praturtintos jūrų dumbliais, mineralinėmis druskomis. Taip pat gerai veikia kosmetika su vaisių rūgštimis. Rūgštys tirpdo negyvas odos ląsteles ir skatina odos atsinaujinimą. Tačiau namų sąlygomis negalima naudoti produktų, kurių sudėtyje yra daugiau nei 5 proc. AHA rūgščių.