Laidos „Gyvenu čia“ kūrybinė grupė su laidos vedėju Juozu Gaižausku keliasi į Kauno rajoną ir jau pirmoje laidoje šį šeštadienį 10.00 val. ryte televizijos žiūrovus nustebins išskirtinių renginių akimirkomis, turiningais pokalbiais, naujais potyriais bei atradimais.

 

LR_TV_GC_Gaizauskas lipa i ola

 

Kelionę po Kauno rajoną laidos „Gyvenu čia“ komanda pradės Tarptautinėse šunų kinkinių varžybose, kurios vyko Jadagoniuose. „Kas galėjo pagalvoti, kad į Lietuvą persikels šunų kinkinių varžybos iš Aliaskos“, – sako Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Jau septintą kartą ten vykstančios varžybos yra unikalios mūsų šalyje, todėl pritraukia vis daugiau lankytojų. Šio sporto pradininkė Lietuvoje Jolanta Bliuj, pati auginanti 30 šunų, sako, kad Jadagoniuose įsikūrusi „Pušyno“ poilsiavietė puiki vieta, tiesiog rojus, tokioms varžyboms.

 

Ten pat, Jadagoniuose, laidos kūrybinė grupė rado dar vieną puikią pramogą – didingai stūksančią, į 13 metrų aukštį besistiebiančią Pagonijos uolą. Nors laidos vedėjas J. Gaižauskas labai bijo aukščio, uola buvo įveikta! Jaudulį, baimę, nerimą, besiruošiant kopti į uolą, pakeitė didelė teigiamų emocijų lavina nusileidus nuo olos. „Aš dar čia atvažiuosiu!“ – entuziastingai pareiškė laidos vedėjas.

 

TV laidos „Gyvenu čia“ komanda nepraleido progos aplankyti Pyplių kaime veikiantį Pyplių ūkį. Čia ją pasitikusi šeimininkė Olga papasakojo apie vaikams organizuojamus edukacinius užsiėmimus, parodė, kaip kaimo krosnyje kepama tikra ruginė duona. Ne tik parodė – ir leido pačiam laidos vedėjui pajusti šio sakralaus ritualo dvasią, suvokti, kaip svarbu duoną išglostyti, įdėti gerų emocijų, ją kepant galvoti tik apie teigiamus, gražius dalykus. „Duoną būtina pažymėti, – pasakojo Pyplių ūkyje šeimininkaujanti Olga. – Svarbiausias ženklas kryžius. Arba saulė. Galite grūdą nupiešti, tai reiškia, jog norėtumėte, kad šeimoje padaugėtų asmenų.“

 

LR_TV_GC_Gaizauskas tempiamas sunu

 

Spalvingas aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“ Zapyškyje masino ne tik laidos „Gyvenu čia“ komandą, bet ir daugiau kaip dešimt tūkstančių lankytojų. Tai jau 10-asis aitvarų festivalis Zapyškyje ir 26 metus rengiamas Kauno rajone, o šįmet įtrauktas į lankomiausių Lietuvos renginių dešimtuką. Laidos vedėjas J. Gaižauskas irgi nepraleido progos pagaminti aitvarą. Laidoje  sužinosime apie aitvarų festivalio tradicijas, išgirsime apie Zapyškį, lankytinas vietas, į dangų pakils „Gyvenu čia“ laidos aitvaras.

 

Šios išskirtinės, nuotaikingos šventės kontekste J. Gaižauskas kalbino legendinį oreivį Leoną Simnišką, pagaminusį pirmą lietuvišką oro balioną iš 800 kvadratinių metrų polietileno plėvelės. Leonas pasakojo apie garsųjį balioną, apie kitus savo darbus ir pasiekimus, o laidos vedėjo paklaustas, ko reikia, norint įgyvendinti svajonę, atsakė: „Labai didelio noro reikia, jėgų, darbo. Bet svarbiausia, tai noro.“

 

Leiskimės drauge į azartišką, archajišką, spalvingą ir turiningą kelionę po Kauno rajoną!

 

„Gyvenu čia“ – šeštadieniais 10.00 val. per „Lietuvos ryto“ TV.