Atėjus vasarai, šiltesniems orams dauguma mūsų pagalvoja apie keliones, išvykas bei kitas pramogas. Kelionėse, kaip ir namie, pasitaiko susižeisti. Maudantis galima įsipjauti, įsidurti, aktyviai sportuojant – nugriūti bei nusibrozdinti. O kur dar dėl nepatogių batų ir patinusių kojų pritrintos ir trūkusios pūslės, pūslelės po besaikių saulės vonių… Tokias žaizdeles reikia deramai sutvarkyti, kitaip gali kilti komplikacijų – prasidėjus infekcijai, maloni kelionė gali tapti sunkiu išbandymu.

 

octenisept Wundgel+VP_LIT_13199_300dpi_4c

Prieš bakterijas – greitai ir veiksmingai

 

Kelionėje, skirtingai nei namie, dažnai sunku skubiai gauti reikiamų vaistų ar priemonių, todėl nenumatytiems atvejams pravartu pasiruošti iš anksto. Tad kokių medikamentų turi būti kelionės vaistinėlėje?

 

Žaizdoms dezinfekuoti ir gydyti svarbūs keli dalykai. Antiseptikas turi veiksmingai ir greitai naikinti į žaizdą patekusias bakterijas, grybelius ir virusus. Taip pat svarbu, kad tokia gydymo priemonė būtų veiksminga ir žemesnėje, ir aukštesnėje temperatūroje. Kelionėse dažnai susižaloja mažieji atostogautojai, tad svarbu, kad ant žaizdos užpurkštas vaistas nesukeltų skausmo, perštėjimo. Gydyti skirtas preparatas turėtų nedažyti odos ir drabužių – juk atostogaujant norisi būti ne tik sveikiems, bet ir gražiems. Svarbu, kad vaistą galėtų naudoti besilaukiančios moterys, maži vaikai ir kūdikiai. Visos išvardytos savybės būdingos daugiau nei 40 metų vokiečių kompanijos Schuelke gaminamam žaizdų antiseptikui su oktenidinu. Šis antiseptikas saugiai gali būti naudojamas su Octenisept žaizdų geliu.

 

Kartais susižeidę keliautojai griebiasi netradicinių priemonių – žaizdą mėgina dezinfekuoti druskos tirpalu, gydo įvairiomis žolelėmis. Kartais po ranka pasitaiko ir įvairių į vaistus panašių purškalų ar tepalų. Tačiau tokios priemonės retai būna veiksmingos. Jos gana dažnai sukelia netgi papildomų sunkumų – išsivysto infekcija, ilgai negyja žaizda.

 

Padės ir nuo nudegimų 

 

Tinkamai dezinfekuotai žaizdai gyti reikalinga drėgna aplinka. Ją padeda sukurti Octenisept žaizdų gelis. Šiuo geliu patepus žaizdą, į ją nebepatenka mikrobų, nesusidaro bioplėvelės.

 

Kita nemaloni situacija, dažnai pasitaikanti kelionėje – nudegimas saulėje. Minėtas žaizdų gelis padės, kai nudegusi oda taps skausminga, plyš susidariusios pūslelės.

 

www.apiterapija.lt

www.octenisept.lt