Bėgant metams oda praranda elastingumą, veikiama gravitacijos pasmunka žemyn, todėl jaunatviškas veido kontūras pakinta: netenkame griežtų linijų, atsiranda odos perteklius apie akis, nusvyra lūpų kampučiai. Natūralu, kad norisi atjauninti veidą, tačiau neskubėkime su plastinėmis operacijomis. Yra ir kitų būdų.

 

grozis

Masažai

 

Gera žinia, kad veido jauninimą galima derinti su malonumu. Specialūs veido masažai padeda ne tik rūpintis odos grožiu, bet ir atsipalaiduoti, pamiršti visus rūpesčius. Norint pagražinti veidą, patartina išbandyti kobido arba veido chiromasažą.

 

Kobido – terapinis japonų masažas, leidžiantis paskaistinti veido odos spalvą, pagerinti raumenų tonusą, paskatinti ląstelių atsinaujinimą bei natūralią kolageno gamybą. Specialistų tvirtinimu, reguliariai atliekant kobido masažą, oda tampa lygesnė, stangresnė ir skaistesnė: sumažėja glebumas ir raukšlių ryškumas, atkuriama drėgmės pusiausvyra, atpalaiduojamos raumenų įtampos zonos. Veidas būna tvirtesnis, standesnis, atgauna griežtesnius kontūrus. Geriausiam rezultatui pasiekti rekomenduojama atlikti 7–10 procedūrų gydymo kursą per 4–5 savaites.

 

Veido chiromasažas taikomas veido, kaklo ir iškirptės sritims. Specialia chiromasažo technika galima padidinti arba sumažinti veido raumenų tonusą. Tarkime, sumažinti tonusą kaktoje, tarpuakyje ar kitose vietoje, kur dėl intensyvių mimikų gilėja raukšlės, o padidinti skruostų, pagurklio srityje, kad oda nebūtų suglebusi. Masažuojant taip pat galima paspartinti naujų odos ląstelių gamybą, pašalinti toksinus, sumažinti veido paburkimą. Rezultatas pastebimas jau po vienos procedūros, tačiau ilgalaikiam poveikiui rekomenduojamas 7–10 procedūrų kursas.

 

Veido joga

 

Kaip ir visas kūnas, taip ir veidas po oda turi raumenų bei riebalų sluoksnį. Visi žino, kad norint, jog kūnas būtų tvirtas, sveikas, atrodytų gražiai, reikia sportuoti: tuomet mažėja riebalų sluoksnis, tvirtėja raumenys, jie įgauna dailią formą, todėl žmogus atrodo sveikas, jaunas, patrauklus. Lygiai taip pat dera galvoti ir apie veidą bei jo raumenis. Juos reikia mankštinti!

 

Visame pasaulyje itin sparčiai populiarėja veido joga. Atliekant įvairias iš pirmo žvilgsnio juokingas veido išraiškas, mankštinami veido raumenys. Reguliariai darant veido jogą, pavyks išvengti gilių mimikos raukšlių, išsaugoti jaunatvišką veido kontūrą.

 

Bent kartą išbandžius veido jogą staiga pajuntama, kad veido raumenis netgi gali mausti po treniruotės.

 

Veido joga puiki tuo, kad ją galima atlikti bet kur turint vos keliolika minučių – dirbant kompiuteriu, važiuojant automobiliu, gulint vonioje. Kiekvienai veido sričiai skirti atskiri pratimai. Vaizdo medžiagos, kaip taisyklingai juos atlikti, galima rasti internete.

 

Jauninamosios procedūros

 

Odą atjauninti ir veido kontūrą pagražinti galima išbandžius jauninamąsias procedūras: mezoterapiją ir biorevitalizaciją.

 

Mezoterapija skirta odai drėkinti ir maitinti. Taigi ji padeda spręsti problemas, kilusias dėl drėgmės netekimo, senėjimo, laisvųjų radikalų poveikio, streso, rūkymo, menkavertės mitybos. Po mezoterapijos procedūrų oda tampa stangresnė, lygesnė, švytinti, sumažėja matomų raukšlelių.

 

Atliekant mezoterapiją naudojami specialūs mezoterapiniai mišiniai (hialurono rūgštis, aminorūgštys, organinių rūgščių kompleksai, vitaminai A, C, E, antioksidantai), kurie mikroskopinėmis adatėlėmis įšvirkščiami į odą. Procedūra trunka apie 30 min. Mezoterapijos gydymo kursą sudaro 10–12 procedūrų, kurių kiekvieną reikia daryti kas 7–10 d., vėliau kursą galima kartoti.

 

Biorevitalizacija – biologinis odos atgaivinimas bei gyvybės sugrąžinimas. Į vidurinį odos sluoksnį – dermą – mažomis injekcijomis specialiu plonu švirkštu suleidžiama stabilios hialurono rūgšties. Ji sulaiko odoje drėgmę, taip pat stimuliuoja kolageno sintezę, todėl aplink akis, ties lūpų kampučiais išsilygina smulkios mimikos raukšlelės, oda tampa lygesnė, stangresnė, sveikos spalvos, pradingsta varginęs jautrumas ir dėl sausumo atsiradęs tempimo pojūtis.

 

Iš viso reikia atlikti 2–3 biorevitalizacijos procedūras, kurios kartojamos kas 3–4 savaites.

 

Užpildai

 

Plastinės chirurgijos specialistai ragina neskubėti su veido patempimo operacijomis. Anot jų, veido patempimas saugiai gali būti atliktas tik tris kartus, todėl jas verta nukelti iki 50-ojo gimtadienio ir dar toliau. Norint greitai, saugiau ir efektyviai atjauninti veidą jaunesniame amžiuje, rekomenduojama išbandyti veido užpildus.

 

Hialurono rūgšties užpildai tinka ne tik raukšlėms mažinti, bet ir veido kontūrui formuoti, lūpoms putlinti bei kitoms procedūroms.

 

Specialistai pastebi, kad su hialurono užpildais galima pasiekti puikių rezultatų, o šalutinių poveikių tikimybė – minimali. Po procedūros pacientas yra visiškai darbingas, iškart po injekcijų gali džiaugtis putlesnėmis lūpomis, sumažėjusiomis raukšlėmis ar kitaip pagražėjusia išvaizda. Tačiau svarbu nepersistengti ir hialurono rūgšties užpildus naudoti saikingai, nes jie gali suteikti veidui papildomo tūrio.

 

Botokso injekcijos skirtos raukšlėms, susidariusioms dėl pasikartojančių veido mimikų, mažinti. Tai horizontalios kaktos raukšlės, pykčio raukšlė, susidaranti tarp antakių, raukšlės aplink akis, regimos juokiantis ar prisimerkiant. Į raukšlelių paveiktas vietas suleidus botulino toksino, tarsi užmigdomas raumuo, raukšlelės visai pranyksta arba mažiau pastebimos.

 

Kitos procedūros

 

Termoliftingas – neinvazyvus gydymas, sukurtas veido ir kūno odai patempti. Atliekant procedūrą oda veikiama aukšto dažnio radijo impulsais, todėl dermos sluoksnyje pakyla temperatūra. Kolageno skaidulos atsinaujina, stimuliuojama naujų skaidulų sintezė. Oda iškart pastebimai sustangrėja, atjaunėja, išnyksta matomos raukšlės. Efektas ryškėja dar kelerius metus po procedūros.

 

Plazmoliftingas – trombocitais papildyta plazma be chirurginės intervencijos ir cheminių preparatų padeda atjauninti, stangrinti odą, veidui suteikti griežtesnį kontūrą.Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo, apdorojamas specialiame PRP aparate, kol trombocitų koncentracija padidėja 6–8 kartus. Paruoštas kraujas mikroadatėlėmis suleidžiamas į odą, kur sužadina odos atsinaujinimą.

 

4D odos atjauninimas lazeriu – unikali procedūra, kai paviršiniai ir giluminiai odos sluoksniai veikiami lazerio skleidžiamais impulsais, kurie skatina odos atsinaujinimą, kolageno gamybą. Po procedūros oda tampa stangresnė ir švelnesnė. Išnyksta smulkios ir sušvelnėja gilios raukšlės. Pašalinamos pigmentinės dėmės, randai, pagražėja veido kontūras. Maksimalus efektas matomas jau po kelių dienų. Vienos procedūros poveikis išlieka apie metus. Jei atliekamas trijų procedūrų kursas, rezultatas geriau matomas ir gali išlikti iki kelerių metų.

 

Profilaktika

 

Kas labiausiai stabdo odos senėjimą? Tai antioksidantų gausi mityba ir senėjimą nutolinančios kosmetikos priemonės. Tiesa, jas reikia naudoti sumaniai. Anot grožio specialistų, odą stangrinančias priemones patartina naudoti nuo 25-erių. Skruostus tepti rankomis vedant nuo smakro iki smilkinių, o kaktą, nuo tarpuakio iki plaukų linijos, tik viena kryptimi – į viršų.

 

Stenkitės kontroliuoti savo mimikas. Daugelis susiraukia žiūrėdami į ekranus, susikaupę dirbdami kruopštų darbą, vairuodami. Atkreipkite dėmesį į tai ir išmokite atpalaiduoti veido raumenis, taip išvengsite gilių raukšlių formavimosi.

 

Venkite streso, barnių, nes jie verčia raukytis.

 

Per dieną išgerkite bent 2–3 l vandens, venkite sūrių maisto produktų ir sumažinkite suvartojamo cukraus kiekį. Nepiktnaudžiaukite kava ir alkoholiu, nes jie šalina iš organizmo skysčius, sausina odą.

 

Įdomu 

 
  • Įvairioms grožio procedūroms svarbus sezoniškumas. Palankiau atlikti vėsiuoju metų laiku.
  • Veido joga ir masažai gali būti atliekami visus metus.
  • Kosmetinės priemonės per odą patenka į kraują per 26 sek.
  • Kiekvieną minutę nuo odos atsiskiria apie 40 000 negyvų ląstelių
  • Oda reguliuoja kūno temperatūrą.
  • Su amžiumi oda plonėja, sausėja ir tampa mažiau elastinga, dėl to formuojasi raukšlės.
  • Jos receptoriai gali pajusti net plauko prisilietimą.
  • Oda nepralaidi vandeniui.