Jau rytoj, ketvirtadienį, žiūrimiausiu laiku, 19.30 val., TV3 diskusijų laidoje „Ginčas be taisyklių“ virs aistros, o kai kurie studijos svečiai net leisis į asmeniškumus. Laidos tema – itin jautri. „Ar vaikas yra vertybė? Ar dar negimęs kūdikis turi tokias pačias teises kaip ir moteris, kuri jį nešioja? Ar gyvybė yra šventa nuo tada, kai susijungia dvi ląstelės? O gal aukščiausia vertybė yra laisva žmogaus valia?“ Į tokius sudėtingus klausimus bandys atsakyti laidos svečiai ir vedėjai – Rūta Ščiogolevaitė ir Kristupas Krivickas.

 

TV3_Gincas_be_taisykliu_Oksana_Pikul_Jasaitiene

Šiuo metu Lietuvoje ruošiamasi įvesti naują tvarką moterims, norinčioms nutraukti nėštumą. Joms bus privaloma dar 72 valandas svarstyti savo sprendimą. Tikimasi, kad taip moteris apsigalvos ir nėštumo nenutrauks.

 

Patirtimi apie net 5 nutrauktus nėštumus išdrįsusi pasidalinti moteris slėps savo veidą. Jos istorija sukrės. „Po kiekvieno aborto jaučiau tuštumą, skausmą. Mano vyras kiekvieną nėštumą sutikdavo neigiamai ir mielai apmokėdavo operacijas. Metams bėgant, vidinis skausmas tapo nepakeliamas, nors ir turiu du vaikus. Išsivaduoti iš kaltės jausmo man padėjo tikėjimas. Jei galėčiau atsukti laiką atgal, visus vaikus gimdyčiau. Moterys, niekada nežudykite savo kūdikio.“

 

„Dažnai moterys, įvykus neplanuotam nėštumui, pasimeta, jaučiasi bejėgės, patiria spaudimą iš vyro ir aplinkos, nežino ką daryti. Tokioms moterims mes suteikiame psichologinę pagalbą, padedame pažvelgti į savo gyvenimą iš platesnės perspektyvos. Negalima nutraukti nėštumo neapgalvotai, nes su tokio sprendimo išdava moteriai teks gyventi kamuojamai nenumaldomo kaltės jausmo ir skausmo“, – kalbės Krizinio nėštumo centro įkūrėja Zita Tomilienė.

 

Laidos dalyvei oponuos psichologė Lilija Henrika Vasiliauskienė: „Tai yra moters teisių pažeidimas, nes moteris turi laisva valia nuspręsti, ką jai daryti pastojus, o ne būti verčiamai kažkokių davatkų ar bažnyčios. Laukti nėštumo nutraukimo operacijos dar 72 valandas – šiurkščiausias žmogaus teisių pažeidimas.“

 

„Bet juk nėščia moteris yra veikiama hormonų, kaip ji gali ramiai nuspręsti, ką jai daryti? Neretai moteris nutraukia nėštumą nesulaukusi paramos iš vyro, šeimos, draugių, nutraukia iš keršto ar tiesiog nusprendusi, kad negalės būti gera mama“, – teigs R. Ščiogolevaitė.

 

„Nekalbėkite nesąmonių. Noriu gerbiamai Rūtai, kuri per daug įsijautė į žvaigždės vaidmenį, priminti Angelos Merkel žodžius: „Moteris, kuri nenori padėti kitai moteriai, keliauja tiesiai į pragarą“, – piktinsis L. H. Vasiliauskienė.

 

Rūta retoriškai klaus: „O ar moteris, kuri nori nužudyti savo kūdikį, keliauja tiesiai į dangų?“

 

Aistringoje diskusijoje rami išliks dainininkė Oksana Pikul-Jasaitienė. „Oksana, ką tu būtum dariusi, kai dar buvai netekėjusi, jei būtum netikėtai pastojusi? Ką būtum pasirinkus – kūdikį ar karjerą?” – klaus K. Krivickas.

 

„Man labai pasisekė – aš turiu nuostabią mamą, kuri mane visada palaiko. Manau, kad būčiau gimdžiusi. Juk esu paprasta moteris, kuri kuria šeimą ir nori vaikų. Bet tai mano gyvenimas, gal kitoms merginoms būna kitaip“, – atsakys Oksana.

 

Laidos anonsas: http://goo.gl/DRzlDi.

 

,,Ginčas be taisyklių“ – 19.30 val. tik per TV3!