„Aš labiau ne vyrų auditorijoje esu tokia faina ir fainulka, nes neatitinku tam tikrų, anot jų, moteriškų kriterijų: turiu nuomonę, turiu poziciją, esu veikli, galiu save išlaikyti, dirbu. Toks tas turbūt tipinis standartas – prie puodų, pabūk savo vietoje, patylėk, kaip tu čia žargstaisi…“, – jau šį pirmadienio vakarą LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ pasakos 36-erių laidų vedėja, verslininkė, nuomonės formuotoja ir iniciatyvos „Mamų pasaulyje“ įkūrėja Indrė Stonkuvienė.

F012150L 22.MXF_snapshot_02.10.619 F012150L 22.MXF_snapshot_07.34.781

 

Socialinėje erdvėje paskaičius komentarus susidaro įspūdis, kad labiausiai viena kitą negailestingai kritikuoja būtent moterys, tačiau Indrė sako iš jų visuomet jaučianti didelį palaikymą ir bendrystę. „Esi per aštri, tau toks elgesys netinka, turėtum būti jaukesnė, ramesnė“ – tokias ir panašias pastabas Indrė pasakos ne kartą girdėjusi būtent iš vyrų.

 

„Kiekvieno renginio metu primenu sau tą frazę, kurią sakė kolega vyras: „Kada tu užlipsi į sceną ir kada tu padarysi tai, ką mes vyrai darom? Kur tu rasi tokio dydžio virtuvę?“ Kažkaip visada tą atsimenu. Aš tai priėmiau ne tik apie save kalbant, nes dar dabar moterys turi prisidengti, arba nuslėpti tokius dalykus kaip vaikai, šeima, ir jų tos pozicijos yra nelabai vertinamos. Nuo šitų pagrindinių klausimų, kuriuos visuomenė vis dar užduoda moterims, tu ir užsisuki į tokį nuolatinį įrodinėjimą, kad tu esi verta“, – pasakos I. Stonkuvienė.

 

Indrė prisimena, kad, susilaukusi dviejų vaikų ir atsidavusi motinystei, ji vis sulaukdavo pastabų ir klausimų, o ką ji dar gyvenime veikia? „Nemalonių komentarų ir vertinimų mokausi nepriimti, nes žinau, kaip yra iš tiesų“, – sako Indrė. O kritikams ji turi pasiūlymą…

 

Už ką ji labiausiai dėkinga mylimajam, dainininkui Vidui Bareikiui? Kodėl sulaukusi pasiūlymo tekėti, nusprendė dar kartą pasipiršti pati? Ir kaip išsigelbėjo tuomet, kai norėjo tik susisukti į kokoną, ir verkti? Gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.