Daugiau kaip pusmetį sėkmingai įgyvendinamas projektas „Tėvystės perdegimo įveika per kultūros ir meno intervencijas: vaiko negalios situacija“ Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės miestuose ir rajonuose, kvietė tėvus jungtis į kultūros ir meno dirbtuves, terapines veiklas bei patyrimus. Šis projektas finansuojamas Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Sveikatos apsaugos ministerija. Projekto vertė 42244,80 Eur, fondas skyrė 40132,56 Eur projekto veiklų vykdymui.

Girdvainiai (2)

Neringos ir Vidmanto Girdvainių nuotrauka.

 

Vienas iš svarbių projekto rezultatų – sukurta nauja svetainė tėvams, auginantiems vaikus su negalia www.neurosensomotorika.lt kurioje galima rasti informaciją apie jau organizuotus ir numatomus organizuoti mokymus, naujausius moksliniais tyrimais ir praktika grįstus straipsnius psichikos negalios tema. Taip pat šios interneto svetainės skyriuje „Apie mus / Metodinė medžiaga“ jau galima rasti projekto metu mokslinės vadovės ir Klaipėdos universiteto profesorės dr. Brigitos Kreivinienės parengtą metodinį studijų vadovą „Kultūros ir meno metodų įveiklinimas psichikos sveikatos rizikos veiksnių valdymui“. Šis metodinis vadovas yra laisvai prieinamas internete atsisiuntimui bei skirtas praktiniam naudojimui tėvams, studentams, besidomintiems įvairiais metodais, kurie padeda įveikti stresą, užkirsti kelią tėvystės perdegimui.

 

Pagrindinis projekto partneris – VšĮ „Švietimo, sveikatos ir socialinių inovacijų centras“, projekto partneriai: BĮ „Diemedžio“ ugdymo centras, BĮ „Kretingos rajono švietimo centras“ bei Mažesniųjų Brolių Ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas.

 

Projekto vykdymo laikotarpis: 2023 m. gegužės 29 d. – 2023 m. gruodžio 1 d.

 

SAM (1)

 

SSS (1)