„Man labai baisu… Savo vyresniosios dukros ašarų ir baimės kupinų akių niekada nepamiršiu. Daugelį metų šį skausmą nešiojau savo širdyje ir jį paleisti nepaprastai sunku“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Kitoks pokalbis su Edvardu Žičkumi“ ašaras brauks natūralios medicinos pradininkė Lietuvoje Jelena Tulčina.

 

Jelena Tulčina

Garsi gydytoja populiarioje pokalbių laidoje išliejo širdį ne tik apie ilgus metus trukusią kovą su daugybę ligų, penkias išgyventas operacijas, akistatą su mirtimi, bet ir asmeninį gyvenimą.

 

„Tai buvo jautriausia mudviejų pokalbio dalis, vertusi ne tik stipriau plakti Jelenos širdį, leistis į skausmingus ir itin asmeniškus prisiminimus, bet ir ne kartą sugraudinusi ją iki ašarų“, – pasakoja laidos vedėjas, žurnalistas Edvardas Žičkus.

 

Žydų šeimoje gimusios J. Tulčinos vaikystė nebuvo lengva – augo neturtingai ir itin griežtai auklėjama mamos, kuri paauglei ne tik neleido nešioti puošnesnių suknelių, bet net ir pešioti antakių. „Kartą paklausiau mamos, ar esu jai graži, o ji patylėjo ir atsakė: simpatiška. O man, paauglei taip norėjosi išgirsti iš mamos, kad esu graži, juk tada buvau apkūni ir jaučiausi nesimpatiška“, – prisipažino garsioji gydytoja.

 

Baigusi mediciną, ji sparčiai kilo karjeros laiptais. Taip pat sparčiai ėmė klostytis ir jos asmeninis gyvenimas. Deja, pirmoji santuoka su taip pat žydų kilmės gydytoju nebuvo laiminga, nors moteris tikėjo, kad teka už žmogaus, į kurio rankas atiduoda visą savo meilę ir ateitį.

 

„Jis buvo pavydus, greitai užsiplieskiantis, galėjo kirviu sukapoti fotelį vien dėl to, kad jį padovanojo mano mama. Su laiku mano svajonės apie šeimyninę laimę dužo į šipulius, todėl neliko nieko kito, kaip tik skyrybos“, – penktadienio vakarą atviraus J. Tulčina, apie kurios asmeninį gyvenimą iki šiol buvo žinoma gerokai mažiau, nei apie garsiąją veiklą.

 

Vis dėlto, pati daugybę ligų įveikusi gydytoja, negailės ir patarimų, kaip kovoti su antsvoriu, sudėtingais susirgimais, net depresija. Ieškoti šių atsakymų ją pačią privertė likimas. „Ar tiesa, kad prieš paskutinę, penktąją operaciją jūs atsisveikinote su abiem savo dukromis, antruoju vyru ir tėvais?“, – laidoje pašnekovės tiesiai paklaus E. Žičkus.

 

Iki skausmo atviras Jelenos Tulčinos interviu – laidoje „Kitoks pokalbis su Edvardu Žičkumi“ penktadienio vakarą 21.00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Kristina Aleksynaite Photography nuotr.