Rugpjūčio 2 d. 20 val. Palangos Kurhauzo salėje-vienas ryškiausių Italijos džiazo atlikėjų Renzo Ruggieri koncertuojantis visame pasaulyje kaip solistas, duetais ir kartu su savo suburtu orkestru, atvyksta į XXIV Tarptautinį akordeono festivalį Palangoje.

 

golovanov by Mantas Headshooter (Small)

 

Aktyviai koncertuojantis muzikantas neapsiriboja vien koncertine veikla. Atlikėjas kuria muziką teatrui ir nuolat bendradarbiauja su Romos Operos teatru. Renzo Ruggieri buvo pirmas akordeonistas, įrašęs albumus vien tik improvizacinės džiazo muzikos. Na, o 2009 m. Tarptautiniame Akordeono festivalyje Castelfidardo atlikėjas pelnė VOCE D’ORO prizą, kuris ankščiau buvo įteiktas tokiems garsiems muzikantams kaip Gorni Kramer, Richard Galliano, Astor Piazzolla, Art Van Damme.

 

remmel foto (Small)

 

2013 metais Renzo Ruggieri įteiktas “Sidabrinio disko” apdovanojimas prestižinėje Gnesinų Maskvos akademijoje, o kompaktinės plokštelės “Inni d’Italia” ir “Collection” laimėjo prestižinį Orpheus Award apdovanojimą už geriausią metų CD džiazo akordeonu.

 

Renzo ruggieri (Small)

 

R. Ruggieri bendradarbiauja su tokiais muzikantais kaip Fabrizio Bosso, Sergio Caputo, Franco Cerri, Fabio Concato, Paolo Damiani, Tullio De Piscopo, Piera Degli Esposti, Paolo di Sabatino, Roberto Gatto, Tonino Guerra, Monica Guerritore, Gabriele Mirabassi, Ron, Morgan, Massimo Manzi, Massimo Moriconi, Gino Paoli, Lino Patruno, Nicola Piovani, Enrico Rava, Danilo Rea, David Riondino, Art Van Damme, Ernesto Vitolo.

 

renzo Ruggieri1 (Small)

 

XXIV Tarptautinio akordeono festivalio PALANGA 2018 erdvėje, šį charizmatišką muzikantą išgirsime kartu su Lietuvos ir Estijos džiazo žvaigždėmis. Tai Dmitrij Golovanov -vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, universalus ir modernus muzikantas. Savo atlikimo maniera jis kaskart demonstruoja puikų džiazo kalbos išmanymą ir nebijo išeiti už tradicijų ribų. Jau užsienyje ir Lietuvoje įvertintas pianistas ir džiazmenas žaismingai keliauja tarp muzikinių žanrų, atlikdamas tiek tradicinį džiazą, tiek laisvojo džiazo improvizacijas. Taip pat muzikantas drąsiai eksperimentuoja elektroakustinėje muzikoje. 2007 metais jis tapo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso nugalėtoju, o 2008 m. – solo džiazo pianistų konkurso „Jazz Improvizacija“ Grand Prix laimėtoju. 2012 m. pateko į prestižinio Montreux Jazz Piano konkurso Šveicarijoje pusfinalį, o 2013 m. – tapo „European Jazz Competition“ Rotterdame finalininku.

 

renzo ruggieri2 (Small)

 

Bei kontrabosistas iš Estijos Heikko Remmel. Šiuo metu Heikko studijuoja kontraboso atlikimo meną Sibelijaus muzikos akademijoje Helsinkyje. Nepaisant jauno amžiaus jis jau pelnė pripažinimą Estijoje ir koncertavo su gerai žinomais ir Estijoje gerbiamais muzikantais, tokiais kiap ERSO, Estonian Dream Big Band, Hortus Musicus, Joel Remmel Trio, Marjamaa Brothers, Lembit Saarsalu, Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Kristjan Randalu, Villu Veski, Toomas Rull, Taavi Kerikmäe, Tõnis Mägi, Sofia Rubina, Rebecca Kontus, Michelle Weir. 2013 metais jis užėmė 2-ą vietą tarptautiniame konkurse Nomme Jazz.

 

Rugpjūčio 2 d. 20 val. Palangos Kurhauzo salėje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga koncertas nemokamas!

 

Kviečiame į spalvingą vasaros renginį – XXIV Tarptautinį akordeono festivalį PALANGA 2018, liepos 30- rugpjūčio 5 dienomis!

 

Organizatoriai:

Lietuvos akordeonistų asociacija

 

Koncertų erdvės:

Palangos Kurhauzas, Grafų Tiškevičių al. 1

Palangos kurorto muziejus/Anapilis, birutės al. 34a

S. Vainiūno muzikos mokykla, Maironio g. 8

 

Daugiau informacijos apie festivalį ir koncertus http://www.palanga.akordeonofestivalis.lt