Viena amerikietė yra gavusi 200 JAV dolerių (apie 165 eurų) baudą už tai, kad vairuodama tepėsi lūpų balzamą. Nors baudą už lūpų balzamo naudojimą ne vietoje gauna tikrai ne visi, bet labai daug moterų šią priemonę tepasi ant lūpų keliolika kartų per dieną. Kai kurie naudoja lūpų balzamą, net neįtardami, kokį iš tikrųjų jis gali daryti poveikį mūsų lūpoms. Sveikos gyvensenos ir grožio specialistai įspėja lūpų balzamų nenaudoti per dažnai. Be to, visada geriau naudoti natūralios sudėties priemonę lūpoms, kurią nesunkiai galima pasigaminti patiems namuose.

 

lupos

4 dalykai, kurie gali nutikti, naudojant lūpų balzamą per dažnai:

 
  • Lūpos gali tapti dar sausesnės. Pasak dermatologų, lūpų balzamuose yra sudedamųjų dalių, kurios gali dirginti arba pernelyg šveisti mūsų lūpas. Tokie ingredientai yra fenolis, kamparas, mentolis, kvapiosios medžiagos, skonį suteikiančios medžiagos, salicilo rūgštis ir net vitaminas E. Pavyzdžiui, vieno tyrimo išvados rodo, kad 33 % pacientų dėl vitamino E išoriško naudojimo atsirado kontaktinis dermatitas.
 
  • Aplink lūpų zoną gali atsirasti odos sudirginimas. Specialistų nuomone, lūpų balzamą reikėtų naudoti ne dažniau nei tris kartus per dieną. T. y. atsibudus ryte, po valgio ar gėrimo ir prieš miegą. Jeigu lūpų balzamas naudojamas dažniau, gali varginti lūpų sudirginimas, nedideli spuogeliai aplink lūpų zoną.
 
  • Lūpos gali aptingti. Kai kurios lūpų balzamų formulės sukuria dirbtinį barjerą, padedantį užrakinti drėgmę lūpų odoje, todėl lūpų odai reikia dėti mažiau pastangų, kad išliktų sveika ir savaime palaikyti normalų drėgmės lygį.
 
  • Lūpų balzamo tepimo veiksmas ilgainiui gali virsti priklausomybe. Nors kai kurie iš mūsų teigia esantys priklausomi nuo lūpų balzamo naudojimo, bet gydytojai visgi mano, kad tai yra neįmanoma. Medicinoje tokios priklausomybės nuo lūpų priežiūros priemonių nėra. Iš tikrųjų mes tampame priklausomi nuo raminančio mechanizmo, kuris atsiranda, tepant kas kartą vis naują lūpų balzamo sluoksnį. Tačiau galbūt reikėtų paieškoti kitų būdų kaip nusiraminti, ne vien tik tepant lūpų balzamus. Galbūt padėti atlikti kelis gilaus kvėpavimo pratimus, išgerti ramunėlių arbatos ar tiesiog rankoje pagniaužyti antistresinį kamuoliuką.
 

Pasidaryk pats! Lanolino pagrindu pagamintas lūpų balzamas

 

Jei norite naudoti patį geriausią įmanomą lūpų balzamą ir nešvaistyti pinigų tokiems niekams, pabandykite jo pasigaminti patys savo namuose! Pagal toliau pateiktą receptą galėsite lengvai pasigaminti lūpų balzamo sau, savo artimiesiems ir draugams. Tam reikės:

 
  • šaukšto taukmedžių sviesto;
  • 1,5 šaukšto kokosų aliejaus;
  • šaukštelio medaus;
  • šaukšto bičių vaško;
  • šaukštelis lanolino;
  • 5 lašai levandų eterinio aliejaus (nebūtinai)
 

Ištirpdyti kokosų sviestą, bičių vašką ir lanoliną dubenėlyje virš vandens vonelės ant viryklės. Lėtai maišyti tirpstančią masę. Kai ištirps, nukelti nuo ugnies. Įdėti taukmedžių sviesto ir medaus. Maišyti, kol ištirps. Jeigu naudojate, įlašinkite levandų eterinio aliejaus ir vėl išmaišyti. Supilti paruoštą lūpų balzamą į mažus indelius ar tūbeles, uždaryti ir palaukti, kol sustings. Po to jau galima pradėti naudoti šį naminį lūpų balzamą ir džiaugtis gražėjančiomis lūpomis.