Kitą savaitę Lietuvoje lankysis neeilinė asmenybė. Tai – aktorė, nuotykių ieškotoja Manon Ossevoort, pasiekusi vieną iš neįprasčiausių, ir gana ekstremalių pasaulio rekordų: ji pirmoji moteris įveikusi ilgą kelią į Pietų ašigalį… traktoriumi. Moteris iš viso įveikė daugiau nei 38.000 kilometrų.

 

364_MF5610_Antarctica2_Testes_3

 

Atvyksta į neeilinį renginį

   

Į Lietuvą Manon Ossevoort atvyksta dėl „Massey Ferguson“ technikos pristatymo renginio, kurį organizuoja viena didžiausių šalies žemės ūkio technikos įmonių „East West Agro“. Kompanija tapo vieninteliais „Massey Ferguson“ atstovais Lietuvoje, o vairuodama būtent pastarojo prekės ženklo traktorių Mannon Ossevoort ir pasiekė neeilinio rekordo.

 

„Nekantriai laukiu kelionės į Lietuvą. Čia lankysiuosi pirmą kartą. Tikiuosi, pas jus ne taip speiguota, kaip pavyzdžiui, Antarktidoje“,- šypsosi moteris.

 

Grandiozinį renginį ves keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius, kurie nekantrauja pabendrauti su moterimi, savo kelione įrodžiusia, jog nėra neįveikiamo atstumo ar neįgyvendinamų svajonių.

 

Kelionė užtruko net 9 metus

 

Manon

 

Manon Ossevoort kelionę pradėjo 2005 m. nuo savo namų tyliame Nyderlandų miestelyje. Moteris planavo pasiekti piečiausią Afrikos tašką. Po ketverių metų buvusi aktorė pasiekė Keiptauną, tačiau jau tada moteris buvo apsisprendusi tęsti kelionę, ir pasiekti Pietų ašigalį, tokiu būdu pakartodama garsiąją 1958 m. sero Edmundo Hillary ekspediciją.

 

Deja, M. Ossevoort viltys per trumpą laiką pasiekti Pietų ašigalį sudužo moteriai pavėlavus į iš Keiptauno į Antarktidą plaukusį laivą, o tai reiškė ketverių metų pertrauką. Vis dėlto šiai užsispyrusiai moteriai pavyko rasti naujų rėmėjų, todėl ji sugrįžo, kupina dar didesnio ryžto.

 

„Gyvenime pasiduoti yra lengviausia, o aš nelinkusi eiti lengviausiais keliais. Kelionė užtruko net devynis metus, tačiau aš tai vis tiek padariau“,- pasakoja ryžtinga moteris.

 

Olandų aktorė ir nuotykių ieškotoja, dar žinoma kaip „Traktoriaus mergina“, 2014 metų gruodžio 9 d. pasiekė Pietų ašigalį po to, kai traktoriumi kirto Europą, Afriką ir speiguotus Antarktidos ledynus.

 

Keliaudama M. Ossevoort surinko tūkstančius popieriaus lapelių su Europoje ir Afrikoje sutiktų žmonių svajonėmis, norais ir žinutėmis. Keliautoja sudėjo šiuos lapelius į senį besmegenį, kurį nulipdė pasiekusi piečiausią planetos tašką. Devynis metus trukusi, 38 tūkst. kilometrų kelionė finišavo.

 

Kai buvo užduotas klausimas, ar ši kelionė bus jos nutrūktgalviškų nuotykių su traktoriumi pabaiga, telefono ragelyje pasigirdo užkrečiantis M.Ossevoort juokas: „Taip. Manau, tai geriausias nuotykis traktoriumi, kokį tik įmanoma sugalvoti.“