Šią antradienio popietę 17.05 val. LNK laidoje „Yra kaip yra“ – skaudūs ir sukrečiantys moterų išgyvenimai apie persileidimus bei neįgalius vaikus.

 

Tatjana Gubkina vaiko neteko 29-ąją  savaitę, moteris kaltina savo ginekologę, kuri laiku nepadarė tyrimų, nors Tatjana sakė, kad ji nebejaučia vaiko judesių. Bergždžias buvo ir kitas apsilankymas pas gydytoją – ji atostogavo.

vlcsnap-2015-05-05-10h31m32s4_1024x576

Tuomet Tatjana nuvažiavo tiesiai į ligoninės akušerijos skyrių, kur prof. akušerė Vitalija Locaitienė pasakė, kad vaikelis negyvas. Moteris buvo šoke, nieko nesuprato, kas darosi. Buvo savaitgalis, tad moteris pasiprašė namo, tačiau ginekologijos skyriuje kita gydytoja pribloškė Tatjaną pasakiusi, kad jai nėra jokio reikalo vykti į namus, vis vien ji kūdikį jau prarado. Vėliau moteris sako sužinojusi, kad tai buvo jos mamos pažįstama.

 

Po 6 mėnesių Tatjana tapo vėl nėščia, mergaitė gimė sveika, tačiau santykiai su vyru atšalo, o galiausiai jie išsiskyrė.

 

Kita laidos dalyvė – dainininko Ilja Aksionovo mama Natalija, kuri augina 1 metų mergaitę su Dauno sindromu. Moteris laidoje sakys, kad nesidarė jokių genetinių tyrimų, nors gimdė būdama 38 metų. Ji sako, kad iš pradžių ilgai laukė pas gydytojus, kad galėtų atlikti tyrimus, tačiau savo eilės taip ir nesulaukė. Moteris sako, kad jeigu tyrimai ir būtų parodę, kad jos kūdikis apsigimęs, ji nebūtų dariusi aborto, nes ji nepritaria gyvybės žudymui.

 

Natalija pradėjo gimdyti mėnesį anksčiau, o gimdyme dalyvavo ir sūnus Ilja, kuris jai labai padėjo. Po gimdymo ji išgirdo, kaip daktarai kažką tyliai šnibždėjosi, bet jai nieko nesakė, tuomet moteris paprašė Iljos, kad jis padarytų naujagimės nuotrauką, išvydusi mergaitę Natalija suprato, kad vaikas su Dauno sindromu.

 

„Kodėl negalima elgtis žmogiškai ir paprasčiausiai pasakyti faktą, kurį reikia priimti“, – studijoje klausė moteris, pabrėždama, kad medikų elgesys po gimdymo buvo neprofesionalus.

 

Ilja Aksionovas sako, kad, sužinojus apie sesės ligą, pirmos mintys buvo: „Kas kaltas? Kodėl tai nutiko mums?“. Vaikinas sako, kad prie mamos laikėsi, tačiau išėjęs iš ligoninės apsiverkė.

Plačiau apie moterų išgyvenimus žiūrėkite šią antradienio pavakarę 17.05 val. LNK laidoje „Yra kaip yra“.