Ieškote natūralių būdų, kaip normalizuoti kraujo spaudimą? Tuomet reikia labiau atkreipti dėmesį į tai, ką valgote. Ar yra maisto produktų, kurie padeda sumažinti kraujo spaudimą? Be abejo. Padėti palaikyti normalų kraujospūdį mums padeda pati gamta!

 

Jei kraujo spaudimas dažnai yra padidėjęs, tai ne tik blogina bendrą savijautą, bet ir gali pažeisti kraujagyslių ir arterijų sieneles. O tai gali sukelti net insultą ar kitas širdies ligas. Todėl labai svarbu pasistengti įveikti šį sveikatos sutrikimą.

 

Geriausi natūralūs produktai nuo aukšto kraujo spaudimo:

 

"abrikosai"

 • Įvairūs grūdai (ypač avižiniai dribsniai). Visadaliai grūdai – puikus maistinių skaidulų ir magnio šaltinis. Be to, juose apstu kalio, kuris daro teigiamą poveikį širdies būklei, todėl natūralu, kad ir kraujo spaudimui.
 
 • Česnakai. Aštraus kvapo ir skonio česnakai – dar viena veiksminga priemonė nuo aukšto kraujo spaudimo, nes jie skystina kraują. Be to, juose yra alicino, kuris veikia kaip priešgrybelinė ir antibakterinė priemonė. Česnakai padeda sumažinti cholesterolio lygį ir gali būti vartojami kaip prevencinė priemonė prieš insultą ir tam tikras širdies ligas.
 
 • Linų sėmenys. Šiek tiek linų sėmenų įberkite į pusryčių košę ar dribsnius ir netrukus jus nustebins teigiamas poveikis sveikatai. Linų sėmenys aprūpina organizmą skaidulomis, gerina virškinimą ir padeda palaikyti normalų svorį. Be to, juose gausu omega 3 riebalų rūgščių, kurios padeda greičiau pasveikti nuo infekcijų ir uždegimų.
 
 • Bananai. Šie pailgi, geltoni vaisiai iš tropinių kraštų sumažina širdies ligų riziką ir padeda atstatyti normalų cukraus kraujyje lygį. Jie turtingi kalio ir natrio – mikroelementų, reikalingų sveikai širdžiai.
 
 • Abrikosai. Saldūs abrikosai, tiek švieži, tiek džiovinti, padeda kovoti su hipertenzija. Džiovintų abrikosų rekomenduojama vartoti, jei kamuoja įvairūs virškinimo sutrikimai.
 
 • Persikai ir nektarinai. Viename vidutinio dydžio persike arba nektarine yra 1 % kalcio, 3 % magnio ir 8 % kalio rekomenduojamos dienos normos. Šaldytos, nesaldintos persikų arba nektarinų skiltelės gali būti puiki alternatyva šviežiems vaisiams.
 
 • Baltosios pupelės. 260 g virtų baltųjų pupelių yra net 13 % kalcio, 30% magnio ir 24 % kalio rekomenduojamos dienos normos. Patarimas: verdant pupeles, nedėkite daug druskos, kad nesumažėtų teigiamas šių vertingų ankštinių daržovių poveikis.
 
 • Liesas jogurtas. 250 ml lieso jogurto yra net 49 % kalcio, 12% magnio ir 18 % kalio rekomenduojamos dienos normos. Liesą jogurtą galima naudoti kaip padažą salotoms ir kitiems patiekalams arba valgyti kaip sveiką užkandį.
 
 • Kiviai. 250 ml lieso jogurto yra 2 % kalcio, 7 % magnio ir 9 % kalio rekomenduojamos dienos normos. Egzotinių vaisių šiurkščia žievele prekybos centruose galima įsigyti visus metus. Juose yra daugiau vitamino C negu tokiame pačiame kiekyje apelsinų.
 
 • Avokadai. Pusėje avokado yra 1 % kalcio, 5 % magnio ir 10 % kalio rekomenduojamos dienos normos. Be to, kad turi spaudimą mažinančių mikroelementų ir širdžiai sveikų mononesočiųjų riebalų rūgščių, juose yra labai vertingų karotenoidų. Daugiausiai mikroelementų yra tamsiausioje vaisiaus minkštimo vietoje, prie pat žievelės.
 
 • Brokoliniai kopūstai. 175 g brokolinių kopūstų yra 6 % kalcio, 8 % magnio ir 14 % kalio rekomenduojamos dienos normos. Kryžmažiedės daržovės garsėja tuo, kad jose randama cheminių junginių, saugančių nuo vėžio. Šios augalinės medžiagos vadinamos gliukozinatais. Naudingosios medžiagos išlieka ir šaldytose daržovėse.
 
 • Raudonos paprikos. 175 g paprikų yra 1 % kalcio, 4 % magnio ir 9 % kalio rekomenduojamos dienos normos. Raudonas paprikas šaldytuve galima laikyti iki 10 dienų. Rekomenduojama laikyti suvyniotas į drėgnus popierinius rankšluosčius, kad neperdžiūtų. Likutį galima užšaldyti ir panaudoti vėliau.
 
 • Tilapijos. Apie 100 g šioje švelnaus skonio, baltoje žuvyje yra apie 8 % magnio ir 8 % kalio rekomenduojamos dienos normos. Tilapijas galima kepti, troškinti, naudoti įvairius prieskonius, patiekti su kivių ir avokadų padažu ir panašiai.
 
 • Kokosų vanduo. Juose taip pat yra kalio ir magnio, kurie svarbūs sveikai širdžiai. Yra atlikta keletas tyrimų, kurie parodė, kad kokosų vandens vartojimas padėjo sumažinti kraujo spaudimą. Jį gerti labai naudinga sergantiems hipertenzija.
 
 • Kinrožių arbata. Liaudiška priemonė nuo aukšto spaudimo pasirodo turi pagrindo. Kinrožės veikia kaip diuretikas ir padeda iš organizmo pasišalinti druskų pertekliui ir sumažinti kraujo spaudimą.