Žinomas choreografas Jurijus Smoriginas (62) net įžengęs į septintąją dešimtį, vis dar be vargo padaro špagatą. Todėl jis jaučiasi esąs kompetentingas padėti kiekvienam, norinčiam po tingios žiemos atgauti prarastą formą.

 

jurijus

„Lietuvos ryto“ televizija pradeda vasaros laidų ciklą „10 min. iki tobulybės su Jurijumi“. Kiekvieną šeštadienį J. Smoriginas kvies mankštintis pagal savo paties sukurtą programą. „Šią programą pradėjau kurti dar būdamas 26-erių. Tuomet buvau pakviestas vesti trenažą sportinių šokių šokėjams, kurie mankštinasi kitaip nei belato artistai – be specialių atramų. Todėl turėjau pats sugalvoti, kaip juos treniruoti. Surinkęs įvairių pratimų komomplesą pastebėjau, kad jie tinkami įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms“, – pasakojo buvęs baleto artistas.

 

Programa „sumiksuota“ iš gimnastikos, jogos, kalanetikos ir kitokių tempimo pratimų. Tokia mankša ypač pravers tiems, kurie dėl sėdimo darbo skundžiasi nugaros, pečių juostos skausmais. „Aš 20 metų dirbau baleto solistu, todėl labai gerai pažįstu žmogaus kūną, žinau kiekvieną skausmelį, kiekvieną kūno problemą, todėl galiu padėti pritaikyti pratimus, kad žmonės jaustųsi geriau. Į mane dažnai kreipiasi žmonės, kurie, pabėgę nuo didelių krūvių iš sporto klubų, nori palaikyti fizinę formą judėdami grakščiau ir labiau atsipalaidavę“, – sako J. Smoriginas, pridurdamas, kad savo paties sukurtą mankštą kas rytą atlieka kartu su žmona.

 

Sportui prie televizijos ekrano su Jurijumi užteks paprasto mankštai skirto kilimėlio, o jei jo neturite, tiks ir paprastas namie patiestas kilimas. Choreografas sako, kad jei šį 10 minučių trukmės „greituką“ žiūrovai kartos kasdien, tai netruks pastebėti, kaip kūnas stiprėja, bendra savijauta gerėja.

 

„10 min. iki tobulybės su Jurijumi“ – kiekvieną šeštadienį, 8.30 val., tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

 

Justino Stacevičiaus nuotr.