Saulėtos ir šiltos dienos skatina mėgautis visais šio sezono malonumais. Kai karšta, didžiausi malonumai – šalti ir gaivinantys. Tačiau kai kuriems žmonėms tas malonumas greitai apkarsta, ypač tada, kai paragauja išsvajotų ledų ir vietoj išsvajoto gaivumo pojūčio, patiria geliantį dantų skausmą. Šių nemalonių pojūčių galima išvengti, laikantis tam tikrų taisyklių.

 

dantys

Kokios dažniausios jautrių dantų problemos? Dažniausios jautrių dantų priežastys būna trys: nesveikos dantenos, susidėvėjęs emalis bei dantų ėduonis.

 

Dantis įjautrinti gali per stiprus valymas šepetėliu, rūgščių produktų vartojimas, dantų griežimas. Ilgainiui šie veiksniai lemia, kad nervų šaknys yra mažiau apsaugotos nuo karštų ir šaltų gėrimų ir maisto, saldžių ir sūrių produktų.

 

Dantenos gali atidengti daugiau dantų nei paprastai dėl tų pačių veiksnių, per daug intensyvaus dantų valymo ir dantų griežimo, bet taip pat ir dėl natūralių senėjimo procesų, periodonto infekcijų, netinkamos burnos higienos, hormoninių pokyčių ir netgi genų. Tokiu atveju gali padėti apsilankymas pas burnos higienistą, kuris nuvalys dantų apnašas ir pašalins dantų akmenis.

 

Gamta visada natūralią išeitį, kaip padėti jautriems dantims. Augaliniai mišiniai gali būti puiki pagalbinė priemonė prie įprastos burnos ir dantų priežiūros.

 

Alavijų gelis gydo dantenų uždegimą ir malšina skausmą. Gelio užtepti ant skausmingų vietų keletą kartų per dieną.

 

Kalninė arnika homeopatijoje garsėja kaip nervus raminantis ir skausmą malšinanti vaistažolė. Esant skausmui, arnikų tepalo galima užtepti tiesiai ant danties.

 

Silicio rūgštis natūraliojoje medicinoje dažniausiai naudojama gydyti sausos odos, plaukų ir nagų problemas. Tačiau ji taip pat slopina uždegimą ir mažina dantų skausmą. Silicis – mineralas, kurio yra kaulų ir kremzlių sudėtyje, todėl jis padeda stiprinti dantis ir atkurti normalias jų funkcijas. Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad vandens stiklinėje ištirpinus silicio tabletę ir skystį mažais gurkšneliais išgėrus per dieną, skausmas šiek tiek atlėgsta.

 

Sezamų aliejus – tai senovės ajurvedos priemonė. Netradicinės medicinos žinovai rekomenduodavo skalauti burną šiuo aliejumi, kuris naikina bakterijas, sukeliančias dantenų ligas. Šią procedūrą reikėtų atlikti reguliariai, apie dvi savaites.

 

Arbatmedžių aliejus taip pat naikina bakterijas. Pora lašų reikėtų atskiesti vandeniu ir skalauti burną bent dvi savaites.

 

Cinamonas ir gvazdikėliai – dar viena senovės indų priemonė, padedanti nuo jautrių dantų. Cinamoną ir gvazdikėlius užpilti vandeniu ir virti 20 – 30 minučių. Taip pat gali pasidaryti pastą iš gvazdikėlių ir vandens ir užtepti tiesiai ant skausmingo danties.

 

Mira ir bičių pikis –  po10 lašų mirų eterinio aliejaus ir bičių pikio atskiesti 240 ml vandens. Skalauti tris kartus per dieną po 30 sekundžių. Ši procedūra stiprina dantenas ir saugo dantis.

 

Ežiuolės ir vitamino C papildai naikina bakterijas ir palaiko burnos, dantenų ir dantų sveikatą.

 

Čiobrelių ir šalavijų arbatos, jei vartojamos reguliariai, padeda sumažinti žalingų bakterijų kiekį, gerina burnos kvapą bei mažina dantų jautrumą.

 

Pankolių, baltojo ąžuolo žievės ir asiūklių mikstūra, vartojama du kartus per dieną (rytą ir vakarą) veiksmingai sumažina dantų jautrumą, kraujavimą ir uždegimą. Mikstūrai pasigaminti reikia sumaišyti po 7 kiekvieno augalo ekstraktų lašus.

 

Ramunėlių arbata mažina uždegimą ir naikina žalingas bakterijas.

 

Kraujažolės turi antiseptinių bei kraujavimą stabdančių savybių, todėl jos gali padėti išvengti dantenų nykimo (bene dažniausios jautrių dantų priežasties).

 

Dantų pastos be fluorido – kai kas teigia, kad dantų jautrumą gali paskatinti fluoro vartojimas, todėl galima būtų pabandyti šiek tiek laiko nevartoti dantų pastos su fluoru. Jeigu tai nepadės, vadinasi problema slypi kitur.