Žinoma interjero dizainerė, TV3 laidos „5 žvaigždučių būstas“ vedėja Donata Skorupskaitė jau netrukus ištars lemtingąjį „taip“ savo mylimajam, tačiau moteris atvirauja, kad šventės paslaugų kainos ją šokiruoja. Donata teigia ne kartą susimąsčiusi, kad už tuos pinigus galima įrengti stilingus namus. Atvirai apie vestuvių rūpesčius ir aistrą interjero dizainui pasakoja pati Donata.

 

21389476_10213923425422374_947825474_o (Small)

 

Donata, artėja Jūsų vestuvės, kaip sekasi planavimas? Kokia bus šventė?

 

Rodos, viskas einasi puikiai, bet kai pagalvoju, kiek visko dar reikia padaryti… Tikrai nemaniau, kad vienos dienos šventės pasiruošimo darbų sąrašas gali būti toks ilgas, bet pamažu su ta mintimi apsiprantu. Kokia bus šventė, atskleisti dabar negaliu, lauksiu svečių atsiliepimų. Laikomės nuostatos, kad šventė turi būti smagi ir ypatinga ne tik mums, bet ir tiems, kuriuos tą dieną norime matyti šalia, tad tikrai tikimės, kad pavyks ją tokią ir sukurti.

 

21895225_10214041513054491_74858311_o (Small)

 

Ar tiesa, kad šiais laikais vestuvės kainuoja tiek, kad už tuos pačius pinigus būtų galima įsirengti ar bent jau atnaujinti būstą?

 

 

Čia tikrai skaudus klausimas tiesiai į dešimtuką. Kadangi vestuvės dar neįvyko, nelabai galiu pasakyti tikslios kainos, bet kiek teko man išgirsti pirmines sumas, tai taip – vieno vakaro vestuvių šventės paslaugų kainos švelniai tariant nustebino. Už tiek tikrai galima atnaujinti namų interjerą ar net ir įsirengti standartinės kvadratūros būstą.

 

28033620_2083878415175939_1825092267_o (Small)

 

Kokių paslaugų ar prekių kainos Jus labiausiai išgąsdino? Kaip manote, kodėl jos tokios?

 

Atvirai kalbant, visos, o labiausiai nustebino, kad kainos pakeliamos būtent dėl to, jog paslauga perkama vestuvių šventei. Pabandykite kreiptis į fotografą dėl vestuvinės fotosesijos ir dėl dienos renginio fotografavimo arba toks paprastas dalykas kaip manikiūras jaunajai ir toks pat manikiūras eilinei dienai – sumos skirtumas stebėtinas. Kartais gal net geriau neužsiminti apie vestuves. Nesupraskite neteisingai, tikrai nenoriu nuvertinti parduodančiųjų paslaugas, jie stengiasi ir tai puiki niša jiems užsidirbti. Suprantu, kad patiems geriausiems fotografams, vedėjams ir kitiems savo sričių profesionalams didelė kaina padeda reguliuoti užsakymų kiekį, gal net ir lemia tam tikrą klientų tipą. Tačiau susidūriau ir su tokiais, kuriems dar labai daug reikia tobulėti, o apetitas nepagrįstai užaugęs jau dabar. Taip tikriausiai yra ir todėl, kad be daugumos paslaugų neapsieina nė vieni jaunieji, juk nesidarysi vestuvių dieną asmenukių ir netepsi iš vakaro sumuštinių svečiams. Dabar suprantu, kodėl žmonės taip anksti pradeda planuoti vestuves, nes jei nesi vestuvių planuotojas, ištirti rinką ir atsirinkti patikimas ir kišenę atitinkančias paslaugas – rimtas iššūkis.

 

IMG_5221 (Small)

 

Ar visada kyla noras lyginti kitų dalykų kainas su interjero detalių kainomis? Pavyzdžiui, pagalvojate ką galėtumėte nusipirkti namams už vestuvinės puokštės kainą?

 

Kolkas dar nežinau, kiek kainuos mano vestuvinė puokštė, tad ir palyginti negaliu. Bet tas nesąmoningas noras visas kainas lyginti su interjero kainomis tikrai yra ne tik ruošiantis vestuvėms. Aš tikrai dažnai pagalvoju ir netgi susilaikau nepirkdama, pavyzdžiui, naujo rūbo, o mieliau įsigyju stilingą namų aksesuarą. Ir tikrai ne dėl to, kad esu šių daiktų maniakė, tiesiog daikto ilgaamžiškumas nulemia tokį sprendimą. Kokteilis, suknelė, blizgučiai – visa tai taip laikina, o jaukūs namai yra tai, kas žmogui padeda išlaikyti vidinę harmoniją, kuria neįkainojamus prisiminimus ir ramina nuo visų audrų, tad bent jau man tikrai nekyla klausimų, kur geriau išleisti pinigus.

 

Ar nekilo minčių atsisakyti vestuvių šventės ir pinigus išleisti interjerui?

 

Meluočiau, jei sakyčiau, kad nebuvo kilę tokių minčių, bet mums tai svarbi diena ir kaip dauguma kitų porų – pasiryžome rengti šventę, kad ir kiek tai kainuotų. Be to, mums nėra svarbu į šventės programą sudėti visko, ką siūlo rinka, tad pinigų dar liks ir namų atnaujinimui.

 

Daugybei žmonių ir interjero atnaujinimas atrodo labai brangus malonumas. Ar dizaineriai viską mato kitaip? Gal turite gudrybių, kaip šioje srityje sutaupyti, nepakenkiant kokybei?

 

Norint atnaujinti interjerą, skirtumas tarp didžiausios ir mažiausios galimos kainos gali būti ženklus. Viskas priklauso nuo norų. Dizaineris , kaip ir kiekvienas savo srities profesionalas, žino daugiau gudrybių, kaip galima sutaupyti ir gauti vis dar gerą rezultatą. Pirmiausia patarčiau gerai pergalvoti, kokie interjero atnaujinimai būtų svarbiausi, galbūt ne viską reikia iš karto kardinaliai keisti. Taip pat reikėtų pastebėti, kada salonuose vyksta ekspozicijų išpardavimai . Tai geras laikas įsigyti kažką naujo namams už priimtinesnę kainą.

 

Daugeliui žmonių namų kūrimas ir vestuvių šventės planavimas sukrenta į tą patį laikotarpį, kaip patartumėte išlaikyti pusiausvyrą ir harmoniją tarp šių itin svarbių dalykų?

 

Natūralu, kad nusprendus kurti šeimą, norisi ar netgi reikia ir naujų namų. Svarbu yra teisingas požiūris tiek į vieną, tiek į kitą dalyką ir aiškūs prioritetai. Jeigu biudžetas ribotas, vestuvių šventė nebūtinai turi būti „pompastiška“, įspūdingesnė už visas, kuriose iki šiol lankėsi Jūsų artimieji. Kalbant apie naujų, pirmųjų namų kūrimą, tikrai nepatarčiau investuoti labai daug, nes dažniausiai pirmuosius namus žmonės kuria vadovaudamiesi svajonėmis, žurnalų paveikslėliais, o ne realiais savo poreikiais ir galimybėmis. Neilgai trukus šeimose atsiranda mažų vaikų, paskui kuriuos po tobulus namus mamos laksto, kad tik jie nepritrupintų sausainių ant brangiai kainuojančio kilimo ar rankytėmis neišterliotų prabangaus užuolaidų audinio. Mes neturime tarnauti daiktams. Siūlau startuoti nuo praktiškiausių namų elementų, o susiformavus šeimos poreikiams – interjerą papildyti.

 

Dar daugiau patarimų, kaip sukurti jaukius namus, iš dizainerės lūpų galima išgirsti kiekvieną sekmadienio rytą 9.30 val. per TV3 laidoje „5 žvaigždučių būstas“.