„Žinau, kad visa mano tėčio vaikystė ir paauglystė prabėgo su grupe „Hiperbolė“. Jie su mama per vakarėlius visada su gitara dviese dainuodavo „Hiperbolės“ dainas. Todėl „Kaukių“ finalui neatsitiktinai pasirinkau „Hiperbolės“ dainą „Išgalvotas gyvenimas“. Tai buvo dovana mano tėčiui. O kai jis sužinojo, kad slėpiausi po Mėnulio kauke, parašė man žinutę, jog labai susigraudino“, – apie ypatingą LNK televizijos projekto „Kaukės“ finalinę dainą pasakojo atlikėja Ieva Zasimauskaitė, laimėjusi trečią šou vietą.

 

11 laidos-82_401x600

Sekmadienį finišavo slapčiausias LNK projektas „Kaukės“, kurio finalas tapo žiūrimiausa savaitės laida Lietuvoje, kurią gyvai stebėjo beveik 600 tūkstančių žiūrovų. Šou laimėjo po Avino kauke slėpęsis Martynas Kavaliauskas. LNK šį sekmadienį parodys visus šou užkulisius ir atskleis visas slėptas mįsles ir nutylėjimus.

 

„Kaukių“ finalistė Ieva taip pat neslėpė, kad vienu sunkiausių išbandymų jai tapo pagrindinė projekto taisyklė – tylėjimas: „Aš esu labai kalbantis žmogus. Mėgstu dalintis savo emocijomis. Todėl nesakyti artimiausiems žmonėms man buvo labai sunku. Įsivaizduokit, aš net negalėjau niekam papasakoti, kad patekau į finalą, kaip jaučiuosi lipdama ant scenos ir nulipusi nuo jos. Kai pagaliau man nuėmė kaukę, pajaučiau palengvėjimą. Žinoma, pirmieji mane pasveikino tėvai ir labai džiaugėsi. Beje, savaitę prieš finalą man skambino mama ir klausė – ar kartais po Mėnulio kauke ne tu, Ieva? Aš aišku, apsimečiau ir dar juokais pasakiau – eikit, nejaugi savo dukros nepažįstat? Ir jie patikėjo!“ – gerų emocijų neslėpė garsi moteris.

 

Nors Ieva dažnai sako, kad nėra gera melagė ir jai lengviau dalintis savo emocijomis nei jas užgniaužti viduje, vis dėlto paslaptį, kad dalyvauja slapčiausiame ir labiausiai intriguojančiame šou „Kaukės“ jai pavyko nuslėpti net nuo savo vyro, vaišnavų vienuolio Simo Grabausko. Tiesa, tam, kad neišsiduotų, ėmėsi vienos gudrybės: „Žinojau, kad jeigu kartu su vyru žiūrėsime „Kaukes“, aš tikrai nesugebėsiu apsimesti ir išsiduosiu. Nesu jau tokia gera aktorė. Todėl paprasčiausiai nežiūrėdavome laidos kartu. Tik tuomet, kai nuėmė Mėnulio kaukę, aš jam atsukau ir parodžiau visą savo kelią projekte. Jis buvo be galo laimingas!“

 

Žinoma atlikėja atvirai sako, kad pati iki paskutinės minutės nežinojo, kas slepiasi po Superherojaus ir Avino kaukėmis. Tiesa, ji prisipažįsta, kad vis dėlto įtarimų dėl muzikos prodiuserio Deivydo Zvonkaus turėjusi ir net jam parašiusi asmeninę žinutę. Tačiau iki paskutinės akimirkos dėl savo spėjimo nebuvo tikra. Dar daugiau, didžiausia staigmena jai tapo antrojo sezono „Kaukių“ nugalėtojas Avinas ir po ja besislepiantis Martynas Kavaliauskas.

 

„Aš turėjau įvairių spėjimų, bet kad ten Martynas, negalėjau patikėti. Aišku, kai dabar pagalvoju, žinant koks jis talentingas ir kiek daug gali, jau nuostabos nekelia. Tačiau vis tiek aš likau išsižiojusi, kai pamačiau. Jam puikiai pavyko sumėtyti pėdas ir nuslėpti save“, – apie nugalėtoja pasakojo ji.

 

Anot Ievos, iššūkių dalyvaujant šiame projekte buvo ne vienas. Norėdama pakeisti savo balsą net springo įrašų studijoje. Vis dėlto didžiausias jų – uždarų patalpų baimė.

 

„Aš buvau sugalvojusi visokių ženklų, jeigu pradėčiau alpti ar prasidėtų panikos ataka, kad mane galėtų išnešti iš scenos. Pirma laida man buvo sunkiausia. Aš pamenu, kai po dainos mane komentavo komisija, psichologiškai buvo labai sunku, man atrodė, kad trūksta oro, galvojau nukrisiu nuo scenos ir su manim nukris visa kaukė. Pati negaliu patikėti, kad man pavyko susivaldyti ir įveikti šią baimę. Ne kartą jau sakiau, bet vėl pasikartosiu, ir čia labai padėjo meditacija. Aš meditavau tiesiog stovėdama ant scenos. Supratau ir dar vieną dalyką, kad su kauke scenoje yra daug lengviau, tu jautiesi kažkoks bebaimis. Tave komentuoja ir tau dzin, nes niekas nežino, kas slepiasi po kauke. Tai labai norėčiau ne tik sau, bet ir visiems palinkėti, kad tas bebaimiškumas išliktų ir nusiėmus kaukes“, – įveikusi didžiausią savo baimių, džiaugėsi Ieva Zasimauskaitė.

 

Jums vis dar neduoda ramybės daugybė klausimų – ar Avino rankose laikyta knyga buvo užuomina ir ką ji reiškė? Kodėl Baubukė filmavosi vestuvinių suknelių salone? Gal Inga Norkutė ruošiasi vestuvėms? O ką turėjo omenyje Mėnulis ir Superherojus, kalbėdami užuominų siužetuose? Viską sužinosite specialioje „Kaukių“ laidoje, sekmadienį, 19.30 val., tik per LNK televiziją.

 

Nuotraukos

Svetlanos Bolnienės