Tikriausiai visi sutiktų, kad atsikelti rytą, kai dar visiškai tamsu, sunkiau nei tada, kai skaisčiai šviečia tekanti saulė. Jei ne tie tamsūs rytai, ko gero, šaltasis metų laikas būtų kur kas smagesnis. Tam, kad rytai šiuo metų laiku būtų žvalesni, reikės šiek tiek pastangų. Laikantis paprastų patarimų bus lengviau išlipti iš lovos, nors norėtųsi snausti ligi pat pietų.

 

Suskambus žadintuvui, labai norisi signalą atidėti dar bent 10 minučių, palįsti po antklode ir susapnuoti dar vieną sapną. Tačiau neverta pasiduoti šiai pagundai. Vietoj to, įjunkite šviesą, kuri padės prabusti. Kuo ryškesnė ir labiau akinanti šviesa, tuo geriau.

 

Žvalumo rytą gali suteikti obuoliai. Šiuose vaisiuose yra natūralių cukrų, kurie suteikia organizmui ilgai trunkančios energijos ir pamažu pabudina organizmą. Energija, gauta iš kavos ir saldumynų, išeikvojama labai greitai, todėl netrukus vėl pajuntamas nuovargis.

 

Apie vandens galią kalbama daug. Rytą reikėtų pradėti stikline vandens, kuri atgaivins, pagreitins virškinimo sistemą, papildys organizmo skysčių atsargas ir padės jaustis žvaliau. Stiklinę vandens galima išgerti vakare, prieš miegą. Tada rytą ne svajosite apie ilgesnį miegą, o apie tai, kaip greičiau pasiekti tualetą. Jei tamsų ir niūrų rytą palįsti po šaltu dušu atrodo pernelyg bauginanti mintis, su šaltu vandeniu nusiprauskite tik veidą ir rankas. Pajusite panašų, kraujotaką gerinantį poveikį.

 

Net ir tamsų rytą atsikelti lengviau, jei niekas nedrumsčia nakties miego. Labai dažnai neišsimiegojimo priežastimi tampa partnerio knarkimas, kurio nereikėtų ignoruoti, bet gydyti.

 

Kita priežastis – naktį prastai miegantys vaikai. Paprastai vaikai užmiega giliu ir ramiu nakties miegu, jei dieną buvo fiziškai aktyvūs. Sugalvokite jiems aktyvių užsiėmimų, žaidimų namuose. Tai gali būti šokiai, slėpynės ar panašiai.

 

Trūkstamos energijos rytą suteiks sotūs ir maistingi pusryčiai. Šiuo paros metu tinka valgyti produktus, kuriuose daug baltymų: kiaušinių, pieno produktų, liesos mėsos.

 

Šaltuoju sezonu saulė šviečia trumpiau, todėl mūsų organizmuose nepasigamina pakankamas vitamino D kiekis. Šiuo metų laiku rekomenduojama mitybą praturtinti vitamino D papildu. Pastarasis vitaminas suteikia energijos, todėl jį geriausia vartoti rytais.

 

Kartais išsimiegoti neleidžia augintiniai. Jei nenorite, kad ankstų rytą šuo jūsų pažadintų, išveskite į lauką prieš naktį. Be to, neleiskite augintiniams miegoti toje pačioje lovoje, nes pabudę nuo menkiausio judesio jie gali pažadinti ir jus.

 

Eterinis rozmarinų aliejus garsėja žvalinančiomis savybėmis. Buteliuką su šiuo aliejumi galima laikyti prie lovos ir prabudus kelis kartus įkvėpti. Sakoma, kad įkvėpus šio kvapo išsilaksto visi miegai.

 

Rytą atsikelti lengviau tiems, kurie eina miegoti šiek tiek anksčiau. Taip jie gali ilgiau pamiegoti negu tie, kurie eina miegoti labai vėlai.

 

Miegant žmogaus temperatūra šiek tiek nukrenta, todėl neretai pabundama naktį dėl šalčio. Pabusite pailsėję, jei miegosite šiltuose pataluose, apsirengę šiltesniais naktiniais marškiniais.