Kiekvienoje kosmetika prekiaujančioje parduotuvėje galima pamatyti nedidelį skyrių, skirtą vyrų asmeninei higienai. Kosmetika vyrams paprastai išpilstoma į juodus arba pilkus buteliukus. Vyriškos pakuotėmis siekiama pritraukti tą stipriosios lyties atstovų dalį, kuri nė už ką nepirktų moterims skirtų produktų. Net jei jie atlieka tą pačią funkciją. Tačiau ar iš tiesų moterims ir vyrams skirta kosmetika daro tą patį? Ar gali būti, kad tam tikros priemonės labiau tinka vienai lyčiai negu kitai?

 

"kosmetika"

Iš tikrųjų daugelis pagal lytį skirstomų kosmetikos produktų skiriasi tik tiek, kad juose naudojami skirtingi kvapai. Taip pat pastebima, kad moterims skirtuose produktuose būna daugiau natūralių augalinių ekstraktų.

 

Tai, kad kosmetika nėra skirstoma pagal lytį, paaiškėja pirmą kartą apsilankius pas dermatologą. Gydytojai neišrašo skirtingų priemonių vien todėl, kad pacientas yra vyras ar moteris. Tinkamiausias priemones jie parenka atsižvelgdami į pacientų odos tipą ir ligas. Dažniausiai vyrų odoje yra daugiau riebalinių liaukų, todėl jiems skirti kūno ir veido prausikliai moterims gali būti per daug sausinantys odą. Daugelis vyrų nejaučia nemalonaus tempimo jausmo, nusiprausus odą su muilu ar specialiu prausikliu, ko nepasakysi apie moteris.

 

Kosmetikos priemonės yra kuriamos, kad padėtų panaikinti tam tikras odos problemas (riebi, jauna, sausa, susiraukšlėjusi, spuoguota ir pan.). Tiek vyrus, tiek moteris gali kamuoti tokios pačios odos problemos. Vis dėlto pastebima, kad kai kurios problemos būdingesnės vyrams arba atvirkščiai. Pavyzdžiui, jauna ir sausa oda yra būdingesnė moterims, o riebi, seborėjinė – vyrams. Gausesnį sebumo išsiskyrimą lemia vyriški lytiniai hormonai. Be to, vyrus dažniau vargina aknė ir ji trunka ilgiau. Dehidratuota oda (oda praradusi drėgmę, dažnai maišoma su tiesiog sausa oda), pasibaigus paauglystei, vienodai dažnai vargina tiek vyrus, tiek moteris. Vėlesniame amžiuje ši problema pradeda labiau varginti vyrus negu moteris. Kasdien skutantis pašalinama apsauginė riebalų plėvelė, todėl oda ilgainiui netenka drėgmės. Šis procesas dar labiau sustiprinamas, jei naudojamos priemonės po skutimosi, kurių sudėtyje yra alkoholio.

 

Vyrų išorinis odos apsauginis sluoksnis yra storesnis negu moterų, todėl vyrų oda išsaugo daugiau drėgmės ir yra atsparesnė aplinkos veiksniams.

 

Plaukų priežiūros priemonės moterims ir vyrams skiriasi tik pakuotėmis ir aromatinėmis medžiagomis. Moterims skirti šampūnai ir kondicionieriai gali turėti šiek tiek daugiau funkcijų (išsaugoti dažytų plaukų spalvą, apsaugoti plaukus nuo pūtimosi ir t. t.). Priemonės plaukų modeliavimui tiek vyrams, tiek moterims yra vienodos.

 

Nuomonės išsiskiria tiek vyriškų ir moteriškų skutimosi priemonių. Tikriausiai daugelis pastebėjo, kad vyrams skirti skustuvai yra daug pigesni negu moteriški, nors juos gaminančios kompanijos teigia, kad naudoja tą pačią ašmenų technologiją. Pagrindinis moteriškų skustuvų skirtumas yra tas, kad jie yra pritaikyti šalinti nereikalingus plaukelius nuo didesnio kūno ploto. Skustuvai yra labiau užapvalinti, kad pasiektų plaukelius visose vietose. Vyriški skustuvai yra pritaikyti šalinti tankesniems plaukams, kokie paprastai auga veido srityje. Taip pat skiriasi skustuvų rankenėlių dizainas. Vienokia rankenėlė patogesnė skusti barzdą, o kitokia kojas. Vyriški skustuvai pašalina plaukelius arčiau odos ir yra aštresni, todėl gali būti naudojami ir moterų.

 

Pastebima, kad vyrų senėjimo požymiai išryškėja vėliau nei moterims. Tačiau jie mažiau dėmesio skiria odos puoselėjimui ir apsaugai nuo saulės. Žalingas saulės poveikis, nesveikas gyvenimo būdas gali pagreitinti odos senėjimo procesus, nors genetiškai būtų užprogramuota, kad jie turėtų būti senesni. Tiek vyrams, tiek moterims odą puoselėjančias priemones reikėtų naudoti, atsižvelgiant į sezoną, galimas ligas, išorinius veiksnius, gyvenimo būdą.

 

Vyrams skirtos kosmetikos kūrėjai stengiasi pateikti tokį produktą, kuris atitiktų standartinį vyriško kvapo ir spalvos suvokimą. Tačiau nieko blogo, jei vyras naudoja moterims skirtas kosmetikos priemones, jeigu tik jiems patinka kvapas ir pakuotės.

 

Kodėl moterims skirtos kosmetikos priemonės yra brangesnės nei vyrams? Tai galima aiškinti tuo, kad moterims nuolatos peršama mintis, kad jos privalo atrodyti nepriekaištingai. O nepriekaištinga išvaizda reiškia, kad reikia daugiau mokėti. Daug dalykų gali lemti didesnę kainą – pakuotės, naudojami kvapai, gamintojo vardas, prabangos įvaizdis. Tačiau svarbiausias dalykas, lemiantis produkto populiarumą ir perkamumą, yra tas, ar jis pateisina lūkesčius ir ar jį malonu naudoti.