Tolimojoje Indijoje jazminai vadinami nakties karaliene, nes būtent šiuo paros metu labiausiai atsiskleidžia stiprus ir svaiginantis žiedų aromatas. Beje, Mėnuliui pilnėjant dar labiau atsiskleidžia visa jazminų kvapų puokštė.

 

Tūkstančius metų medicinoje vertinamas baltais ar gelsvais žiedais žydinčių jazminų eterinis aliejus. Tačiau nėra tiksliai žinoma, iš kur būtent kilo jazminų krūmas. Dauguma tiki, kad nepaprastas augalas kilęs iš Vakarų Kinijos Himalajų kalnų papėdės.

 

Pietryčių Azijoje nuo seno mėgstama jazminų arbata. Jazminų žiedai paprastai sumaišomi su žaliąja arba baltąja arbata. Toks gėrimas – tikra antioksidantų bomba!

 

Jazminų žiedai ir eterinis aliejus gausiai naudojamas kosmetikos ir parfumerijos pramonėje, pasižymi raminamosiomis, migdomosiomis ir atpalaiduojamosiomis savybėmis.

 

Teigiama, kad jazminai yra stiprus afrodiziakas (sustiprina seksualinius pojūčius). Galbūt dėl pastarosios savybės jazminų žiedai dažnai naudojami burtuose, skirtuose pritraukti meilę, sugundyti. Tikima, kad kambaryje, kvepiančiame šiomis gėlėmis, galima susapnuoti pranašiškus sapnus. Jazminų kvapą uosti turėtų tie, kurie dirba kūrybinį, protinį darbą, tie, kurie jaučia nuovargį. Sakoma, kad jis padeda išvalyti aurą nuo neigiamo poveikio.

 

Daugelis maišo panašų aromatą skleidžiančius jazminus ir jazminaičius. Tikrasis jazminas priklauso alyvmedinių (lot. Oleaceae) šeimai. Tai nenuodingas krūmelis arba vijoklis.