Amžina dilema: ar gyventi geriau yra kaime, ar mieste? Kultūra ar gamta? Ar labiau patinka debesis siekiantys pastatai ar nuosavi namai gamtos apsuptyje? Privalumų ir trūkumų yra ir ten, ir ten. Viskas priklauso nuo asmeninio pasirinkimo!

 

gyvenimas

5 priežastys, kodėl geriau gyventi kaime:

 

  • Tai pigiau. Norint papietauti mieste – tenka nemažai sumokėti, net nesilankant itin prabangiose viešojo maitinimo įstaigose. Norint nueiti į kino teatrą, taip pat teks palikti nemažai pinigų. Kaime niekam nerūpi, kokių prekinių ženklų drabužius, aksesuarus ir avalynę renkatės, kiek už juos mokėjote. Be to, įsigyti būstą kaime yra pigiau nei mieste. Kaime greičiausiai galėtumėte gyventi nuosavame name su garažu ir visais patogumais, o mieste už tokią pačią sumą tektų spaustis ankštame bute visai šeimai.

 

  • Daugiau erdvės. Jums, jūsų augintiniams, jūsų vaikams, tarp jūsų ir kartais erzinančių kaimynų. Mieste augantys vaikai daugiau laiko praleidžia uždarose patalpose, beveik nežino, ką reiškia basomis kojomis jausti žolę. Apsigyvenus kaime kartu su namu įsigysite ir didesnį arba mažesnį kiemą, kuriame galėsite bėgioti, žaisti futbolą, vaikytis drugelius, važinėtis rogėmis, slidinėti, statyti sniego senius besmegenius iš švaraus, nesuteršto sniego ir tai daryti jums netrukdys dar daugybė kitų žmonių, kaip būtų kokiame nors miesto parke. Giedromis naktimis matysite ryškesnius žvaigždynus. Šunys galės turės daugiau laisvės. nebus būtina visą laiką juos vedžioti už pavadžio ir į maišelį rinkti išmatas. Be to, kaime susidursite su nepaliesta gamta, gali būti, kad pamatysite laukinių gyvūnų, kurių mieste nepamatytumėte, nebent apsilankytumėte zoologijos sode.

 

  • Daugiau lygybės. Kaime mažiau į akis krenta turtinė nelygybė. Čia žmonės mažiau konkuruoja, kas gauna didesnes pajamas. Dirbti kaime reikia visiems. Greičiausiai, net ir gaudami mažesnes pajamas, nesijausite toks vargšas, koks jautėtės, kol gyvenote mieste. Dauguma kaimiečių labiau jaudinasi dėl oro, o ne dėl socioekonominio statuso.

 

  • Nėra transporto kamščių. Persikrausčius į kaimą daugiau nebereikės alkūnėmis stumdytis sausakimšuose autobusuose ir troleibusuose. Daugiau nebepriklausysite nuo viešojo miesto transporto, nebent nuo tarpmiestinio. Kaime visur galėsite arba nueiti pėstute, arba nuvažiuoti dviračiu, automobiliu. Be to, nereikės nervintis dėlto, kad nėra kur statyti automobilio. Kaime – vietos daug, tad tai tiesiog nebebus problema.

 

  • Nekils įtarimų, kai kiti žmonės maloniai su jumis elgsis. Kaime žmonės sveikinsis ir teirausis, kaip jūs jaučiatės, nuoširdžiai. Kiekvieną kartą nuėję į parduotuvę bus labai didelė tikimybė, kad sutiksite ką nors, ką iš tikrųjų pažįstate. Žmonės kaime mažiau vertina kitus pagal tai, kokį darbą jie dirba, pagal socialinį statusą ar gaunamas pajamas. Svarbiausias tampa pats žmogus.

 

5 priežastys, kodėl geriau gyventi mieste:

 

  • Vaikščiojimas. Gyventi mieste – tai reiškia daugiau galimybių vaikščioti. Kartais mieste verčiau palikti automobilį prie namų. Tada nereikės jaudintis dėl transporto kamščių, nereikės ieškoti vietos, kur palikti automobilį. Retesnis važinėjimas automobiliu reiškia ir tai, kad sutaupysite pinigų degalams, kenkiantiems aplinkai. Iškeitę automobilį į kelionę į darbą ar kitur viešuoju transportu ne tik saugosite gamtą, bet ir galėsite paskaityti knygą, paklausyti muzikos. Be to, daug kur galima bus nukakti ir dviračiu – tai taip pat naudinga sveikatai.

 

  • Niekada nesijausite vieniši. Na, žinoma, čia gal ir per drąsiai pasakyta, bet tiesa yra ta, kad mieste, jei norėsite, visada bus daugiau galimybių, ką įdomaus, smagaus ir naudingo nuveikti. Norite sportuoti? Galite lankyti sporto klubą! Turite hobį? Galite pradėti lankyti tam tikrus užsiėmimus arba net suburti patys bendraminčių grupę! Jeigu esate kitoks nei kiti, galite lengviau rasti panašių ir save žmonių ir kartu pradėti leisti laisvalaikį, todėl nesijausite tokie vieniši, kaip būtų tada, jei gyventumėte kaime.

 

  • Daugiau pramogų ir galimybių. Mieste greičiau galėsite nuvykti į polikliniką ar ligoninę. Čia daugiau parduotuvių ir prekės, įsigytos internetu, pristatomos greičiau, kartais net kitą dieną. Kad ir kasdien galima lankytis muziejuose, galerijose, bibliotekose. Be to, didesnė patiekalų ir maisto įvairovė viešojo maitinimo įstaigose bei prekybos centruose.

 

  • Gyvenimas mieste išmoko tolerancijos. Pasaulis yra labai įvairus – gyvenant mieste tai labai greitai suprantama. Čia žmonės mažiau kuo stebisi, mažiau kas šokiruoja. Didieji miestai išmoko kantrybės ir empatijos, nes visada esate priversti būti tarp kitų žmonių. Nuolat tenka ieškoti kompromisų. Kaimynai skundžiasi dėl šeštadienio vakarėlio? Reikia iš anksto susitarti ir rasti kompromisą, kad galėtumėte ir jūs smagiai leisti laiką su draugais, ir kaimynai galėtų miegoti.

 

  • Daugiau privatumo. Žmonės mieste yra labiau susvetimėję negu kaimuose. Todėl miestiečiai gali turėti daugiau privatumo. Jiems lengviau atsiriboti nuo kitų ir su niekuo nebendrauti, jeigu nėra tokio noro. Galėsite daryti, ką norite, ir nesibaiminti, kad smerks, teis ir apkalbės kaimynai. Greičiausiai mieste kaimynų nė nepažinosite. Kita vertus, jei gyvenate vienkiemyje, privatumo taip pat bus labai daug, gal net kartais per daug.