Apie kai kuriuos asmenis sakoma, kad jie turi seksualų balsą, tačiau tik nedaugelis susimąsto, kad seksualumas iš tiesų slypi juose pačiuose. Amerikiečių mokslininkai neseniai atliko tyrimą ir pastebėjo, kad žmonės, kurių balsą aplinkiniai apibūdino kaip seksualų, iš tikrųjų gyveno gan audringą gyvenimą, palyginus su tais, kurių balsai daugiau ar mažiau įprasti. Toks sutapimas galbūt atsirado dėl vykstančių hormonų pokyčių, kurie skatina ieškoti naujų partnerių.

 

balsas

JAV Olbanio miesto tyrėjų organizuotame eksperimente dalyvavo 149 vyrai ir moterys. Tyrėjai atidžiai studijavo respondentų balsų įrašus, atsižvelgdami į sodrumo, tono seksualumą. Paaiškėjo, kad patys patraukliausi balsai priklausė tiems žmonėms, kurie lytinį gyvenimą pradėjo ankstyvame amžiuje. Palyginus su likusiais, jie turėjo daugiau seksualinių partnerių, buvo labiau linkę į neištikimybę ir išdavystę.

 

Niujorko universiteto psichologijos profesorius Gordonas G. Gallupas paviešino pranešimą, kuriame jis siekė įrodyti tiesioginį ryšį tarp žmogaus balso ir seksualinės elgsenos, nepriklausomai nuo to, ar tas žmogus yra vyras, ar moteris. Labiausiai tikėtina, kad šį ryšį lemia hormonų pokyčiai: didesnis sekso hormonų kiekis suteikia balsams seksualumo tam, kad konkretus asmuo galėtų pritraukti ir sudominti daugiau potencialių sekso partnerių.

 

Tikriausiai daugelis sutiktų, kad balsas – labai svarbus, renkantis gyvenimo partnerį. Malonių balsų savininkai savaime atrodo malonesni, patrauklesni ir seksualesni. Kartais žmonės gali pajusti simpatiją kitam asmeniui vien kalbėdami telefonu ir klausydamiesi balso, bet nė nenutuokdami, kaip iš tikrųjų jis atrodo. Ypač moterys dažnai linkusios įsimylėti vyrus, vos išgirdusios jų sodrų, seksualų ir gilų balsą. Išvaizda prieš jį nublanksta ir tampa nebe tokia svarbi.

 

Vyrai taip pat gali susižavėti dailiosios lyties atstovėmis, vien išgirdę, kaip ji taria žodžius. Tačiau mokslininkai vis dar vieningai nesutaria, kokie moterų balsai daro didžiausią poveikį vyrams: aukšti ar žemi. Tuo tarpu vyrų, kalbančių žemu balsu, testosterono lygis yra labai aukštas…

 

Paprastai, kai atsiliepiame telefonu ir išgirstame žmogaus balsą, mes įsivaizduojame, kaip jis turėtų atrodyti. Neretai jam suteikiame savybių, kurių jis iš tiesų neturi. Kuo labiau kerintis asmens balsas, tuo didesnė tikimybė, kad jį įsivaizduosime patrauklesnį negu yra iš tikrųjų.

 

Tyrėjai atrado ryšį ir tarp žmogaus balso, ir fizinės išvaizdos. Pavyzdžiui, moterys labiausiai žavisi balsais vyrų, kurių pečiai platūs ir siauri klubai. Tokia išvaizda taip pat liudija apie aukštą testosterono hormono lygį organizme, atsakingą už lytinį potraukį.

 

Tikriausiai nujausdami, kokį poveikį priešingos lyties atstovams daro jų balsas, stipriosios lyties labiau pasitiki savimi, kas taip pat žadina moterų susidomėjimą. Pastebima tendencija, kad tokie vyrai turi labai daug draugų, ypač draugių.

 

Priešingos lyties atstovus traukia moterys gražiu, išskirtiniu balso tembru ir asocijuojasi su siauru juosmeniu bei plačiais klubais – tikruoju moteriškumu.

 

Šiek tiek neįtikėtina, bet tyrėjai esą pastebėjo, kad gilaus, seksualaus balso savininkų abiejų rankų mažylių pirštų ilgis yra vienodas arba beveik vienodas. Tai yra skiriasi gal tik vienu milimetru. Ši kūno ypatybė galbūt taip pat yra dėl hormoninių ir fiziologinių organizmo ypatybių.

 

Tačiau nėra tokių tyrimų, kurie neturėtų oponentų. Didžiojoje Britanijoje esantis Plimuto universiteto biologijos mokslų daktarė Sarah Collins, nagrinėjanti žmonijos evoliuciją, paneigė anksčiau išdėstytą teoriją apie tai, kad gražaus balso savininkai yra išoriškai patrauklūs. Nors yra nemažai žmonių, kurie ir gražiai atrodo ir turi seksualų balsą, tačiau dažniausiai būtent nepatrauklios išvaizdos žmonės gali pasigirti žavingu balsu. Gamtoje visada vyrauja lygybė? Kažkas atimama, kažkas pridedama…

 

Ko gero, ne vienam pažįstama situacija, kai mergina internete susipažįsta su vaikinu ir lieka pakerėta gilaus, aksominio jo balso. Tačiau susitikus realiai naujasis draugužis pasirodo esantis atstumiantis ir nepatrauklus, pavyzdžiui, visa galva žemesnis.

 

Iš tiesų juk lieknos gražuolės gali būti šaltos ir abejingos seksui, o nepatrauklios moterys, kurių figūra toli gražu ne ideali, gali būti nepaprastai aistringos. Joms balsas yra nepaprastai svarbus, nes tai beveik vienintelė priemonė, padedanti privilioti potencialius meilužius.

 

Gražių balsų savininkai dėl vienokių, ar kitokių priežasčių gali atrodyti labai patrauklūs. Tačiau neretai jie būna tikri vėjo pamušalai, nelabai tinkami rimtiems, ilgalaikiams santykiams.